/Files/images/2017/2017 патріотичне.jpg

Патріотичне виховання


День Святого Миколая в бібліотеках

Зима багата на свята. Ми всі їх любимо, шануємо та нетерпляче чекаємо на святкове дійство. Уже з початку грудня всюди панує атмосфера радості, доброзичливості й очікування дива.

Дива у бібліотеках Лозівської ЦБС почались 18 грудня. Надзвичайне свято-подарунок «День Святого Миколая серця добром зігріває цього дня працівники Катеринівської сільської бібліотеки-філії та Катеринівського СБК подарували сільським дітлахам. У торбинці діти знайшли слайд-життєпис Святого Миколая, вікторину уважного слухача,зимові загадки, цікаві книжки та журнали, присвячені улюбленій сніговій порі. А Семен Нечитайленко, Діана Журавель та Денис Логачов підготували до свята вірші та малюнки, і отримали за свої старання солодкі подарунки.

В Лозівській районній бібліотеці для дітей було організовано теж свято-подарунок. Ким був Миколай, де народився, чому після смерті його визнали святим, які традиції святкування свята Миколая - про це все дізналися діти з розповіді бібліотекаря Олени Щеглової та відео-презентації «Святий та добрий Миколай до нас у гості завітай».

В ПавлівськомуСБК ведуча свята «Святий Миколай не обмине жодну хатинку, обдарує кожну дитинку», бібліотекар Т.Гончарова розповіла дітям легенду про Святого Миколая, загадувала їм загадки та грали в українські народні ігри.Учні в свою чергу також приготували для Святого Миколая подарунки: співали пісні, розповідали вірші, показали цікавулялькову виставу. Також поділилися своїми бажаннями, розповіли про свої успіхи та пообіцяли вести себе і надалі чемно, бути слухняними та успішними, щоб і в наступному році отримати подарунки. Наприкінціна всіх учасників святачекали солодощі.

Краснопавлівська міська бібліотека - філія №2 провела народознавче свято "Ангели з Миколаєм добра всім бажають". Читачі 2-го класу чекали з нетерпінням на прихід Святого Миколая: співали веселих пісень, розповідали вірші, зірочки танцювали танок освітлюючи дорогу Святому, а янголи сповістили про наближення Миколая, і тільки Ябіда всім заважав. Та коли прийшов Святий Миколай Ябіда вибачився, і всі діти разом відгадували загадки, грали в цікаві ігри. Гарно провели час, і отримали солодкі подарунки від Святого.

В Орільській міській бібліотеці-філії №1 з нагоди Дня святого Миколая відбулося засідання клубу «Друзі бібліотеки». Бібліотекар Ніколаєнко Л.В познайомила читачів з історією виникнення свята, його звичаями та традиціями. Під час казкового свята читачі слухали легенди про Святого Миколая, переглядали відео презентацію, мультфільм «Святий Миколай», слухали пісню «Доброти свіча», відвідувач церковної школи Васько Вадим прочитав молитву Святому Миколаю, яку підтримали всі присутні; ознайомилися з книжковою виставкою, читали вірші, взяли участь у конкурсі малюнків, до якого заздалегідь готувалися. Для малечі це свято стало чарівною казкою.

В Єлизаветівській бібліотеці-філії пройшла квест-гра «Диво приходить грудневої ночі», а в Кінненській – народознавча веселка «Ой, хто-хто Миколая любить», під час якої бібліотекар Гевелюк Марина разом з дітьми згадали значення свята Миколая, його звичаї, легенди, традиції і наголосила, що Лозівська земля багата на традиції. Головне їх не забувати, нести в народ. І цій справі покликана служити бібліотека.


/Files/images/2017/4-kvartal/листопад 27 Патріотичне 001.jpg

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. І востанні дні листопада весь український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам'ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.

Пам’ять – це нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок написано кривавим і чорним. Найтрагічнішою сторінкою історії нашого народу є голодомор 1932-1933 років. Народ України пам’ятає сторінки свого життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору. А тому варто робити все, щоб їх нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось.

З метою гідного вшанування закатованих українців та донесення до своїх користувачів об'єктивної інформації про трагічні події української історії в бібліотеках району були проведені заходи, присвячені Дню пам'яті жертв голодоморів 1932-1933 років.

В Лозівській Центральній районній бібліотеці відбулася година – реквієм «Людської пам’яті мости». Під час заходу бібліотекар абонементу Вовк С.М. підкреслила, що на початку 30-х років Харківщина була однією з центральних зон голодоморного лихоліття. На теренах Харківщини закатовано щонайменше 2,5 млн. чоловік.

В Катеринівській сільській бібліотеці-філії пройшов огляд меморіальної викладки «Чорна сповідь твоя, Україно!». Спочатку завідувачка бібліотеки О.С.Зозуля розповіла про події 1932-33 років на Лозівщині, і, зокрема, у Катеринівці та Михайлівці – рідних селах читачів, що були присутні на заході, потім познайомила з матеріалами, що були представлені на викладці: книгами, буклетами, краєзнавчими дослідженнями. А о 16-й годині, в пам’ять про загиблих у ті страшні роки, на підвіконні бібліотеки запалала свічка пам’яті.

«Знати, щоб не повторити!».Під такою назвою в Перемозькій сільській бібліотеці-філії пройшла година історичної правди.Присутні читачі вшанували пам’ять жертв голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду Українського народу та познайомилися зі спогадами читача бібліотеки Стрілець З.К. – учасниці тих подій, переглянули книжкову виставку-пам’ять«Три колоски, закуті дротом», де були представлені книги авторів Солоненко М., Конквест Р., Грибачевського Б. та інших. Читачі бібліотеки приєдналися до громадської акції «Засвіти свічку».

В Петропільській сільській бібліотеці-філії під час години пам’яті "Людської пам"яті мости..." бібліотекар Галіченко С.В. розповіла про війну проти селянства, яка розпочалася восени 1932 року і що її справедливо називають Голодомором. Діти з цікавістю слухали вірші, переглянули відео, дізналися багато цікавих фактів про які раніше не чули.

В Полтавській сільській бібліотеці - філії пройшов історичний новігатор "Скорботний - 33-й". Учні згадали про жахи голодомору 1932-33 років, про загибель мільйонів людей." Бібліотекар Терещенко А.М. зробила огляд книг про голодомор, які є у фонді бібліотеки. В кінці зустрічі переглянули виставку літератури "Пам`ять людська не забуде повік".

Тихопільська сільська бібліотека-філія разом із Тихопільським сільським клубом провели годину пам`яті за загиблими у Голодоморі в Україні «Пам`ять не стерти роками».Присутні вшанували світлу пам`ять безвинно замучених голодом людей хвилиною мовчання, поглибили знання про роки Голодомору в Україні та його наслідки для українського народу. Учасники заходу читали вірші про голодомор. Бібліотекар Гайдар Л.М. зробила огляд книг про голод 1932 -1933р. та особливо акцентувала увагу на книзі Василя Барки «Жовтий князь», в якій автор відтворює картину фізичного винищення сім`ї Катранників на Слобожанщині. Завершився захід піснею Оксани Білозір «Свіча».

В Павлівській сільській бібліотеці – філії відбулася година пам’яті «Ми в цій землі житами проросли, щоб голоду не знали люди вічно» під час якої бібліотекар Гончарова Т. розповіла учням про страшні події, які сталися в історії нашої держави, про найжахливіший голодомор 1932-1933 років, у результаті якого українські села перетворювалися на руїни , коли Україна втратила мільйони своїх синів і дочок. В ході заходуучні переглянули документальний фільм «Голод 33» та вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Більше інформації про заходи розміщено на сайті Лозівської ЦБС.


