Ділові інформації


Доцільність утримання ЦРБ і РДБ

Жителів Лозівського району обслуговують 32 сільські бібліотеки-філії та 2 районних.
Бібліотеки Лозівської ЦБС зареєстровані в єдиному державному реєстрі.
Всі населені пункти району охоплені бібліотечним обслуговуванням не тільки стаціонарним, а і позастаціонарним. Щорічно маємо стабільно більше 25 тисяч читачів, 600 тисяч книговидач. В тому числі по центральній районній бібліотеці – 6715 чол., по районній бібліотеці для дітей – 2054 читачів-дітей. При нормі 750 чоловік на 1 бібліотечного працівника у нас виконується 1100.
Досягли ми таких результатів завдяки заходам з популяризації літератури, які за рік відвідало 20626 чоловік. Основні міроприємства, які проводилися в цьому році, були присвячені знаменним датам як в житті країни так і району. Велося правове виховання, пропаганда здорового способу життя, інформування населення про Євросоюз та багато інших. Надавалася допомога внутрішньо переміщеним особам не тільки по інформаційному забезпеченню, а із вирішенням побутових питань, організацією дозвілля та для спілкування з рідними за допомогою скайпу. Було обслужено понад 100 чоловік цієї категорії.
Бібліотечні працівники докладають всіх можливих зусиль, проявляють творчий потенціал та ініціативу для кращого обслуговування громади свого регіону. Для цього проводяться різноманітні бібліотечні акції, тижні та місячники популяризації літератури, дні відкритих дверей, дні права, тижні демократії, конкурси для задоволення потреб користувачів та підвищення іміджу бібліотечних закладів.
Необхідно зазначити, що більшість просвітницьких заходів проводиться із залученням найширших кіл інтелігенції, зокрема вчителів, представників органів місцевого самоврядування. Ефективність цієї роботи підтверджується щорічним зростанням відвідування соціокультурних заходів. Порівняно з минулим роком ріст становить 5%.
Про достовірність проведення заходів говорять матеріали, які публікувалися майже щотижня в районній газеті “Голос Лозівщини”. Друкувалися матеріали і в газеті “Слобідський край” (2014, 25 січня), “Рідне село” (2014, 12 березня), висвітлювалися на місцевому телебаченні та сайті ЦРБ, на який в 2014 році звернулося 28736 осіб.
Найактивнішими в масовій роботі є бібліотеки: Краснопавлівської та Орільської селищних рад, Перемозької, Катеринівської, Тихопільської, Комсомольської, Царедарівської та інших сільських рад.
Робота бібліотек достойно оцінена на обласному рівні. За рік ми маємо 18 нагород за участь у різних конкурсах. Всього за 2014 рік ми прийняли участь у 6 конкурсах, які принесли нам перемогу.
Міжнародний творчий проект «Шекспіроманія», присвячений 450-річчю від дня народження В.Шекспіра.
Добре підготували своїх читачів і отримали перемогу:
Куряча Л.В. – провідний бібліотекар ЦРБ підготувала читачку Мелешко О.
Зозуля О.С. – завідуюча Катеринівської сільської бібліотеки-філії –
читачка Журавель О.
Бараш С.О. – завідуюча Краснопавлівської міської бібліотеки-філії №2 -
читачка Малявка Х.
Полякова О.М. – завідуюча Перемозької сільської бібліотеки-філії -
читачі Жакун Н., Кобиш В.
Конкурс постерів та книжкових ілюстрацій «Книга, що народжує мрію» - переможці: бібліотекар Комсомольської сільської бібліотеки-філії Грунська О.О., яка підготувала читача Штефана Олега.
Завідуюча Катеринівської бібліотеки-філії Зозуля О.С. – читач Архіпов Ваня.
Обласний марафон «Тарас Шевченко: поет, мислитель і пророк»
переможці:
Полякова О.М. – завідуюча Перемозької сільської бібліотеки-філії, яка підготувала читачів Кобиш В., Кобиш Т., Шмадченко Ю.
