Читачі і бібліотекарі в конкурсах, проектах, оглядах
2018 рік

Положення
про проведення районного огляду - конкурсу бібліотек-філій Лозівської ЦБС
«КнигоЛіто-2018»
І. Загальні положення

1.1. Це Положення визначає порядок проведення районного огляду - конкурсу бібліотек-філій Лозівської ЦБС «КнигоЛіто -2018» (далі — Конкурс).

1.2. Організаторами Конкурсу є: Центральна районна бібліотека

1.3. Інформація про проведення Конкурсу оприлюднюється на сайті Лозівської ЦБС, а також у засобах масової інформації.

1.4. Для організації та проведення Конкурсу затверджується склад журі.

ІІ. Завдання Конкурсу:

Ø Залучити читачів – дітей до активної участі у Програмі літнього читання через організацію та проведення масових заходів.

Ø Просувати кращі сучасні зразки художньої та пізнавальної літератури для дітей та підлітків за допомогою масових заходів .

Ø Сприяти розвитку читацького інтересу через індивідуальні та творчі форми роботи Ø Створити позитивний образ сільської бібліотеки, як центру дитячого читання і дитячої книги.

ІІІ. Організатори Конкурсу

3.1. Організаційне забезпечення підготовки та проведення Конкурсу покладається на Лозівську центральну районну бібліотеку

3.2. Організатор Конкурсу:

–розробляє план заходів щодо підготовки і проведення Конкурсу та забезпечує його виконання;

–визначає кількісний і персональний склад журі Конкурсу;

–забезпечує поширення інформації про проведення Конкурсу, його зміст та умови участі із залученням засобів масової інформації, а також оприлюднення результатів Конкурсу;

–організовує церемонію нагородження переможців Конкурсу.

ІV. Терміни та місце проведення Конкурсу

4.1. Конкурс проводиться в бібліотеках – філіях Лозівської ЦБС у два тури :

перший - з 11 до 15 червня;

другий - з 18 до 22 червня 2018р., (згідно графіка).

4.2. Підсумки Конкурсу підводяться до 1 липня.

V. Умови участі у Конкурсі

Для участі у Конкурсі кожна бібліотека-філія готує дозвіллєвий захід для дітей і у визначений організаторами день проводить його поза стінами бібліотеки та показує членам журі.

VІ. Умови проведення Конкурсу

6.1. Журі конкурсу підбиває підсумки та визначає трьох переможців;

6.2 Крім того визначаються переможці у номінаціях:

- за креативність і творчий підхід;

- за кращий захід навчально-пізнавального характеру;

- за веселе і дотепне дозвілля;

- за цікаві ігрові форми

VІІ. Умови та критерії визначення переможців Конкурсу

7.1. Для визначення переможців Конкурсу створюється журі, очолюване головою, що затверджується наказом Відділу культури і туризму Лозівської РДА

7.2. До складу журі можуть входити бібліотечні фахівці, керівники відділу культури і туризму, представники громадських організацій.

7.3. Визначення переможців Конкурсу проводиться шляхом відкритого голосування членів журі. У разі рівності голосів, а також виникнення спірних ситуацій право вирішального голосу має голова журі Конкурсу.

7.4. Визначення переможців Конкурсу здійснюється за 10-бальною системою, мінімальна оцінка 1 бал; максимальна –10 балів.

7.5. Кожна учасниця оцінюватиметься за наступними критеріями:

повнота розкриття обраної теми, неординарність, емоційність, оригінальність викладення, чіткість, лаконічність, грамотність.

VІІІ. Нагородження переможців Конкурсу

Переможці в номінаціях визначаються за підсумками фіналу Конкурсу відповідно до балів, які отримали учасники від всього складу журі.

Положення
про обласний краєзнавчий конкурс для бібліотекарів
«Обрії Слобожанського краю».

Бути корисними і цікавими населенню свого міста або села, стати більш відкритими і дружніми, запропонувати населенню нові послуги, подати нові ідеї громадській спільноті, залучити різні вікові категорії до співпраці на благо самих же людей - головне завдання публічних бібліотек. Робота з громадою і на благо громади майже завжди пов’язана з краєзнавством. Традиційні форми краєзнавчої роботи публічних бібліотек під впливом часу повинні змінюватися, ставати більш яскравими і ефективними, наближеними до жителів і завжди проводитися за участю населення.

Сьогодні виникли об’єктивні умови для відродження кращих традицій українського бібліотечного краєзнавства, значно підвищилась роль бібліотек у відновленні історичної пам’яті народу, становленні його національної свідомості, вихованні гідності і справжнього патріотизму. Саме краєзнавча робота має посісти важливе місце в діяльності кожної бібліотеки з тим, щоб за допомогою краєзнавчих матеріалів сприяти вихованню у молоді патріотизму, високої моральності.