«Писемність та мова – жива плоть, яка створювалась мільйонами поколінь»

Мова— духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку, виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен, в першу чергу, створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб — мова.
Саме мова є основною ознакою нації, бо формує національний менталітет, є живим свідком історії народу, зберігає його культурні здобутки, є визначальним чинником життя людини і суспільства. Любити, шанувати і плекати рідну мову — святий обов’язок кожного українця. А надто сьогодні,9 листопада, коли наша країна святкує День української писемності та мови.Свято започаткованеУказом президента України № 1241/97від 6 листопада 1997-го.За православним календарем — це день вшанування пам'ятіПреподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.Традиційно, в цей день в бібліотеках проходять заходи,.які демонструють єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

4 листопада 2017 року користувачі Лозівської Центральної районної бібліотеки стали учасниками мовознавчого марафону «Мова рідна, ти як море». Кожного відвідувача юнацького абонементу чекало запитання з української мови. Треба було пояснити фразеологічні вислови, продовжити прислів’я , пояснити значення слів та деяких імен ( наприклад «Тарас»). Всі відповіді потрібно було знайти в книгах, які були представлені на книжковій виставці «Квітни, мово наша рідна!». Юні читачі знаходили правильні відповіді на питання, підготовлені завідуючою відділом обслуговування Мудрак Н.В. та демонстрували свої знання та навички роботи з книгою.

9 листопада читачі Районної бібліотеки для дітей відправилися в подорож до джерел рідної культури «До рідного слова торкаюсь душею». Подорож була весела та змістовна. Розпочалася вона на радість учнів у «лісі казок», далі блукали між дерев «стежкою загадок», журчала «річечкою приказок та прислів’їв» . Наприкінці всі охочі з великим задоволенням відпочивали на «галявині з віршів та пісень про рідну мову».
У шелесті трав, у цвітінні калини
Я чую цю мову у сні й наяву.
Вона в моїм серці, – це вся Україна,
Я дихаю нею, я нею живу!
Українська мова - наш скарб, без якого не може існувати ні окрема людина, ні народ, ні Україна як держава.

Краснопавлівська міська бібліотека - філія №2 організувала відеоподорож до витоків української мови "Мова моя українська, батьківська, материнська". Розпочалася вона з цікавої розповіді про створення писемності від печерної людини до часів Нестора Літописця, про вчених Кирила та Мефодія, та першого друкаря Івана Федорова. Завідуюча бібліотеки Бараш С.О. познайомила з книгою "Повість минулих літ", та зачитала кілька цікавих уривків, а діти розповіли вірші про милозвучну українську мову.

В Павлівській сільській бібліотеці-філіїнапередодні Дня української писемності та мови відбулася пізнавальна година «О, мово моя, душа голосна України!».Бібліотекар Гончарова Т. розповіла учнямпро багатство та величукраїнської мови, розкрила ЇЇ значення в житті кожного українця. Школярівзяли активну участь у вікторині «Стежками рідної мови».

Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов`язок кожного українця. Українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна. Під таким гаслом в Тихопільській сільській бібліотеці – філії пройшло свято рідної мови: «Наша мова калинова». Бібліотекар Гайдар Л.М. та вчитель української мови та літератури Тихопільської філії Садівської ЗОШ І-ІІІ ст. Мамай Л.Ю. розповідали дітям про значення рідної мови в житті кожної людини. На заході звучяали вірші про мову, лунали пісні «Українська мова» та «Гімн мові». Учні Шкарупа В. та Матєєва О. показали глядачам сучасну сценку: «На дискотеці» про те, як іноді сучасна молодь паплюжить і перекручує рідну мову не замислюючись над тим, що мовна культура є свідченням вихованості та розумового інтелекту молодої людини.

Більше інформації про заходи розміщено на сайті ЦБС.

/Files/images/2017/4-kvartal/листопад 09 патріотичне 001.JPG


Інформація
про заходи проведені в бібліотеках Лозівської ЦБС до Дня визволення України від фашистських загарбників

Центральна районна бібліотека підготувала ретроспективу подвигу «Жовтень 1944-го. Україна визволена!». Усіх користувачів, що відвідали в цей день бібліотеку, вітали з Днем визволення України від фашистських загарбників і пропонували огляд літератури, присвячений подіям того часу. Цікавість до літератури, як то кажуть, «про війну» не минає у читачів і досі, тому поздоровлення усі прийняли з вдячністю і повагою до знаменної дати.
В Перемозькій сільській бібліотеці-філії теж пройшла ретроспектива подвигу «Подвигом уславлені».

«Вклонімося солдатам визволителям» - день інформації під такою назвою проведений у Полтавській бібліотеці-філії. В Орільській №1 та Павлівській – вахта пам’яті «На пам’ять не накладено табу», в Новоіванівській – алея героїв «Друга світова війна: перемога життя над смертю», в Орільській №2 – година роздуму «Друга світова – український вимір», в Садівській – «20 хвилин історії в пам’яті народній назавжди» і т.д.

Проведення заходів до Дня визволення України від фашистських загарбників триває.

/Files/images/2017/4-kvartal/жовтень 27 патріотичне 001.JPG


В бібліотеках вшанували жертв депортації населення Західної України до Сибіру.

21 жовтня, 70 років тому, відбулася наймасовіша депортація населення Західної України в Сибір. Вона ввійшла в історію під кодовою назвою «Запад». Головним завданням операції радянських каральних органів було послабити національно-визвольний рух в Україні. Протягом одного дня тоді примусово виселили понад 76 тис. осіб. Майно, що належало виселеним, було конфісковано та передано колгоспам. На всіх депортованих чекали каторжні роботи в копальнях і колгоспах Сибіру.

Верховна Рада України 22 грудня 2016 року ухвалила постанову № 1807 щодо відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2017 році, відповідно до якої 21 жовтня цього року вшановується пам’ять про ці трагічні події історії Української держави.

У читальній залі Центральної районної бібліотеки представленавиставка – спогад «Маловідомі сторінки Української держави»,яка розповідає про ці трагічні події. Біля виставки проходять хвилини історичної правди.

Під час інформ–акорду «Наша історія – наша пам’ять ...» в Орільській №2 бібліотеці-філії присутні, як діти так і дорослі, дізналися про найбільшу повоєнну операцію по масовому вивезенню українців до Сибіру.

Вшануванню жертв масової депортації населення західної України до Сибіру було присвячене історичне віконце «Гіркої пам’яті ковток» в Перемозькій, інформ-досьє «У вирі народної трагедії» в Катеринівській, ретроогляд «Відтворення історичної пам’яті» в Краснопавлівській №2, історичний ракурс «Операція «Захід» в Орільській №1 бібліотеках-філіях.

/Files/images/2017/4-kvartal/жовтень 24 інформація 001.jpeg

/Files/images/2017/4-kvartal/жовтень 24 інформація 002.jpg


ІІІ Обласний патріотичний форум чекає переможців.

/кращі читачі Лозівщини – переможці Всеукраїнських конкурсів/

ІІІ Обласний патріотичний форум, який відбудеться 24 жовтня в Харківському академічному театрі опери і балету, збирає кращих читачів області, переможців Всеукраїнських конкурсів 2017 року. Вперше, за всю історію проведення конкурсів ,Лозівський район будуть представляти – 9 чоловік.

Це Вакуленко Даша (Яковлівська бібліотека), яка перемогла в номінації «Високе почуття патріотизму» Всеукраїнського конкурсу «Кращий читач України 2017». Журі обласного туру конкурсу було вражене її презентацією книги про героїв АТО «Герої не вмирають».

Із 7 номінацій Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу «Творчі канікули», наші читачі перемогли у 5 – ти:

Рудакова Валерія (Надеждівська бібліотека) - номінація "Знайомтеся – це ми ";

Жмур Юрій (Надеждівська бібліотека) - номінація "Так, я люблю Україну";

Гнатенко Юлія (Орільська бібліотека №1) - номінація " Природа - джерело натхнення та краси ";

Кладченко Ольга (Катеринівська бібліотека) - номінація «Моя майбутня професія»;

Бочко Діана (Краснопавлівська бібліотека №2 ) - номінація «Безмежний світ моєї уяви»;

Реуцька Владислава (Краснопавлівська бібліотека №2 ) - номінація «Безмежний світ моєї уяви»;

Прекрасна робота Мащенка Діми (Перемозька бібліотека)зайняла ІІІ місто у Міжрегіональному конкурсі дитячої листівки «Бібліотека. Книга. Родина». Її високо оцінили організатори Конкурсу - Львівська обласна бібліотека для дітей та Харківська обласна бібліотека для дітей. В номінаці «Фотолистівка» ІІ місце зайняв Вержбицький Степан ( Орільська бібліотека №1).

