Підвищення кваліфікації бібліотечних працівників у 2018 році

Семінар-нарада

/Files/images/2018/4-kvartal/жовтень 29 ЦРБ.JPG

29 жовтня в Лозівській ЦБС відбувся семінар-нарада на тему: «Планування роботи бібліотек-філій на 2019 рік».

«Річний план роботи – це своєрідна «візитка» бібліотеки, яка відображає її місію, основні функції та напрямки. Вміло складений річний план роботи – запорука вашої успішної діяльності протягом цілого року», - зауважила в своєму вступному слові директор Лозівської ЦБС Н.О. Макаренко.

В ході наради директор ЦБС та ведучі спеціалісти ЦРБ зробили ряд повідомлень, надали методичні рекомендації та консультації, тематично пов’язані з питаннями планування роботи бібліотек, а також обговорили пріоритетні напрямки діяльності бібліотек на 2019 рік, основні вимоги до річного плану роботи, шляхи удосконалення та урізноманітнення форм роботи з користувачами різних вікових груп. Всім присутнім були рекомендовані методичні розробки Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки.

Виробнича нарада

/Files/images/2019/вересень 05 ЦРБ.JPG

Сьогодні, 5 вересня, в Лозівській ЦРБ була проведена виробнича нарада бібліотечних працівників. Корисною інформацією на тему: «Вплив децентралізації на роботу бібліотек» поділилась з колегами директор ЦБС Макаренко Н.О.
На нараді було обговорено також ряд питань виробничого характеру:

пожежна безпека в осінньо-зимовий період, атестація бібліотечних працівників, фотоконкурс «Бібліотека. Не формат» та інші.

Провідний методист Горбацевич К.А. надала рекомендації по проведенню заходів до Всеукраїнського дня бібліотек, а також детально зупинились на основних календарних датах, ювілеях письменників та визначних історичних подіях вересня.

Сільські бібліотекарі мали змогу зустрітися та задати питання, які їх цікавлять, юристу Первомайського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Катериннику М.С., та спеціалісту Лозівського міськрайонного відділу ДРАЦС ГТУЮ у Харківській області Гаврищук О.В.

Сьогодні, 5 вересня, в Лозівській ЦРБ була проведена виробнича нарада бібліотечних працівників. Корисною інформацією на тему: «Вплив децентралізації на роботу бібліотек» поділилась з колегами директор ЦБС Макаренко Н.О.
На нараді було обговорено також ряд питань виробничого характеру:

пожежна безпека в осінньо-зимовий період, атестація бібліотечних працівників, фотоконкурс «Бібліотека. Не формат» та інші.

Провідний методист Горбацевич К.А. надала рекомендації по проведенню заходів до Всеукраїнського дня бібліотек, а також детально зупинились на основних календарних датах, ювілеях письменників та визначних історичних подіях вересня.

Сільські бібліотекарі мали змогу зустрітися та задати питання, які їх цікавлять, юристу Первомайського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Катериннику М.С., та спеціалісту Лозівського міськрайонного відділу ДРАЦС ГТУЮ у Харківській області Гаврищук О.В.

«Універсальна десяткова класифікація (УДК): знайомимось, вивчаємо, запроваджуємо» -

/Files/images/2019/серпень 29 ЦРБ (2).jpg

під такою назвою в Лозівській ЦБС організовано проведення уроків фахівця на базі опорних бібліотек.

27 вересня пройшло заняття для першої групи бібліотекарів на базі Краснопавлівської №2 бібліотеки-філії, 28 вересня для слідуючої групи - на базі Катеринівської бібліотеки-філії, далі – буде проведено аналогічне заняття на базі Новоіванівської бібліотеки-філії та ЦРБ.

Працівники Центральної районної бібліотеки зробили перший крок у складному й тривалому процесі переводу фондів та каталогів на УДК - провели перше ознайомче навчання.
Заняття провели Горбацевич К.А., провідний методист і Онацька Л.О., бібліотекар сектору комплектування та обробки фонду. Вони дали змістовну первинну інформацію про УДК, низку необхідних посилань, а також запропонували покроковий план дій щодо впровадження нової класифікації як у процесах опрацювання бібліотечних фондів, так і у розстановці фонду та в облікових процесах і відповідній документації. Вони також зупинилась на особливостях систематизації фондів за Універсальною десятковою класифікацією з урахуванням вікових категорій користувачів.Та основний час приділили, безперечно, ознайомленню із самою класифікацією. Кожна бібліотека має у своїх фондах Таблиці зіставлення індексів ББК і УДК, придбані за кошти сільських рад. Присутні отримали не тільки теоретичні, а і практичні навички, пересистематизовуючи документи за цими Таблицями, та висловили подяку за проведення навчання.