Краєзнавча діяльність – це та діяльність, яка надає публічним бібліотекам місцевого колориту, регіональної специфіки, самобутності.

В 2018 році виповнюється 75 років від дня визволення м. Харкова і харківської області від німецько-фашистських загарбників та 20 років з прийняття Указу Президента України №471/98 про відзначення Всеукраїнського дня бібліотек.

З метою вшанування цих дат ОКЗ «ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА» за сприянням Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації оголошує обласний краєзнавчий конкурс «Бібліотекар – патріот Слобожанщини» (далі Конкурс).

1. Загальні положення

1.1. Організатори Конкурсу: ОКЗ «ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА» за підтримкою Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації.

1.2.Учасники Конкурсу: бібліотекари м. Харкова, харківської області, об'єднаних територіальних громад.

2. Мета та завдання Конкурсу

2.1. Активізація роботи бібліотек міста та області з організації краєзнавчої діяльності. Підвищення статусу бібліотек як центрів краєзнавчої інформації.

2.2. Удосконалення організації краєзнавчих фондів, створення і підготовка власних краєзнавчих матеріалів, активне їх використання за допомогою широкого спектра форм і методів бібліотечної діяльності.

2.3.Виявлення, вивчення і впровадження бібліотечних інновацій з краєзнавства серед читачів, просування кращих робіт учасників Конкурсу.

2.4. Формування у дітей і молоді позитивного патріотизму, почуття любові до рідної землі, відповідального і дбайливого ставлення до культурної та історичної спадщини, що дістався від предків.

2.5. Організація спільної діяльності бібліотек з державними і громадськими організаціями з краєзнавства з метою активізації краєзнавчої пошукової діяльності молоді та дітей, спрямованої на вивчення історії та культури краю, залучення мешканців до поетичної спадщини земляків.

2.6. Розвиток творчого потенціалу бібліотекарів, навиків праці з мультимедійними програмами та гаджетами.

2.7. Підвищення значущості бібліотек як центрів культурно-просвітницького, духовного та соціального життя місцевих громад.

3. Організація і терміни проведення конкурсу

3.1. Конкурс проводиться з 1квітня 2018р. по 25 серпня 2018р.

3.2.Конкурс проводиться у три етапи:

· перший етап – збір заявок на участь в конкурсі з 1квітня по 15 травня 2018р. за електронною адресою vid_analitika_hobu@ukr.net

ОКЗ «ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА»,

тел (0572)62-60-79

· другий етап – експертна оцінка надісланих матеріалів конкурсу членами журі з 26 серпня по 20 вересня 2018р.

· третій етап – виставка матеріалів конкурсу і нагородження переможців під час обласного флеш-семінару для бібліотекарів ЮСП 26 вересня 2018 року.

3.2. Загальне керівництво Конкурсом здійснює Голова журі в особі директора ОКЗ «ХОБЮ» М.В.Жарової.

3.3. Журі здійснює прийом і оцінку конкурсних матеріалів, підводить підсумки і визначає переможців у відповідності до критеріїв та вимог до матеріалів, що надаються.

3.4. Конкурсні матеріали приймаються до 25 серпня 2018 за адресою:

ОКЗ «ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА», м. Харків, пр. Ювілейний, 49/8. Тел (0572)62-60-79

3.5. Матеріали, представлені на конкурс, не повертаються і не рецензуються.

4. Вимоги до конкурсних робіт

Конкурсна робота відповідно до номінації має включати такі матеріали:

Номінація «Знай наших - читай наших!»

Номінаціяна кращий буктрейлер за творчістю літераторів свого краю (села, селища, міста) проводиться з метою популяризації літературного краєзнавства серед мешканців, підвищення майстерності бібліотекарів по створенню власного електронного ресурсу для збереження літературної спадщини рідного краю.

Основні критерії:

- буктрейлери створюються за творами письменників-поетів Слобожанщини;

- робота може бути змонтована у будь-якій комп'ютерній програмі (PowerPoint, Windows Movie Maker та ін.) і записана в одному з форматів (avi, wmv, mpg та ін.);

- буктрейлер може бути виконаний у різних форматах: анімація, комп'ютерна графіка, відеокліп, ігровий ролик, рекламний ролик та ін.;

- відеосюжети можуть супроводжуватися звуковою доріжкою або титрами;

- тривалість буктрейлера – до 5-х хвилин;

- обов'язковою має бути згадка автора і назви книги;

- конкурсні роботи не повинні порушувати авторські права третіх осіб; у них обов’язково вказується авторство матеріалів, що були використані (відео, текст, зображення та ін.);

Номінація «Завдячуємо їм життям своїм».