Творчі здібності Вержбицького Степана були також оцінені журі Конкурсу «Ця чарівна Японія». Його поробка в стилі орігамі зайняла ІІІ місто.

Вітаємо наших переможців! Бажаємо успіхів, творчого натхнення, гарно відпочити на святі і одержати заслужені нагороди!


В бібліотеках вшанували людей похилого віку

Другий місяць осені починається з особливої дати. 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблею ООН, а в Україні це також і День ветерана. Багато щирих, ніжних слів у цей день почули досвідчені, мудрі, добрі бабусі та дідусі. Звучали зворушливірядки української лірики про людську осінь, яка як і природа, буває різною. Цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь.

Щирими оплесками дякували старенькі працівників Краснопавлівської міської бібліотеки - філії № 2, яка запросила до приміщення терцентру людей поважного віку на годину доброго спілкування «Погуляємо , молодість згадаємо». Найактивніші читачі підготували веселі сценки, запальні пісні, позитивні вірші, гуморески, смішні історії, які принесли відвідувачам терцентру гарний настрій. На заході була присутня селищний голова Сухих Н.І., яка привітала відвідувачів добрими, щирими словами з Днем людей похилого віку...

«Хай теплою буде осінь життя» - під такою назвою в Перемозькій сільській бібліотеці-філії пройшла година добрих справ до Дня людей похилого віку. Завідуюча бібліотеки Полякова О. розповіла, що кожна людина, роблячи добрі справи, повертає своє добро сторицею; людина, яка говорить добрі слова, піднімає настрій оточуючим та побажала, щоб кожен день додавав бадьорості, щоб сонячне проміння зігрівало серця, а слова подяки возвеличували.

В Михайлівська сільська бібліотека-філія разом із сільським клубом до Дня людей похилого віку організувала літературно-музичну подорож «Музика в нашому житті». Присутні на заході, люди поважного віку, слухали пісні своєї молодості, разом співали, розповідали гуморески і веселі історії. Бібліотекар Семитоцька С.Л. познайомила присутніх з найновішими та найцікавішими книгами, а наостанок було традиційне чаювання...

В Полтавській сільській бібліотеці-філії пройшов день зустрічі з книгою "Теплом своїм зігрій людину". Бібліотекар Терещенко А.М. відвідала людей похилого віку вдома, принесла їм книги та періодичні видання, запропонувала тематичні підбірки новинок періодики на різні смаки....

Всі заходи, проведені в бібліотеках, були спрямовані на те, щоб не тільки вшанувати людей поважного віку, а і у юних користувачів бібліотек виховувати людяність, милосердя, співчуття, парищеплювати навички правильного ставлення до старших, батьків, виявляти піклування про слабших.


Інформація
про заходи проведені в бібліотеках Лозівської ЦБС
до Дня визволення Лозівщини від фашистських загарбників

16 вересня лозівчани відзначають знаменну дату – День визволення Лозівщини від фашистських загарбників. До цієї події в бібліотеках Лозівської централізованої бібліотечної системи щороку проводяться різноманітні заходи, спрямовані на те, щоб викликати у дітей та молоді бажання вивчати бойові традиції та героїчні сторінки історії Лозівщини і усього українського народу, його збройних сил, вшанувати ветеранів війни. Для своїх читачів бібліотекарі підготували книжкові виставки, тематичні викладки літератури про роки війни та визволення рідного краю від фашистів.

Районна бібліотека для дітей запросила своїх читачів здійснити краєзнавчу відео-подорож «Краю рідний – життя мого основа» під час якої бібліотекар Щеглова О.І. запропонувала повернутися в минуле, про яке розповідають матеріали зібрані в краєзнавчому куточку «Лозівщина – рідний край» та дізнатися, чим живе місто зараз, про його досягнення.

Катеринівська сільська бібліотека-філія підготувала для своїх юних читачівгероїко-патріотичний репортаж «Полум’яний подвиг Лозівщини».Розповідьпро ті далекі рокизавідувачка бібліотеки О.С.Зозуля ілюструвала матеріалами з краєзнавчих альбомів, фотодокументами та спогадами катеринівців, що експонувалися на виставці «В ті вересневі переможні дні».

В Орільській міській бібліотеці-філії №1 з нагоди Дня визволення Лозівщини від німецько-фашистських загарбників для юних читачів проведено годину історії «Уклін живим-загиблим слава!» під час якої бібліотекарі Ніколаєнко Л.В. та Кравченко Л.В. ознайомили присутніх з героїчними подвигами, мужністю і самовідданістю народу Лозівщини та селища Орілька в роки Другої світової війни на полях битв та на трудовому фронті. Хвилиною мовчання вшанували пам’ ять загиблих земляків.

В Краснопавлівській міській бібліотеці-філії №1 пройшло історичне віконце «Над Краснопавлівкою небо голубіє». На захід були запрошені місцеві поети-аматори: Круглова О.В. та Горбачова Н.О. , які прочитали вірші присвячені рідному краю, землякам. Свої авторські пісні дарувала присутнім Гета С.М. Завідуюча бібліотеки Наришкіна О.В. ознайомила присутніх з книжковою виставкою організованою до дня визволення селища від фашистських загарбників. Бібліотекар Васюта І.М. продемонструвала аматорський фільм «Під чаром рідної землі».

Перемозька сільська бібліотека-філія разом з Перемозьким будинком культури провела героїко-патріотичний репортаж«Пам’яті жити в віках», під час якого присутні читачі ознайомилися з тематичною викладкою літератури «На їхню долю випала війна»; дізналися про страшні події 1939-1945р.р., в долі українського народу; прослухали вірші Л.Костенко, М. Старикова, К. Симонова та інших, присвячених цим подіям. Читач В. Чуркіна прочитала свою поезію, присвячену воєнній тематиці. Наймолодші читачі підготували репортаж «Ми за мир». Сільський голова Кухмістер Т.Ф. розповіла про розбудову села в післявоєнний час.

В Краснопавлівській міській бібліотеці - філії №2 пройшла інформаційна година «Шляхами бою і перемоги». Бібліотекар Мокроусова А.В. розповіла читачам про те, як жило село під час фашистської окупації в період Другої Світової війни, про односельців, які воювали на фронтах та працювали в тилу, познайомила з книгами, з полиці «Життя дароване подвигом».

В Полтавській сільській бібліотеці - філії пройшла патріотична година "Ви перемогли ми пам`ятаємо" присвячена 74 річниці визволення Лозівщини. Разом з бібліотекарем Терещенко А.М. читачі вшанували пам`ять героїв хвилиною мовчання,читали вірші поетів Лозівщини та переглянули літературу, яка була представлена на викладці «Пам`ять священна». «Минають десятиліття… народжуються і виростають нові покоління все менше залишається тих, хто пам’ятає злочини фашистів зі свого трагічного досвіду. Але в пам`яті народній ніколи не погасне подвиг тих, хто боровся і поліг за визволення рідної землі», - наголосила Алла Терещенко.

Більше про заходи проведені в бібліотеках Лозівщини - читайте на сайті Лозівської ЦБС.


Виховуємо патріотів.

На виконання Указу Президента України «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 - 2020 роки», з 6 по 13 вересня серед бібліотек-філій Лозівської ЦБС, було проведено районний огляд - конкурс патріотичного спрямування «Всім серцем любіть Україну свою…». В конкурсі взяли участь 22 бібліотеки-філії, в яких пройшли масові заходи для всіх категорій читачів за такими напрямками:

- виховання почуття власної гідності, гордості за героїчне минуле і сьогодення народу України;

- виховання любові до рідного краю;

- виховання любові, поваги до своїх національних особливостей;

- громадянсько-правове виховання поваги до Конституції, Законів України, державних символів;

- виховання любові до культурного спадку свого народу;

- толерантне ставлення до представників інших національностей;

Так про любов до рідного краю, свого села, батьківської домівки йшла мова на заходах:

Надеждівської сільської бібліотеки –філії / історична мандрівка «Мій рідний край, ти Батьківщини частка»/, Катеринівській сільській бібліотеці-філії / краєзнавчий мікс «Дивосвіт історії рідного краю»/, Краснопавлівській міській бібліотеці - філії №2 / краєзнавчий круїз «Про рідний край у книги запитай»/, Орільській міській бібліотеці - філії №2 /он-лайн журнал «Орільчани»/. Учасників цих заходів дуже зацікавив вражаюче багатий фото –відео-документальний краєзнавчий матеріал, зібраний бібліотекарями.