Підсумки огляду-конкурсу «КнигоЛіто 2018» підведено

/Files/images/2018/3-kvartal/липень 02 ЦРБ.JPG


/Files/images/2018/3-kvartal/липень 02 ЦРБ (2).JPG

Удосконалення системи підвищення кваліфікації в районі - пріоритетне завдання методичної служби ЦБ. У результаті створена розгалужена структура навчання, що враховує освітній і професіональний рівень співпрацівників.Важливим стимулом розвитку діяльності бібліотек є щорічні конкурси на кращий масовий захід, які не тільки підвищують ерудицію бібліотекарів, виявляють їхні організаторські здібності, але, головне, допомагають виявити їхній творчий потенціал.

В червні 2018 року проведений черговий районний огляд-конкурс роботи бібліотек Лозівської ЦБС «КнигоЛіто 2018», присвячений залученню читачів – дітей до активної участі у Програмі літнього читання, просуванню кращих сучасних зразків художньої та пізнавальної літератури для дітей та підлітків.

На виробничій нараді, 2 липня, були підведені підсумки огляду-конкурсу та нагороджені переможці. Кожен проведений захід був проаналізований, розглянуті всі позитивні і невдалі моменти, переглянуто та обговорено презентацію, створену на основі матеріалів огляду.

Переможцями конкурсу стали:

Зозуля О. С., завідувач Катеринівської сільської бібліотеки-філії;

Бараш С.О., завідувач Краснопавлівської міської бібліотеки-філії № 2;

Сухомлин І.В., завідувач Надеждівської бібліотеки-філії;

Полякова О. М., завідувач Перемозької бібліотеки-філії Лозівської ЦБС.

У номінації «Веселе і дотепне дозвілля» нагороду отримали:

Гайдар Л.М., бібліотекар Тихопільської сільської бібліотеки-філії,

Пархоменко Н.В., завідувач Новоіванівської бібліотеки-філії ;

Лисенко О.Л., бібліотекар Чернігівської сільської бібліотеки-філії ;

Семитоцька С.Л., бібліотекар Михайлівської сільської бібліотеки-філії ;

У номінації «Цікаві ігрові форми» перемогли:

Кравченко Л.В., завідувач Орільської міської бібліотеки філії № 1;

Євдокименко І.І., бібліотекар Миронівської сільської бібліотеки-філії :

Змійова О.В., бібліотекар Мальцівської сільської бібліотеки-філії ;

У номінації «Креативний і творчий підхід» найкращою була

Колісник В.О., бібліотекар Миколаївської сільської бібліотеки-філії;

У номінації «За кращий захід навчально-пізнавального характеру» нагороджена Гончарова Т.Ф., бібліотекар Павлівської сільськоїт бібліотеки філії;

Була оголошена подяка Чипегіній О. В., бібліотекарю Миролюбівської сільської бібліотеки-філії та Галіченко С.І, бібліотекарю Петропільської сільської бібліотеки-філії за перемогу у номінації «Успішний початок».

Нагороди переможцям вручила заступник начальника відділу культури і туризму Лозівської РДА Кривогуз А.В.

Виробнича нарада

/Files/images/2018/DSCN7044[1].JPG

У культурі будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка для українців – яскравий приклад і підтвердження цьому. Віднедавна укранці присвятили народному вбранню святковий день. Так, День вишиванки святкується щороку в третій четвер травня. Цьогоріч свято випадає на 17 травня.

У цей день ходять у вишиванках не лише в Україні — ті, хто знаходяться за її межами, також. Ось і бібліотекарі Лозівської ЦБС у вишиванках зібралися на виробничу нараду під час якої познайомилися з підсумками обласних конкурсів і привітали переможців, розглянули питання підготовки районного огляду-конкурсу «КнигоЛіто - 2018», взяли участь у інформаційному огляді «Не забудь знаменну дату», приєдналися до банку ідей «Професійна періодика», підвели підсумок «Що зроблено з протипожежної безпеки», проаналізували заходи проведені у квітні-травні та ін.