Номінація на кращий масовий захід прогероїчні подвиги з визволення Харківщини від німецько-фашистської навали ( в електронному та паперовому вигляді) (на місцевому матеріалі – до 75-ої річниці визволення Харківщини)

основні критерії заходу:

- відповідність зазначеній темі;

- соціальна значущість;

- творчий, інноваційний характер роботи;

- художньо-естетична привабливість.

Номінація «Бібліотека – свідок і творець рідного краю»

Номінація на краще оформлення краєзнавчого порт-фоліо бібліотеки (електронна презентація про краєзнавчий досвід роботи бібліотеки та друковане видання (формат А4. Шрифт Times New Roman, № 12, прямий; красна строка – 1 см; міжстроковий інтервал – 1,5; форматування – «по ширині»; поля: верхнє – 2 см, нижнє – 2 см, ліве – 3 см, праве – 1,5 см.)

В презентації потрібно відобразити кращі заходи з краєзнавчої роботи бібліотеки за 3 роки, співробітництво зі школами, краєзнавчими музеями, громадськими організаціями, включити газетні публікації, фотографії, відеоматеріали. Порт-фоліо повинно мати титульний лист з назвою бібліотеки, теми, ПІБ та посади автора.

Матеріали конкурсу можуть мати одного або декілька авторів.

Номінація «Візитна картка мого району»

Краєзнавчий медіа-проект в формі презентації значимого природного об'єкта (музей) району (міста, села, селища), що відображає роль бібліотеки в його популяризації та збереженні, може бути представлена в форматі відеоролика або електронної презентації

5. Підведення підсумків та нагородження переможців

5.1. Для вирішення організаційних питань, оцінки представлених робіт і визначення переможців конкурсу створено журі, яке оцінює творчі роботи конкурсантів за 5-ти бальною системою та визначає переможців конкурсу;

5.2. При підбитті підсумків, зокрема, ураховуються:

- інформативність: повнота розкриття теми, відповідність поданих робіт умовам конкурсу;

- оригінальність змісту;

- технічна складність виконання роботи: творчий підхід до створення буктрейлера, естетика дизайнерського рішення, органічність поєднання відеоряду, звукового супроводу та змісту книги;

- емоційний вплив.

5.3. Відповідно до рішення журі переможці Конкурсу будуть відзначені грамотами Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації, Харківської обласної бібліотеки для юнацтва, цінними подарунками.

Результати обласного конкурсу будуть розміщені на сайті та блозі Харківської обласної бібліотеки для юнацтва та на відповідних сторінках у соціальних мережах.

5.4. Нагородження переможців відбудеться під час обласного флеш-семінару 26 вересня 2018 року.

5.5. Витрати на відрядження фахівців бібліотек-переможців обласного конкурсу - за рахунок організацій, що відряджають.

5.6. Матеріали, подані на Конкурс, залишаються в Харківській обласній бібліотеці для юнацтва і можуть бути використані організаторами конкурсу.

5.7.Дотримання авторських прав:

a) У конкурсних матеріалах не допускається цитування авторів та джерел без посилання на них.

b) Організатори Конкурсу залишають за собою право на використання конкурсних робіт з метою популяризації краєзнавчої діяльності із зазначенням бібліотеки і автора.

ПОЛОЖЕННЯ
Про обласний соціальний літературно – художній конкурс
постерів та книжкових ілюстрацій
«Книга, що народжує мрію»

1. Загальні положення:

Обласним комунальним закладом «ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА» відповідно до плану основних заходів Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації на 2018 рік з _12_лютого по 26_квітня 2018 р. проводиться п’ятий щорічний творчий конкурс, метою якого є відродження інтересу до читання та сприяння талановитій молоді, зокрема з особливими потребами, в розвитку і реалізації творчого потенціалу. Партнерами конкурсу є Харківська державна академія дизайну і мистецтв та відомі харківські художники.

Завдання:

· сприяння талановитій молоді різних соціальних груп у розвитку і реалізації творчого потенціалу;

· патріотичне виховання молоді;

· відродження в молодіжному осередку інтересу до читання;

· формування позитивного суспільного резонансу щодо літературно-мистецької акції;

  1. Учасники конкурсу:

Прийняти участь у конкурсі можуть молоді люди міста Харкова та Харківської області віком від 14-ти до 23-х років.

  1. Умови конкурсу:
  • Конкурс проводиться за наступними віковими категоріями:

I - від 14 до 17 років (включно);
II - від 18 до 23 років (включно).