Про державні та народні символи України говорили в Смирнівській, Плисівській, Павлівській,Чернігівській сільських бібліотеках-філіях. Розповіді бібліотекарів доповнювали прекрасні виставки-експозиції.

На веселих українських вечорницях побували користувачі Тихопільської бібліотеки-філії, нашій неповторній вишиванці була присвячена народознавча стежина «Вишиванки – свято української душі» в Михайлівській бібліотеці-філії.

Примножувати родинні традиції, виховувати глибокі почуття любові до рідного краю, батьків, свого роду закликали: родинне свято «Родина,родина-від батька до сина» в Миронівській бібліотеці-філії та історико-етнографічна програма «Хай квітне славна Україна: рід, родовід, сім’я, родина» в Новоіванівській бібліотеці-філії.

В Перемозькій сільській бібліотеці-філі зібрались читачі на коло спілкування «Ми – українці. Ти і я!». Були запрошені дорослі і діти – майбутнє України. Кожен з присутніх мав змогу сказати, що для нього значить Україна та яке місце вона займає в його серці. Розмова була хвилюючою, щирою. В Яковлівській бібліотеці-філії пройшов урок мужності «Від революції Гідності до сьогодення», на якому були розглянуті поняття: «єдність», «герой», «патріот».

Підведення підсумків огляду-конкурсу та нагородження переможців відбудеться на святковій нараді, присвяченій Всеукраїнському дню бібліотек 29 вересня 2017 року.

/Files/images/2017/3-kvartal/вересень 15 ЦБС 001.jpg /Files/images/2017/3-kvartal/вересень 15 ЦБС 002.jpg

/Files/images/2017/3-kvartal/вересень 15 ЦБС 003.JPG

/Files/images/2017/3-kvartal/вересень 15 ЦБС 005.jpg


День незалежності

24 серпня – це не просто День народження держави, це світле свято здійснення мрій і сподівань багатьох поколінь наших предків, які з любов’ю творили і плекали українську націю, рідну мову, самостійну державу, мужньо боролися за її майбутнє. До цієї дати працівники Лозівської ЦБС організували і провели цикл патріотичних заходів.

Так, 23 серпня,читачі Районної бібліотеки для дітей відправилися в інтернет-мандри «Україна – унікальна, Україна – надзвичайна!»

День Незалежності – це свято, яке в історію України вписав кожен із нас. Любі серцю краєвиди у відео-роликах та барвиста українська мова, створили атмосферу єдності та щирості і подарували кожному з присутніх частинку тепла у їхні душі.

Працівники Катеринівської сільської бібліотеки-філії та Катеринівського СБК запросили юних катеринівців на святкове засідання клубу «Друзі бібліотеки» - годину цікавих відкриттів «Наша рідна Україна сонцем сяє у віках». Свято почалося краєзнавчою слайд-подорожжю «Надзвичайна і гостинна наша рідна Україна», продовжилося іграми та вікторинами, що були присвячені цікавинкам нашої країни, потім учасники заходу взяли участь у жвавому обговоренні мовного блог-проекту Юрка Зеленого «Зазивалка та розважайлівка» та ознайомилися з матеріалами книжкової виставки «Святкує Україна». Як завжди, весело та гамірно пройшли конкурси «Цукерковий дощ», «Гарна господиня», «Спритний господар». Юні художники, що презентували на заході свої малюнки, отримали заслужені нагороди. А завершилося свято традиційним частуванням.

В Перемозькій сільській бібліотеці-філії пройшов тематичний вечір під час якого присутні читачі ознайомилися з книжковою виставкою «Історія незалежності України»; переглянули в он лайн режимі відеофільм «Найцікавіші місця України»; прослухали вірші про Україну. А допомогли провести свято, як завжди, книги: Яневський Д. «Відомі історії нашої держави», Нагаєвський І. «Історія української держави» та інші.

В Тихопільській сільській бібліотеці-філії до Дня Незалежності України пройшов історичний хронограф «В ім`я незалежності Української держави». Бібліотекар Гайдар Л.М. розповіла історію проголошення незалежності України, виникнення Конституції, повідала користувачам значення державних символів: герба, прапора, гімну. Бібліотекар ознайомила дітей з книгами, представленими на виставці: «Україна – славний край». Звучали гімн України та українські пісні.

В Мальцівській сільській бібліотеці-філії до Дня прапора та Дня Незалежності України проведено історичне віконце "Україна в нас єдина - бережи її, дитино". Діти ознайомились з новими книгами на українській мові, приймали участь у вікторинах, кросвордах, розгадуванні загадок. За допомогою комп’ютера була проведена презентація "Краса і природа України". Захід закінчився демонстрацією мультфільма "Як козаки в футбол грали".

В Краснопавлівській №2 бібліотеці-філії пройшла літературна година «Без верби і калини нема України», в Михайлівській - година державності «Хай квітне щаслива моя Україна», в Смирнівській – віртуальний круїз «Це – моя Україна» і т.д. Подібні заходи проведені в кожній бібліотеці-філії, інформацію про які можна знайти на сайті ЦБС.

/Files/images/2017/3-kvartal/серпень 23 РДБ 001.JPG

/Files/images/2017/3-kvartal/серпень 23 Перемозька 001.jpg

/Files/images/2017/3-kvartal/серпень 23 Мальцівська 001.JPG

/Files/images/2017/3-kvartal/серпень 23 Катеринівська 001.jpg


Славетний гетьман України

6 серпня відзначалося 360 років із дня смерті Богдана Хмельницького, який був видатним політичним діячем, об'єднав у єдиному визвольному русі різні суспільні сили. Він ніколи не відмовлявся від своєї мети – звільнення України від іноземного гноблення. Тому головним здобутком Богдана Хмельницького була Українська держава.

Богдан Хмельницький упокоївся 27 липня (6 серпня за новим стилем) 1657 році в Чигирині і 25 серпня похований в Суботові, в Іллінській церкві.

До цієї дати у Лозівській ЦРБ організована виставка – пам’ять під назвою «Схвальне слово історичній книзі». На виставці представлені довідники з історії життя і діяльності гетьмана, підручники з історії України, художні твори про Богдана Хмельницького.

В Краснопавлівській №2 бібліотеці – філії був проведений історичний ракурс «Славетний гетьман України», присвячений життю та діяльності Б. Хмельницького. Під такою ж назвою в Новоіванівській бібліотеці-філії пройшла година інформації, а Михайлівській – хвилини історії.


Заходи бібліотек Лозівської ЦБС

до Дня хрещення Київської Русі

28 липня в Україні щорічно відзначається державна пам’ятна дата – День хрещення Київської Русі. Саме цього дня Православна Церква вшановує пам'ять Святого Рівноапостольного князя Володимира, хрестителя Київської Русі, одного із засновників і покровителів нашої державності.Бібліотеками Лозівської централізованої бібліотечної системи проводиться низка інформаційно-просвітницьких заходів для населення різних вікових та соціальних категорій, спрямованих на вивчення державотворчої діяльності князя Київського Володимира Великого, впливу його політики на політичний та економічний розвиток Європи, а також подій української історії відповідного періоду.