Семінар бібліотекарів Лозівської ЦБС

/Files/images/2018/DSCN6910.JPG

Зважаючи на те, що професія бібліотекаря вимагає глибокої обізнаності з усіма складовими бібліотечної діяльності, систематичного оновлення знань, постійного ознайомлення з новинками фахової літератури в Лозівській ЦБС проведено семінар «Читання, навчання, дозвілля: грані оптимального співвідношення» присвячений іноваційним формам залучення дітей до читання. Консультацію «Школа і бібліотека – діапазон співробітництва» надала директор ЦБС Макаренко Н.О. Про поєднання традиційних форм роботи з іноваційними у реалізації завдань бібліотеки і розуміння вимог часу розповіла провідний бібліотекар РБД Кошарна Л.І. Досвідом роботи на тему «Книга + читацьке об’єднання – успішний тандем у популяризації читання поділилися завідувач Катеринівської сільської бібліотеки-філії Зозуля О.С. та бібліотекар РБД Щеглова О.І. У програму семінару було також включено слайд-презентацію «Краща сучасна література для дітей». На завершення - всі присутні прийняли участь у бібліодайджесті «Наші успіхи».

Серед інших питань було розглянуто підготовку бібліотек-філій до участі у районному огляді –конкурсі по організації дитячого дозвілля в літній період «КнигоЛіто - 2018» та заходи по покращенню пожежної безпеки бібліотек.

Березнева нарада бібліотечних працівників Лозівського району

/Files/images/2018/1-kvartal/DSCN6700.JPG

5 березня бібліотекарі Лозівської ЦБС зібралися у читальній залі Лозівської ЦРБ для участі у виробничій нараді.Проводила нараду директор ЦБС Макаренко Н.О., яка відзначила, що на сьогодні сільська бібліотека – це не лише інформаційний центр, а й центр патріотичного, культурного й інтелектуального розвитку. Однак не всі жителі сіл можуть його відвідати, тому бібліотекарі повинні йти до людей, нести їм свіжу пресу, цікаві книги та актуальні новини про життя країни.

В ході наради були розглянуті питання:

- Про проведення конкурсу дитячого читання «Книгоманія 2018» та Міжрегіонального конкурсу дитячої листівки «Від перлинок Слобожанщини до родзинок Закарпаття»;

- Про обласний соціальний літературно-художній конкурс постерів та книжкових ілюстрацій «Книга, що народжує мрію»;

- Впровадження УДК в роботу бібліотек на 2018 – 2020 р.р.

- Знайомство з Положенням про користування електронними читанками,

- Перелік видань заборонених для ввезення в Україну

- Положення про персональні дані КО «Лозівська централізована бібліотечна система»

Провідний методист ЦБС Горбацевич К.А. зробила інформаційний огляд знаменних та пам'ятних краєзнавчих дат 2018 року, ще раз нагадала про етикет електронної пошти, провела практичне заняття з обліку роботи бібліотек згідно ЕСМаПу та поділилась з колегами корисною інформацією взятою із професійних видань.

Під час підведення підсумків було розглянуто і ряд організаційних питань. Також бібліотекарі отримали домашні завдання.


Семінар-нарада


/Files/images/2018/1-kvartal/січень 31 ЦРБ 001.JPG

/Files/images/2018/1-kvartal/січень 31 ЦРБ 002.JPG

31 січня в читальній залі Центральної районної бібліотеки зібрались працівники сільських бібліотек-філій Лозівської ЦБС на плановий семінар-нараду по підведенню підсумків роботи в 2017 році та визначенню основних завдань на 2018 рік. Відкривала нараду директор районної книгозбірні Макаренко Н.О. У своєму виступі вона торкнулася питань законодавчої бази у бібліотечній сфері, розповіла про інновації та нововведення, що супроводжують нашу роботу щодня, охарактеризувала подальшу діяльність бібліотек району.

Про перспективи розвитку бібліотек району у 2018 році розповіла заступник начальника відділу культури і туризму Лозівської РДА Кривогуз А.В.

Про новини законодавства проінформувала директор місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Шевченко І.М.

Практичні поради про зміни у веденні облікових документів, згідно електронної системи звітності ЕСМаР, надала провідний методист К.А.Горбацевич. Провідний бібліотекар сектору організації, використання та збереження фонду Євдокименко Н.В. розповіла як необхідно робити аналіз використання 2-5 розділів фонду.

Були розглянуті поточні питання.

Кiлькiсть переглядiв: 294