Зозуля О.С .– завідуюча Катеринівської сільської бібліотеки-філії
– читач Чабан Валерія.
Обласний конкурс на кращу організацію роботи, присвячену святкуванню 70-річчя визволення Харківської області та міста Харкова від німецько-фашистських загарбників
Лозівська ЦРБ – І місце (директор Рябова Л.О.)
Краснопавлівська бібліотека-філія № 1 – І місце серед бібліотек-філій (завідуюча Вєсєлкова О.В.)
Краснопавлівська бібліотека-філія №2 – ІІІ місце серед бібліотек-філій (завідуюча Бараш С.О.)
Куряча Л.В. - провідний бібліотекар читального залу ЦРБ - ІІ місце в номінації «Краща книжкова виставка».
Переможці цього конкурсу отримали грамоти і цінні подарунки.
«Кращий читач України 2014»
Перемогли читачі Комсомольської сільської бібліотеки-філії Штефан Олег, Штефан Андрій ( бібліотекар Грунська О.О.)
Переможці отримали крім грамот - цінні подарунки.
Фотоакція «Читаємо Шевченка»
Приймала участь Катеринівська сільська бібліотека-філія (завідуюча Зозуля О.С.)
Уже в цьому році включилися у новий соціальний проект “100 тисяч книжок для сільських бібліотек”.
Та основне, що забезпечить якість обслуговування громади, є добре сформований бібліотечний фонд. Керівництво бібліотеки не покладається тільки на бюджетні кошти, а постійно веде пошук джерел для існування бібліотек, приймаючи участь в конкурсах, проектах, акціях як в всеукраїнських так і міжнародних. І завжди перемагали. В результаті маємо 15 комп’ютерів від всесвітньої організації “IREX”, від благодійного фонду Л.Д.Кучми - 5 тисяч примірників кращої української літератури. Отримували книги і від ДП “Самміт-книга”, ТОВ “БУКС”, Асоціації народних депутатів України, видавництва “Ранок” і т.д.
Постійно співпрацюємо з обмінно-резервним фондом Національної парламентської бібліотеки України та Харківської обласної універсальної бібліотеки. Це дало нам можливість в неймовірно тяжкому 2014 році придбати для бібліотек району 10921 примірників літератури, а це більше ніж на
124 тисячі грн.
Тісно співпрацюємо із спонсорами, меценатами, підприємцями та всіма тими, хто не байдужий до духовного розвитку громади району, всього - 60 чоловік. Серед них С.В.Зеленський, В.Г.Орлов, Ю.В. Гладун, А.А.Липовой, Г.М.Пуга, Б.К.Рева, Абдулаєв А.А., Семенов А.В., Мурашка В.М., Нестерова М., Гончарова М.П і т.д., сільські голови Чабан А.А., Антоненко В.М., Гужва О.І., Матвєєв М.П., Бондаренко Б.Г., Поліщук О.М., Логвиненко В.М., Халюта В.М. і інші.
З розвитком комп’ютеризації бібліотек не втрачає первинного значення і книга, а отже і бібліотека. А тому існування бібліотеки (особливо на селі) залежить не лише від економічної ситуації, або людини, що має владу, а й насамперед від бібліотекаря. Саме тому керівництво Лозівської ЦБС велику увагу приділяє роботі з кадрами. Районна бібліотека та районна бібліотека для дітей мають 100% спеціалістів з вищою та базовою освітою, що дає можливість надавати кваліфіковану допомогу сільським бібліотекарям, серед яких 50% не мають спеціальної освіти. Для цього розроблена і впроваджується чітка система підвищення кваліфікації. Багато зусиль надається індивідуальній роботі з кожним бібліотекарем – початківцем. Для них проводяться – школи молодого бібліотекаря, майстер-класи, тренінги, використовується “швидка методична допомога”. Результатом індивідуальної роботи з ними є те, що вони прагнуть удосконалювати свої знання в вузах та середніх спеціальних закладах. На сьогодні маємо 5 студентів-заочників.