Користувачам Центральної районної бібліотеки представлено книжкову виставку та огляд літератури «Книги, що непідвладні часові», з якого присутні дізнались про історію свята, яке існує всього кілька років, хоча і прославляє собою подію, що трапилася багато століть тому. Книжкова виставка представляє друковані видання, які розповідають про історичну подію, що відбулася у 988 році та стала ключовою і вирішальною в подальшому розвитку всієї Київської Русі. Крім того, 29 липня, Інтернет - центр Центральної районної бібліотеки пропонує до уваги користувачів віртуально – історичну подорож «Величні храми України»

У Районній бібліотеці для дітей бібліотекар розповіла маленьким користувачам, що хрещення пов'язують із ім'ям князя Володимира Великого, якого церква визнала святим рівноапостольним. В Чернігівській сільській бібліотеці-філії проведено історичне віконце «Свята Княгиня Ольга». Бібліотекар Лисенко О.Л., використовуючи книги та відео презентації, нагадала читачам, що Княгиня Ольга, предтеча християнської землі, це перша християнка на великокняжому престолі Києва, що її хрещення створило широкий шлях до християнізації нашої держави. Всі присутні переглянули тематичну викладку літератури «Наймудріша серед усіх людей», з якої дізнались, що Свята Ольга належить до найсвітліших жіночих постатей нашої княжої держави

Книжкові виставки, присвячені роковинам хрещення Київської Русі – України, представили до уваги користувачів і сільські бібліотеки. Поряд з літературою історичного напрямку, пропонують твори: В. Малика «Князь Кий», Д. Ємця «Князь Володимир», С. Скляренка «Володимир» та інші художні твори, які висвітлюють події більш ніж тисячолітньої давнини.

Зокрема, згідно плану заходів, з 21 до 29 липня в усіх бібліотеках централізованої бібліотечної системи проводяться перегляди літератури, хвилини інформації, історичні розвідки, години пізнання на теми: «Хрещення Русі – духовний стержень нашої культури» (Новоіванівська бібліотека-філія), «Велична подія християнського світу» (Орільська №1), «Святині Київської Русі» (Єлизаветівська), «Скарбниця духовності» (Павліська).

В ході проведених заходів бібліотекарі намагались донести до пересічного користувача, щоб кожен правдивий християнин, православний, українець у своїй душі згадував діяння Святого Володимира і може, навіть, провів паралель між тим сивим часом і теперішнім. Тоді Володимир Великий боровся за святу Київську Русь-Україну і тепер відбувається боротьба за нашу рідну Україну. Тепер всі у світі знають, що є великий український народ, і ці проведені заходи ще раз нагадують всім нам, що ми мусимо бути достойними наших предків.

/Files/images/2017/3-kvartal/липень 27 Надеждівська 001.JPG /Files/images/2017/3-kvartal/липень 27 Орільська2 001.jpg /Files/images/2017/3-kvartal/липень 27 РДБ 001.JPG


Виховання любові до України на основі народних традицій

Основна мета нашої роботи – виховати свідомого громадянина і патріота, сформувати в дитини комплекс певних знань, розвинути почуття любові до своєї Батьківщини, до свого народу і шанобливе ставлення до власної культури, мови, традицій; утверджувати почуття національної гідності і самоповаги. Кожна нація, кожен народ і навіть кожна соціальна група має свої звичаї, що вироблялися протягом багатьох століть і освячені віками. Звичаї народу – це ті прикмети, по яких розпізнається народ не тільки в сучасному, а і в його історичному минулому. Багато в Україні свят, але, все ж таки, найпоетичнішим святом, яке широко відзначалося в минулому і відзначається зараз на Україні, слід вважати Івана Купала (Купайла). Івана Купала – це день літнього сонцестояння, сонцевороту, що тепер сходиться з християнським святом Різдва Святого Пророка Предтечі і Хрестителя Господнього Івана. Як народне свято, день Івана Купала відбувається з багатьма своєрідними обрядами та піснями, якізбагачують дітей позитивними емоціями, формують почуття національної свідомості, виховують почуття любові до рідного краю.

Цього дня користувачі Центральної районної бібліотеки шукали цвіт папороті серед квітів, які зібрали працівники бібліотеки, і знайомилися із назвами квітів. Провідний бібліотекар Куряча Л.В. розповіла присутнім про історію і обряди свята та традиції ворожіння в цей день. Дівчата переглянули відео «В ніч на Івана Купала» та прослухали купальські пісні і стали учасниками майстер-класу по плетінню вінків.

В Краснопавлівській міській бібліотеці - філії №2 відбулася народознавча година «Ой пустила віночок на чистую воду». Члени клубу «Кругозір» прийшли на свято в сплетених власноруч вінках, а бібліотекар розповіла про традиції святкування свята Івана Купала на Україні та легенду про цвіт папороті. Діти весело провели час граючи в різні конкурси та ігри, а за чудові вінки та спритність під час свята всі отримали солодкі призи.

6 липня в Перемозькій сільській бібліотеці-філії пройшов фольклорний вернісаж «Купальське свято таїнством багате». Під час проведення його присутні читачі познайомилися з історією виникнення свята Івана Купала та прикметами купальського вечора, прийняли участь у забавах купальської ночі. Згідно з народним повір'ям, спеціально до дня Купала, хлопці та дівчата виготовляли ляльку-опудало Морену, стрибали через купальське вогнище, дівчата пускали на воду вінки. Спонсорами свята стали приватні підприємці Курлович В., Марчук О., Поляков А.

Читачам Катеринівської сільської бібліотеки-філії була запропонована викладка літератури «Купальське диво». Вже більше двадцяти років у селі в цей день відбувається багатолюдне свято, тому читачі бібліотеки перед тим, як вирушити святкувати на берег Катеринівського ставка, часто цікавляться звичаями, традиціями та легендами купальського свята. Обговорення цієї теми завжди проходять жваво та цікаво, а книги з виставки обов’язково знаходять своїх читачів.

В Плисівській бібліотеці-філії пройшла конкурсно-розважальна програма «Ой,на Івана, ой, на Купала», В Єлизаветівській – фольклорні посиденьки «На воду вінок пускала», в Новоіванівській – година цікавинок «В ніч, коли зацвітає папороть» і т.д. Проведення заходів триває і 7 липня.

/Files/images/2017/3-kvartal/липень 07 ЦРБ 002.JPG /Files/images/2017/3-kvartal/липень 06 Перемозька 005.jpg


Жити за Основним Законом України

(заходи до Дня Конституції України проведені в бібліотеках Лозівської ЦБС)

Конституція України є теоретичною базою для організації національно-патріотичного виховання підростаючого покоління.

Є дати, які укріплюють нації, виражають дух народу, символізують його славне минуле, сьогодення й майбутнє. До їхнього числа, безсумнівно, відноситься і День прийняття Конституції України, що відзначається щорічно 28 червня. Це одне із самих «молодих» свят сучасної України. У цей день ми віддаємо данину поваги символам держави: синьо-жовтому прапору та золотому тризубому Гербу, що пройшли довгий героїчний шлях.

Що це за свято - День Конституції України, звідки воно прийшло, яке значення воно має для громадян нашої держави і чому воно таке важливе. Про це все дізнавалися читачі Районної бібліотеки для дітей познайомившись з історично-правовою викладкою літератури «Конституція України: із глибини віків до сьогодення».

26 червня, напередодні Дня Конституції України, в читальному залі Лозівської центральної районної бібліотеки відбувся історичний екскурс «Конституція – паспорт в історію». На захід був запрошений представник місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги С.М.Катеринник, який надав інформацію про Конституційну реформу в Україні та наголосив, що Конституція України – це Основний Закон в якому записані всі права і обов’язки громадян України. Він зупинився на реформуванні Вищої ради юстиції та розповів про інститут конституційної скарги. Користувачі бібліотеки Киященко В. та Васенко В. поцікавилися правами споживача та правами пасажира у поїзді, а також іншими різними особистими питанням

В Полтавській сільській бібліотеці-філії пройшла правознавча година «Конституцію вивчаємо, пам’ятаємо, поважаємо». Бібліотекар Терещенко А.М. розповіла дітям, про те як народжуються закони, що Конституція надає дітям рівні права та не допускає жодного насилля над дитиною. Відвідувачі бібліотеки активно відповідали на питання бліц-розминки «Моя країна – Україна», читали вірші. Ознайомились з тематичною викладкою літератури «Правовий оберіг держави».

Година державності присвячена Дню Конституції України пройшла в Мальцівській бібліотеці-філії. Діти ознайомились з основним законом України - Конституцією, яка є гарантом прав і свобод людини . У ході спілкування учні набули нових знань про свої права та обов’язки, тому що «Не знання закону не звільняє від відповідальності».