· Конкурс передбачає проведення 2-х турів у наступних номінаціях:

І. «Книга ‑ натхнення»(книжкова ілюстрація)

ü Призначення: розкрити зміст певного фрагменту літературного твору або означити загальну ідею, яка спонукала автора до написання книги.

ü Ілюстрація обов’язково повинна супроводжуватися відповідною цитатою з тексту (на лицьовій стороні плакату).

ІІ. «Україною натхненні» (книжкова ілюстрація)

ü Призначення: художньо відобразити враження від творів патріотичної тематики

ü Ілюстрація обов’язково повинна супроводжуватися відповідною цитатою з тексту (на лицьовій стороні плакату).

ІІІ. Спеціальна номінація: «Читаю – мрію – малюю» (постер + слоган)

ü Призначення: «зобразити мрію», яка народилася після прочитання будь-якого художнього твору української, світової класичної й сучасної літератури.

ü Постер обов’язково повинен складатися з ілюстративної частини та слогану (короткої фрази, що залучає увагу до книги і містить стисле формулювання ідеї).

Терміні подання та технічні вимоги: Учасники конкурсу готують творчі роботи згідно із запропонованими номінаціями та не пізніше 9 квітня 2018 р. надають їх на розгляд журі до ОКЗ «ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА» (м. Харків, пр. Ювілейний, 49/8).

Роботиприймаються у паперовому ( формат А-3, А-2) або електронному вигляді (мають зберігатися в форматі з розширенням JPG у високому дозволі (від 5МБ і вище), а також у будь-якому графічному редакторі

Щодо оформлення робіт:

- На зворотній стороні паперового примірника або у додатковому файлі для примірника в електронному форматі мають бути вказані:

- автор та назва книги, що надихнула на мрію;

- відомості про учасника (ПІБ, рік народження, місце навчання (роботи), приналежність до категорії «Молодь з особливими потребами»;

- контакти (телефон, e-mail);

УВАГА!

- В роботах, надісланих для участі у конкурсі, не повинно бути зображень: інтимних сцен, насилля, дискримінації, вандалізму, що відображають тілесні страждання людей і тварин; інформації, яка в будь-якій формі принижує гідність людини чи окремої національної групи людей.

- Роботи не повинні містити об’єкти права інтелектуальної власності, що не належать учаснику.

- Оргкомітет залишає за собою право використання матеріалів, що надійшли на конкурс для публікацій у ЗМІ , на сайтах організаторів та партнерів конкурсу та у друкованій продукції , що випускається організаторами конкурсу, із зазначенням авторства робіт без виплати АВТОРСЬКОЇ винагороди .

Критерії оцінки:

· Оригінальність, нестандартність вирішення завдання

(Увага! роботи, які претендують на перемогу повинні бути ОРИГІНАЛЬНИМИ, тобто не повторювати вже існуючи ілюстрації до творів!);

· Рівень художнього виконання;

· Відповідність тексту твору (для ілюстрацій);

· Виразність та переконливість слогану(для постерів).

4. Нагородження

- За результатами конкурсу переможцям присуджуються 1, 2 і 3 місце укожній віковій категорії та у кожній номінації.

- Всі учасники конкурсу, які посіли призові місця нагороджуються заохочувальними призами та дипломами.

- Кращі учасники другого туру, що належать до групи «Молодь з особливими потребами» отримають спеціальні подарунки.

- Оргкомітет організує виставки робіт переможців, а також розміщує їх на офіційному сайті http://www.khoyub.com.uaта на сторінках у соцмережах.

Творчі канікули - 2017р.


Ця дивовижна Японія - 2017р.


«Книга, що народжує мрію» - 2017р.


Бібліотека. Книга. Родина - 2017р.


Найкращий читач України – 2017р.


Ваш гід – бібліотека - 2016р.


Виховуємо патріотів України - 2016р.


Мрії про Україну: дитячий погляд


Найкращий читач України - 2016р.


ПРОЕКТНА ПРОПОЗИЦІЯ ДЛЯ ПРОГРАМИ «СПЕЦІАЛЬНА ІНІЦІАТИВА «Україна»


Третій щорічний обласний літературно – художній конкурс постерів та книжкових ілюстрацій «Книга, що народжує мрію»


Національний соціально-освітній проект “100 тисяч книжок для сільських бібліотек”


Фото флешмоб "Літо на книжкових островах 2015р."


Другий щорічний обласний літературно-художній конкурс постерів та книжкових ілюстрацій "Книга, що народжує мрію"


Перший (обласний) тур сімейного конкурсу "Книга пам'яті мого роду"


ІІ тур Всеукраїнського конкурсу «Кращий читач України - 2015»


Всеукраїнський тиждень дитячого читання

Кiлькiсть переглядiв: 412