Найбільш ефективною формою надання допомоги сільським бібліотекарям-початківцям є виїзди на місця, яких щороку здійснюється не менше 100. В 2014 – 108.
Завдяки методичній роботі кожна бібліотека має “своє обличчя” і орієнтує свою роботу на місцеву громаду.
Оперативно орієнтуємо працівників бібліотек на виконання завдань що стоять перед країною.
Так, в 2014 році своєчасно було проведено тренінг щодо роботи бібліотек району з учасниками АТО та внутрішньо переміщеними особами.
Знайомимо з досвідом колег області та інших районів, навчаємо вирішувати проблемні питання на місцях.
Зважаючи на те, що з кожним роком на бібліотеки виділяється грошей все менше і менше, в 2004 році адміністрацією бібліотеки було прийнято рішення – впровадити платні послуги та благодійні акції. За кожен рік ми мали більше 10 тисяч грн. від цієї діяльності. Уже за січень цього року ми маємо більше ніж 3 тисячі гривень благодійних коштів та коштів отриманих від платних послуг. Щорічно, поновлюючи бібліотечний фонд, ми маємо змогу списати застарілі видання і здати їх в макулатуру. На чому заробили більше
2 тисяч грн. в 2014-2015 рр.
В наших планах розширювати перелік надання платних послуг використовуючи комп’ютери та копіювально-розмножувальну техніку, не тільки в районних бібліотеках, а і в 12-ти комп’ютеризованих сільських бібліотеках.
Не визиває сумніву доцільність існування двох районних бібліотек і той факт, що вони згідно свого статусу є єдиним цілим з сільськими бібліотеками. То виключивши з цього ланцюга районні бібліотеки, зникнуть і бібліотеки в селах, бо не матимуть змоги користуватися єдиним бібліотечним фондом району, не отримуватимуть нові книги з обмінно-резервного фонду, нову періодику і т.д. Не матимуть змогу отримувати якісну допомогу програміста ЦБС в обслуговуванні комп’ютерів, яких у нас уже 25.
Одним словом, районні бібліотеки як методичні центри, потрібні і це навіть не повинно обговорюватись. В Європі до якої ми так прагнемо, їх ніхто не закриває і навіть не ставить це питання на обговорення.
Директор ЦБС Л.О.Рябова

Пропозиції щодо оптимізації бібліотек району.

Згідно чинного законодавства Лозівська ЦБС включає 32 бібліотеки-філії, які пройшли реєстрацію в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. Серед них 28 сільських та 4 міських бібліотеки-філії.
На центральних садибах сільських рад знаходиться по одній бібліотеці. Тільки в Краснопавлівці та Орільці їх по дві. В цих населених пунктах кількість бібліотек обумовлена великою кількістю населення та значною протяжністю селища, яке перетинається залізницею, що становить загрозу для життя маленьких читачів. Об’єднання бібліотек на території селищних рад недоречно, бо значно погіршиться обслуговування селищної громади.
Всі бібліотеки-філії, крім Нижньо-Краснопавлівської, мають приміщення для обслуговування користувачів, необхідну кількість бібліотечного фонду, бібліотекарі оплачуються згідно нормативних навантажень.
Тому, оптимізації підлягає Н-Краснопавлівська сільська бібліотека-філія, для розміщення фонду якої немає приміщення. Фонд передано до Яковлівської сільської бібліотеки-філії. Читачів сіл Н-Краснопавлівка, Степанівка, Сергіївка обслуговує Яковлівська сільська бібліотека-філія.
Директор ЦБС Л.О.Рябова

Інформація про стан підписки періодичних видань

в бібліотеках Лозівської ЦБС на 2015 рік

Бібліотеками Лозівської ЦБС здійснено підписку періодичних видань на суму 57277,56 грн. 227 назв - українські видання.