До дня Конституції України в Надеждівській сільській бібліотеці-філії оформлено книжкову виставку «Конституція – паспорт держави», на якій представлена література про історію Конституції України, книги про гетьмана України Пилипа Орлика та його першу Конституцію. Читачі мають змогу прослідкувати шлях, пройдений нашою державою від Конституції Пилипа Орлика до прийняття нової Конституції України.Користувачам запропонована правознавча, історико-довідкова література та книги про державні символи України.

«Конституція – паспорт держави!» - під такою назвою в Перемозькій сільській бібліотеці-філії пройшов історичний хроноскоп, присвячений Дню Конституції України, під час якого присутні читачі отримали інформацію про історію виникнення української держави та державних символів, прийняття Основного українського закону; познайомилися з книжковою виставкою «Любіть свою Україну». Присутні на масовому заході Мащенко Д., Пилипчук В., Чернишов Д., Безкровна В., Куліш Н., Гапоненко О., Омельченко Т., Твердохліб Н. прийшли до думки, що ми живемо у незалежній країні, ім’я якій Україна. Всі ці роки – то роки нашого воскресіння, єднання, осмислення своєї долі й історії. А перед ними, цими роками незалежності, були століття, якими українці йшли до своєї держави.

Більше інформації про заходи розміщено на сайті ЦБС.


«Найсумніша дата в історії людства»

Інформація Лозівської ЦБС про заходи проведені
до Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні

Друга світова війна забрала життя багатьох мільйонів людей і змінила безліч людських доль. Це трагічна сторінка в історії людства. Напевно, саме тому, перший день її початку назавжди залишився в пам’яті очевидців і досі не дає спокою нікому.
Це сталося в чотири години ранку 22 червня 1941 року, коли всі мешканці мирно спали і не підозрювали про те, що скоро настане найстрашніше. Фашистські вороги без жалю нищили міста, залізничні вузли, військові бази та інші об’єкти інфраструктури. Цей день поклав початок страшних подій, які назавжди змінили сотні тисяч доль. Більше двадцяти семи мільйонів людей віддали своє життя за перемогу над ворогами. У кровопролитній війні Україна понесла величезні втрати, серед загиблих - понад 5,5 млн. мирного населення, 2,5 млн. - солдати. Ці події назавжди залишилися в пам’яті людей, це те, що ніколи не можна забути. У зв’язку з цим, і відзначають День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні. Кожен рік в цей день всі сумують про героїв, які вірою і правдою захищали свою землю і подарували світові свободу від фашизму.

22 червня завідуюча відділу обслуговування Лозівської ЦРБ Мудрак Н.В. запропонувала користувачам доторкнутися до подвигу солдатів Другої світової війни через книго показ «І пам’ять про війну нам книга залишає»

В Орільській міській бібліотеці-філії №2 пройшов відео перегляд «В той перший день». Завідуюча бібліотеки Провозіна С.М. запропонувала своїм читачам огляд літератури про початок війни, а розпочала його з книги видатного українського письменника О.Гончара «Щоденники». На викладці були представлені як художні твори, так і історичні довідники, один із яких - книга Фелікса Левітаса «Друга світова: український вимір». Після відео перегляду Влада Терехова прочитала вірш Муси Джаліля «Варварство»

В Краснопавлівській міській бібліотеці-філії №1 завідуюча бібліотеки Вєсєлкова О.В. організувала історичне досьє «Мадонни з пайковим хлібом», в якому міститься інформація про жінок, які віддали свої життя в боротьбі з фашизмом. Були показані уривки з художнього фільму «Незламна» та відеоролик про нашого земляка Василя Ільїна.

Катеринівська сільська бібліотека-філія провела для своїх юних читачів екскурс у минуле «Пройшла війна стежками долі». Почався він слайд-відеопереглядом, який познайомив дітей з подіями, що відбувалися в Україні на початку червня 1941 року. Потім завідувачка бібліотеки О.С.Зозуля познайомила читачів з матеріалами літературно-краєзнавчої викладки та зачитала їм уривки зі спогадів А.А.Семененко про окупацію Катеринівки. Завершився захід переглядом дитячої літератури про війну.

Бібліотекар Чернігівської сільської бібліотеки-філії Лисенко О.Л. провела для мешканців села Чернігівське інформаційний ракурс «Йшов солдат в ім’я життя», під час якого познайомила присутніх з тематичною виставкою «Пам'ять жива вічно» де представлена література про те, як український народ вшановує світлу пам'ять мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна. Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю. Сьогодні, потерпаючи від кривавої військової агресії на сході країни, ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, миру та безпеки. Кращі сини і доньки українського народу знову, зі зброєю в руках, захищають наші кордони, нашу свободу, наш власний демократичний вибір. Присутні на заході хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих на війні.

В Перемозькій сільській бібліотеці-філії пройшла хвилина історичної пам’яті «Не забудьмо ніколи цей вкарбований у нашу долю день!» під час якої присутні читачі отримали інформацію про початок Другої світової війни, познайомилися з книгами авторів: В. Близнець, К. Гриб, Л. Агаков та іншими, які розповідають про подвиги юних героїв в роки війни.

Читачі Мащенко Д., Пилипчук В., Чернишов Д., Безкровна В., Крайник А. читали вірші про війну та розповідали про своїх прадідів-ветеранів, а ще дали слово «Берегти мир на землі».


З книгою канікули – нудьгувати ніколи

На протязі багатьох років бібліотеки району ведуть активну роботу по пропаганді літнього читання дітей. Життя в бібліотеках по справжньому вирує в перший місяць літа, коли бібліотеки співпрацюють з літніми пришкільними таборами. Літні канікули – унікальна можливість залучення до читання нових читачів, створення атмосфери творчості і приємного спілкування з книгою. Тому бібліотекарі намагались створити комфортну дозвіллеву атмосферу для юних читачів. Час, проведений в бібліотеці, запам’ятається юним читачам захопливими зустрічами з улюбленими героями книг, пізнавальними конкурсами, вікторинами, іншими цікавими заходами. Кожна бібліотека зустрічала своїх маленьких читачів книжковими виставками, настрій яких був літній і радісний.

Районна бібліотека для дітей відкрила літній сезон виставкою книг «Літо книжкових чудес», Полтавська – «Граємо, читаємо, літечко вітаємо», Катеринаівська «Літо, сонце, море книг» і т.д.

В рамках роботи з літніми пришкільними таборами шкіл №8, №10, Лозівської гімназії та Панютинської ЗОШ №2 Районна бібліотека для дітей провела 14 заходів. Серед них: «Світ дитинства веселий, добрий, безтурботний», «Бібліотечне літо», «Літня читацька посмішка» і інші.

Завідуюча Перемозької сільської бібліотеки-філії Полякова О.М. у пришкільному таборі «Веселка» провела інтелектуальний серпантин «А ми живемо у рідній Україні!»

В таборі відпочинку Орільського НВК бібліотекарі Орільської міській бібліотеки-філії №1 Ніколаєнко Л.В. та Кравченко Л.В. провели краєзнавчий відео-екскурс «Мій рідний край-душі моєї свято!» під час якого ознайомили читачів з основними пам’ятками культури Харківщини та Лозівського району, з історією виникнення селища Орілька, видатними умільцями і поетами рідного краю. Діти переглянули відео презентацію «Лозівська моя сторона» та відеофільм «Мій рідний край - душі моєї свято. До уваги читачів була представлена краєзнавча література та папки-накопичувачі, створені бібліотекарями.

До Краснопавлівської міської бібліотеки - філії №2 завітали школярі пришкільного табору «Струмок» на годину добра і дружби "В дружбі наша сила", присвяченому Міжнародному дню друзів. Діти визначилися яким повинен бути друг, що таке дружба, згадали прислів’я про дружбу, закінчували речення: "Друзі можуть разом...", "Друг - це той...", а під час вікторини "Чи знаю я свого друга?" завзято розповідали про інтереси своїх друзів, і звісно ж, переглянувши мультсторінку, згадали улюблених героїв казок, які завдяки силі дружби перемагали зло.

Катеринівська сільська бібліотека-філія запросила вихованців пришкільного дитячого табору «Олімп» на цікаву екскурсію країною книг. Говорили і про улюблених літературних героїв, і про країни, у яких народилися їх творці, і про народні ігри, у які вони могли грати, і звісно ж, про правила книжкового королівства. А на завершення заходу кожен маленький читач знайшов для себе яскраву та цікаву книгу.

Завідуюча Надеждівською сільською бібліотекою-філією Сухомлин І.В. провела для молодших школярів пришкільного табору «Берізка» літературну гру «Книгоквест». Діти прослухали легенду про юнака-бібліотекаря, який приніс людям знання і його справа стала безсмертною. Добре відповідали на питання вікторини «Література», брали активну участь у конкурсах «Далі-далі», «Всезнайко», «Морський бій». Завідуюча бібліотекою продемонструвала учням рекламний мікс «Магія читання». Хлопчики і дівчатка поринули у світ чудових пригод, переглянувши віртуальну виставку-адвайзер «Зіркова десятка».

Інформація про ці та інші заходи, проведені бібліотеками району в пришкільних таборах, відображена на сайті ЦБС.

/Files/images/2017/2-kvartal/червень 09 Краснопавлівська2 001.jpg /Files/images/2017/2-kvartal/червень 12 Надеждівська 001.JPG

/Files/images/2017/2-kvartal/червень 13 Перемозька 001.jpg /Files/images/2017/2-kvartal/червень 10 Катеринівська 002.jpg


Право від А до Я

2017-06-08

В Центральній районній бібліотеці відбулася година правознавства «Право від А до Я», на яку був запрошений заступник начальника відділу правопросвітництва центру з надання безоплатної правової допомоги Катеринник М.С. Він розповів присутнім як не стати жертвою шахрая та залишив для користування спецвипуск «Соціальної газети» присвячений питанням захисту від шахраїв. Провідний бібліотекар читального залу Куряча Л.В. познайомила присутніх з книгами на тему «Ви маєте право на захист». Користувачі, які тут зібралися, та працівники бібліотеки отримали кваліфіковані відповіді на питання, що їх цікавили .


Свято всіх дітей планети.

1 червня, в Міжнародний день захисту дітей, в бібліотеках Лозівщини щиро вітали і бажали юним читачам прекрасного настрою, щирих усмішок, приємного відпочинку. В цей день розповідали дітям про їхні права і свободи, визначені Конвенцією про права дитини, навчали правильно реалізовувати свої права; виховували в учнів поважне ставлення до власної особистості та інших.

В Районній бібліотеці для дітей пройшла конкурсно-розважальна програма «Світ дитинства веселий, яскравий, безтурботний», під час якої кожен розважався до схочу. Любителі читання позмагалися в ерудиції та складали літературну мозаїку «Вгадай, хто я?», любителі поласувати солоденьким дегустували «Казковий салат», всі без винятку грали в гру-загадку «Улюблений герой». А на останок, всі із задоволенням послухали веселу музику та подивилися дотепний мультик.

«Щасливе дитинство – здорове суспільство!» - під такою назвою в Перемозькій сільській бібліотеці-філії пройшов літературний ранок, під час якого учасники заходу прослухали Декларацію про права дитини; прийняли участь у конкурсах «Сонечко», «Рибалка», «Я люблю Україну» (конкурс найкращого малюнку на асфальті) та інших, позмагалися в літературних шарадах.Всі читачі-діти були активними, але найкращими знавцями літературних героїв та «художниками» на асфальті стали Шульга Н., Шевченко Л., Колубатко М., Чернишов Д., Резніков Д., Твердюк Д. Помічниками на святі були, як завжди, книги Л. Вороніної, Г. Андерсена, К.Буличова, І. Франко.В кінці свята діти отримали солодкі подарунки. Спонсорами свята стали Фархутдінов О., Халюта В., Буд-Гусаїм В.

Катеринівська сільська бібліотека-філія та Катеринівський СБК влаштували для юних катеринівців день веселих витівок «Сміється дитина – всміхається небо». Спочатку слайд-розповідь «Головне свято дитинства» познайомила присутніх з історією та традиціями цього дня, а потім гра «Ворота в літо» запросила всіх - від малюків до старшокласників - взяти участь у веселих розвагах. Навіть виставка літератури «Книжковий бум» цього дня посміхалася до дітей яскравими сонечками. А завершилося свято традиційним солодким столом.

В Павлівській сільській бібліотеці-філії на черговому засіданні клубу за інтересами «Допитливі чомусики» з нагоди Дня захисту дітей відбулася ігрова програма «Свято сподівань і надій». Бібліотекар розповіла учасникам клубу про історію виникнення цього свята, про Конвенцію ООН про права дитини та про те, що дитинство - чудова пора сподівань на прекрасне життя та здійснення мрій. Потім учні взяли активну участь улітературних вікторинах, відгадували загадки, грали в ігри, складали пазли. Також була представлена книжкова виставка «Ми – діти твої, Україно!». Наприкінці заходу учасники, крім веселого настрою і задоволення, отримали солодощі.

Відвідувачі пришкільного табору «Берізка» Надеждівського НВК завітали на шоу-програму, присвячену Міжнародному дню захисту дітей, яку провели для них завідуюча бібліотекою І.В.Сухомлин та директор СБК Т.О.Жмур. Дві команди учасників заходу проявили свої інтелектуальні здібності, позмагалися у конкурсах та вікторинах, розгадували зашифровану карту, шукали скарб з допомогою книг. З цим святом дітей поздоровила секретар Надеждівської сільської ради Козлова О.М. Ведучі шоу-програми подарували дітям пісню та солодкий приз .

Конкурсно-розважальну програму «Ми діти твої, Україно!» провели працівники Орільської міської бібліотеки-філії №1, №2 та працівниками БК «Оріль» для учнів Орільського навчально-виховного комплексу та Орільської ЗОШ. Діти з задоволенням брали участь в ігровій шоу - програмі, співали пісень та танцювали. До уваги читачів представлена виставка літератури «З книгою в літо» .

В Бунаківській сільській бібліотеці-філії проведено свято «Я –дитина України», в Єлизаветівській та Смирнівській - година розваг «Дітям світу –сонце й мир» і т.д.

Більше інформації про заходи проведені в бібліотеках Лозівської ЦБС знайдете на сайті ЦБС.


Бібліотеки до Дня вишиванки

Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі, вірності та любові. Вона настільки глибоко увійшла в наше життя , що в Україні встановили навіть спеціальне свято – День вишиванки. Відзначали його і читачі бібліотек Лозівського району.

Лозівська центральна районна бібліотека презентувала виставку – вернісаж «І на тім рушникові…». Вишиванка – символ нашої багатої традиціями української культури. Завдячуючи унікальному орнаменту вишиті візерунком сорочка чи рушник могли означати походження людини, вказувати її вік, соціальний статус та навіть сімейний стан. Завдяки оригінальному оформленню експозиції, читачі мають змогу через книги, альбоми, листівки та журнали познайомитися із сучасними та старовинними зразками українських вишиванок різних регіонів.

В Краснопавлівській міській бібліотеці-філії №2 пройшла народознавча вітальня «Україно моя, вишивана» . Легенди про вишиванки, чудові вірші і пісні про це народне мистецтво, цікаві розповіді місцевих вишивальниць, які представили сучасні і старовинні рушники нікого не залишили байдужим. А бібліотекарі Бараш С.О. та Мокроусова А.В. представили слайд-презентацію про значення вишитих символів у різних куточках нашої країни.

Читачі Кінненської сільської-бібліотеки-філії завітали на фольклорні посиденьки «Чарівна краса вишиванки». Бібліотекар Гевелюк М.В. розповіла їм про українські традиції та обряди, пов’язані з рушниками, представила роботи вишиті рукодільницями села, познайомила з літературою на виставці «Вишиванка, моя вишиванка». Діти читали вірші місцевих поетів, слухали народні пісні у виконанні колективу «Смерічка».

В Полтавській сільській бібліотеці - філії пройшла народознавча веселка "А над світом вишиванка цвіте". Бібліотекар Терещенко А.М. познайомила присутніх з історією української вишивки, народними звичаями та обрядами, пов’язаними з нею, презентувала виставку літератури"Чарівна краса вишиванки".

«Вишиванка – душа України» - так називався слайд-вернісаж, який провели працівники Катеринівської сільської бібліотеки-філії та Катеринівського СБК, а в Царедарівській сільській бібліотеці-філії відбувся народознавчий віночок «Українська вишиванка – наче райдуги світанки».