Підписка для сільського бібліотекаря, це як основа їх роботи з населенням, а тому від кількості та якості отриманих інформаційних видань залежить рівень роботи бібліотекаря. Важлива роль в цій кампанії належить керівникам сільських та селищних рад. Серед них кращі:
Плисівський сільський голова Антоненко В.М. – 1800 грн. (Плисівська сільська бібліотека-філія),
Катеринівський сільський голова Чабан А.А. – 4494 грн. (Катеринівська та Михайлівська сільські бібліотеки-філії),
Кінненський сільський голова Лантух В.І. – 100 грн.
Кількість спонсорів та підприємців які надали допомогу в підписці становить – 63 чол., таку допомогу в минулому році надали 48 чоловік.
Найбільші суми виділили:
Орлов В.Г. – генеральний директор ПОСП “Гарант” – 3200 грн. (Єлизаветівська сільська бібліотека-філія, Краснопавлівська №1, Краснопавлівська №2 міські бібліотеки-філії).
Зеленський С.В. – депутат Харківської обласної ради – більше 2000 грн.,
Пуга Г.М. – фірма “Супіна” – 2000 грн.,
Липовий А.Л. ТОВ “Агротехнік” – 807 грн (Новоіванівська сільська бібліотека-філія)
Мовсістян Т.М. – фірма “Наїрі”,
Сухомлин Г.О. – ФГ “Іграпівське”,
Семенов А.В. – “Агросвіт”,
Мурашко В.М. – ТОВ”Агропромтехсервіс”,
Гладун Ю.В. – ПА “Обрії”,
Шахматенко С.І. – та інші.
Значно більшу підписку можна було б здійснити для сільської громади, якби всі заможні люди надали посильну грошову допомогу для бібліотек.
Приклади меценатства в районі є. Велика їм подяка від усіх читачів та бібліотекарів.
А там, де підписних видань для користувачів було недостатньо, бібліотечні працівники, отримуючи 0,5, 0,75 окладу, робили її за свої кошти. Серед них:
бібліотекар Садівської бібліотеки-філії Бондаренко О.В. – 226,74 грн.,
бібліотекар Тихопільської бібліотеки-філії Криворучко Р.П. – 111,30 грн.,
бібліотекар Царедарівської бібліотеки-філії Колісник М.В. – 200 грн.,
завідуюча Надеждівської бібліотеки-філії Сухомлин І.В. – 211 грн.,
бібліотекар Мальцівської бібліотеки-філії Змійова О.В. – 131 грн.,
бібліотекар Артільної бібліотеки-філії Жуга О.В. – 173,73 грн.
і багато інших.
При проведенні підписки бібліотечні працівники приділяли увагу кожному виданню, яке користується підвищеним попитом у різних категорій читачів – юнацтво, діти, дорослі, а також не лишали без особливої уваги і запити внутрішньо переміщених осіб з зони АТО.
Підписка здійснювалась з українських видавництв різної тематики: “Аргументи і факти в Україні”, “Ветеран України”, “Водій-авто”, “Київський вісник”, “Поради юриста”, “Публика”, “Свати” “Слово ветерана”, “Судьбы людские», “Футбол”, “Хозяин”, “Автомир, “Боевые искусства – ключи к совершенству”, “Шо”, “Огородник”, не змінним інтересом користуються видання про життя нашого краю, а газети “Голос Лозівщини” та “Слобідський край” підписані майже в кожну бібліотеку. Всього підписано цих видань – 40 екз.
Постійним гарантом підписної кампанії є райдержадміністрація, яка виділила для цього – 24,5 тис. грн.
На жаль, є ще такі факти, коли в підписці голови сільських рад не приймали ніякої участі, до таких належать:
Долгополов В.Т. – Павлівський сільський голова,
Дорошенко Н.П. – Садіський сільський голова,
Кривогуз А.В. – Смирнівський сільський голова,
Безверхня О.В. – Шатівський сільський голова,
Куштим К.Ф. – Яковлівський сільський голова
і деякі інші.
Тож добре, що на місцях в районі є меценати, спонсори, підприємці, керівники сільських рад які цінують книгу, знання та прагнуть підвищити культурне і духовне життя сільської громади.
Директор ЦБС Л.О.Рябова

БІБЛІОТЕКИ, МУЗЕЇ
(книжковий/музейний фонд:420627, всього читачів:25209)

Форма Р-22
№ п/п Назва Адреса Керівник (П.І. Б., тел. сл., дом, стаж перебування на посаді) Книжковий, музейний фонд Кіл-ть місць читал. залу Кіл-ть персона-лу Кількість читачів (осіб)
1. Краснопавлівський краєзнавчий музей 64620 смт. Краснопавлівка, вул..Калініна,2 Водолаженко Людмила Іванівна, тел.дом.67-5-70, стаж – 12 років 4432 експ. 3 -
2. Центральна районна бібліотека 64600 м. Лозова, вул. Профінтерну,3 Рябова Людмила Олександрівна тел. сл. 2-23-32, тел. дом. 2-47-59 стаж – 28 років 70639 23 13 6642
3. Центральна дитяча бібліотека 64600 м. Лозова, вул..Орджонікідзе,21 Макаренко Наталія Олександрівна тел. сл. 2-21-26 стаж – 23 роки 14269 15 3 2117
4. Артільська бібліотека 64630 с. Артільне, вул. Жовтнева,4 Жуга Ольга Василівна тел. дом. 0992381591 стаж – 2 роки 6217 16 1 476
5. Бунаківська бібліотека 64610 с. Бунакове, вул. К.Маркса, 1 Хандога Юлія Павлівна тел. дом. 0990782096 стаж – до 1 року 11533 10 1 437
6. Веселівська бібліотека 64650 с. Веселе, вул. Центральна, 14 Костенко Наталія Юріївна тел.дом. 0962945533 стаж – 6 років 6908 10 1 238
7 Герсеванівська бібліотека 64634 с. Герсеванівка, вул. Заводська, 2 Лавровська Віта Василівна тел. дом. 0955727128 стаж – 2 роки 8233 4 1 373
8 Єлизаветівська бібліотека 64623 с. Єлизаветівка, мікрорайон буд.. 24, кв. 34 Чередниченко Валентина Олексіївна тел. дом. 0995630577 стаж – 24 роки 11403 7 1 628
9 Катеринівська бібліотека 64622 с. Катеринівка вул. Орджонікідзе, 20 Зозуля Оксана Станіславівна тел. сл. 61-2-46 , тел. дом. 61-2-35 0669981243 стаж – 15 років 25100 20 1 1212
10 Кінненська бібліотека 64681 с. Кінне, вул. Перемоги, 7 Гевелюк Марина Володимирівна тел. дом 0967947670 стаж – до 1 року 14676 10 1 305
11 Комсомольська бібліотека 64644 с.Комсомольське, вул. Шкільна, 6 Грунська Оксана Олександрівна тел. дом. 0969231757 стаж – 2 роки 18977 30 2 886
12 Краснопавлівська-1 бібліотека 64620 смт. Краснопавлівка, площа Миру, 6 Вєсєлкова Оксана Валеріївна тел.сл. 67-3-34 тел. дом. 0992817816 стаж – 2 роки 14871 5 2 1240
13 Краснопавлівська-2 бібліотека 64621 смт. Краснопавлівка, пл. Незалежності БК “Дніпро” Бараш Світлана Олександрівна тел. сл. 67-2-88, тел. дом. 0664692618 стаж – 1 рік 16349 12 2 1508
14 Мальцівська бібліотека 64671 с. Мальцівське, вул. Шкільна, 7 Змійова Ольга Володимирівна тел. дом. 0994206140 стаж – 9 років 7904 14 1 268
15 Миколаївська бібліотека 64672 с. Миколаївка, вул. Никитенка, 14 Прокопенко Наталія Миколаївна тел. дом. 64-4-36 стаж – 20 років 10661 15 1 502
16 Миронівська бібліотека 62620 с. Миронівка, вул..Центральна, 30 Євдокименко Ірина Іванівна тел. дом 0955800443 стаж – 8 років 5093 2 1 151
17 Михайлівська бібліотека 64663 с. Михайлівка, вул.. Щорса, 1 Семитоцька Валентина Костянтинівна тел. дом. 0509053970 стаж – 19 років 4217 3 1 255
18 Надеждівська бібліотека 64680 с. Надеждівка, вул. Перемоги, 46 Гужва Валентина Миколаївна тел.дом. 0502808742 стаж – 2 роки 11697 12 1 534
19 Нижньо Краснопавлівська бібліотека 64620 с. Нижня Краснопавлівка вакансія 2367 1 1 167
20 Новоіванівська бібліотека 64670 с. Новоіванівка, вул. Садова, 2а Пархоменко Ніна Валентинівна тел. дом. 0955341126 стаж - 25 років 10480 18 1 555
21 Орільська-1 бібліотека 64640 смт. Орілька, вул. Індустріальна, 4 Нехорошева Віра Іванівна тел. дом. 66-3-85 0960761663 стаж – 15 років 18500 10 2 1511
22 Орільська-2 бібліотека 64640 смт. Орілька., вул. Жовтнева, 58 Провозіна Світлана Миколаївна тел. дом. 0959030386 стаж – 13 років 7593 25 1 800
23 Павлівська бібліотека 64611 с Павлівка, вул. Войкова, 6 Гончарова Тетяна Федорівна тел. дом. 0673082457 стаж – 8 років 7772 11 1 277
24 Перемогівська бібліотека 64633 с. Перемога, вул. Жовтнева, 7 Полякова Олена Миколаївна тел. дом. 63-6-70 0951719474 стаж – 32 роки 14336 8 1 503
25 Петрівська бібліотека 64645 с. Петрівське, вул. Молодіжна, 15-а Сільман Тетяна Миколаївна тел. дом. 0990153635 стаж – до 1 року 6424 2 1 410
26 Петропільська бібліотека 64643 с. Петропілля, вул. Горького, 13 Оксаченко Поліна Анатоліївна тел. дом. 0979308460 стаж – 21 рік 10484 18 1 259
27 Плисівська бібліотека 64624 с. Плисова вул. Центральна, 5 Карнаушенко Віта Василівна тел.дом. 0667473661 стаж – 2 роки 5953 6 1 340
28 Полтавська бібліотека 64631 с. Полтавське вул. Шкільна, 1 Терещенко Алла Михайлівна тел. дом. 0660890282 стаж – до 1 року 6887 4 1 363
29 Садівська бібліотека 64683 с. Садове, вул. Леніна, 83 Шарапенко Анна Олександрівна тел. дом. 0999297994 стаж – до 1 року 11866 6 1 497
30 Смирнівська бібліотека 64650 с. Смирнівка, вул. Миру, 10 Мороз Алла Олександрівна тел. дом. 0951482467 стаж – 8 років 10969 16 1 527
31 Тихопільська бібліотека 64682 с. Тихопілля, вул. Полтавська, 46 Криворучко Раїса Петрівна тел. дом. 0950143454 стаж – до 1 року 10689 14 1 340
32 Царедарівська бібліотека 64661 с. Царедарівка, вул. Котовського, 11 Колісник Марія Вікторівна тел. дом. 63-8-01 0990212246 стаж – 5 років 10195 20 1 567
33 Чернігівська бібліотека 64632 с. Чернігівське, вул.. Садова, 15 Біловол Людмила Михайлівна тел. дом. 0501779916 стаж – 1 рік 8202 4 1 595
34 Шатівська бібліотека 64651 с. Шатівка, вул. Жовтнева, 21 Ісаєва Ганна В’ячеславівна тел.дом. 0956598215 стаж – 2 роки 13611 4 1 426
35 Яковлівська бібліотека 64625 с. Яковлівка, вул. Леніна, 35 Сидорова Світлана Олександрівна тел.дом. 0999305979 стаж – 8 років 8321 6 1 652
Усього: Кн..фонд - 423396; муз. предм. – 4432 381 ЦБС - 52 26561
Кiлькiсть переглядiв: 0