День Матері в бібліотеках району

Безумовно, День матері, який відзначається в другу неділю травня - це одне з самих зворушливих свят. І невипадково - від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Краса материнства в усі століття оспівувалася кращими художниками, письменниками і поетами. Саме про ці твори йшла мова на заходах, які пройшли в бібліотеках району до Дня Матері.

«Можна пройти крізь пустелі і хащі,

Тільки без мами не можна нізащо,

Бо найдорожче стоїть за словами —

В світі усе починається з МАМИ!» -

цими словами розпочалося свято-подарунок «Все до серця матері горнеться» , яке пройшло в Районній бібліотеці для дітей. Там, де матуся, здається, стає тепліше, піднімаються трави, розцвітають квіти, радісно щебечуть пташки. Ось і вихованці дитячого садочка «Золотий ключик», як оті пташенята щебетали про своїх мам, казали слова вдячності і любові, читали про них вірші, малювали портрети. А наприкінці свята всі присутні з задоволенням подивилися веселий мультимікс про мам.

До міжнародного дня сім‘ї та Дня матері в Орільській міській бібліотеці-філії №1 було проведено родинний вогник «КОЛИСКА РОДУ-УКРАЇНСЬКА ХАТА». На захід запросили сімейні родини, які є активними читачами бібліотеки. Вони переглянули відео- презентацію «Духовний храм людини: сім‘я, родина, рід» про сімейні обереги, обряди, звичаї та традиції українського народу, познайомилися з викладкою літератури «У сімейному колі», взяли участь у конкурсах, читали вірші та слухали родинні пісні.

Катеринівська сільська бібліотека презентувала своїм юним читачам слайд-цікавинки «Найбільші родини світу». Цей захід викликав у дітей щире захоплення та здивування – адже у наш час родини, у яких виховуються 39, 55 чи 69 дітей – нечувана дивовижа. А для дорослих читачів до Дня родини та Дня матері було підготовлено літературну викладку «За все, що маю, дякую родині».

В Краснопавлівській міській філії №2 пройшло свято мами "Найкраще в світі слово - мама!". Читачи другого класу ознайомилися з історією виникнення свята Матері, та традиціями святкування на Україні. Діти порівнювали маму з квітками, підбирали ніжні слова, щоб висловити свою любов до мами,читали чутливі вірші, всі разом співали пісню "Мама", дуже зворушливо сприйняли легенду "Розмова з Богом".

Свято вдячності - «Все на землі від материнських рук», на яке завітали молоді мами з дітьми пройшло у Петропільській бібліотеці, свято-подарунок «І пісня для мами лине у вись» одержали читачі Єлизаветівської бібліотеки, час корисних порад «Батькам, які виховують з любов’ю» зібрав користувачів Павлівської бібліотеки.

В цей день ми від усієї душі вітали дорогих мам з їх святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.


Інформація
про заходи проведені в бібліотеках Лозівської ЦБС до Дня Перемоги

Свято Перемоги – особливе свято – величне, вистраждане. Подвиг героїв – переможців у цій жахливій війні непідвладний часу, як й наша щира та безмежна вдячність їм – людям, які виявили нездоланну мужність та незламність духу в боях за рідну землю та свободу країн Європи.

Бібліотеки могутньою силою слова, безмежною силою інформації доносять до умів та сердець своїх відвідувачів величний подвиг українського народу у Другій світовій війні.

В Лозівській центральній районній бібліотеці відбувся літературно-музичний вернісаж «Поетичний передзвін великої війни». У ході заходу провідний бібліотекар Куряча Л.В. презентувала відвідувачам бібліотеки та мешканцям міста музичне попурі з пісень про Велику Вітчизняну війну у виконанні українських співаків. Провідний бібліотекар Вовк С.М. запропонувала користувачам перегляд книг воєнної тематики. Не залишилася поза увагою і молодь. Для них зав. відділом обслуговування Мудрак Н.В. підготувала патріотичну хвилинку « Мак, як символ пам’яті». Учасники заходу дізналися, що мак символізує для Європи пам'ять про героїв, загиблих в боях ХХ століття, що значить мак для України. Запам’яталися присутнім і народні легенди « Про козака Мака» та « Де цвітуть маки й ковила». А працівник бібліотеки Чуянова О.М. допомогла дівчатам власноруч виготовити червоні маки.

Краснопавлівська міська бібліотека - філія №2 провела літературно -історичну годину "Вклонімось мужності героїв". Читачі 11-го класу з цікавістю і хвилюванням слухали розповідь бібліотекаря Бараш С.О. про героїв відомих літературних творів, які мали реальних прототипів і за мотивами яких було знято художні кінофільми. Книги "Україна в огні" О.Довженка, "А зорі тут тихі" Б.Васильєва, "Повість про справжню людину" Б.Польового та інші, це мовчазні свідки про героїзм і самопожертву, дружбу і вірність своїй землі, про тих, хто пройшовши страшні випробування війною, приніс перемогу додому і тих хто залишився на полі бою. А для людей похилого віку в цій бібліотеці було проведено літературно - музичний альманах "У слові й пісні ожива безсмертна слава Перемоги». Відвідувачів терцентра не залишили байдужими хвилюючі рядки К.Симонова, М.Рильського, П.Тичини , сценка "Проводжала мати сина на війну" та пісні воєнних років. На свято зі словами привітання завітала селищний голова Сухих Н.І. , та побажала всім здоров’я, миру, терпіння.

З нагоди Дня пам ‘яті та примирення та дня Перемоги над нацизмом для читачів навчально-виховного комплексу Орільська міська бібліотека-філія №1 провела героїко-патріотичний репортаж «Дзвони зраненої пам’ яті». Завідуюча бібліотекою Кравченко Л.В. розповіла про героїчні подвиги, мужність і самовідданість нашого народу в роки Другої світової війни на полях битв, в пеклі концтаборів і на трудовому фронті. Діти читали вірші та розповідали про своїх рідних, учасників війни, знайомилися з виставкою літератури «Роки війни-століття пам ‘яті». Хвилиною мовчання вшанували пам ‘ять загиблих воїнів.

«Перемога. Пам’ять. Вдячність» - так називався ретропогляд, який Катеринівська сільська бібліотека підготувала для своїх юних читачів . Розповідь завідувачки бібліотеки О.С.Зозулі про подвиг нашого народу у роки Другої світової війни ілюстрували представлені фотографії, спогади та інші краєзнавчі документи тих далеких часів. Особливу увагу читачі приділили новому ілюстрованому альбому «Лозова крізь віки» та збірці «Літопис вогненних років».

В Полтавській сільській бібліотеці -філії пройшла година історії "І пам`ять про війну нам книга оживляє", Павлівська сільська бібліотека - філії провела годину безсмертя «Будь славен день, Святої Перемоги!». Читачі Краснопавлівської міської бібліотеки - філії № 1 переглянули відео, на якому ветеран Василь Сидорович Ільїн ділиться своїми спогадами про ІІ Світову війну. Діти змогли поглянути на історичні події тих часів очима солдата, та дізналися якою ціною дісталася перемога.

Нехай мир та злагода завжди панують у наших душах і серцях, нехай світлі травневі свята, присвячені пам’ятним датам історичних подій Другої світової війни додадуть всім нам нових сил та натхнення для побудови сучасної європейської держави – України !


Інформація
про заходи проведені в бібліотеках Лозівської ЦБС до Великодніх свят

Великдень – найбільше християнське свято. Усім відомі українські традиції святкування Великодня. В ці дні бібліотекарі пропонували своїм користувачам дізнатися як відзначають це свято не тільки в Україні, а і в інших країнах. Розповідали про духовні джерела наших предків - обряди та звичаї, щоб не загубити тієї ниточки, яка зв’язує нас із минулими поколіннями, щоб очистити і освятити свої душі. Напередодні свята в усіх бібліотеках ЦБС пройшли заходи, в яких зверталася увага на мудрість, силу та пам'ять народу – духовні скарби, відтворені нашим народом протягом віків.

В Краснопавлівській міській бібліотеці-філії №2 пройшло засідання клубу за інтересами «Кругозір» на тему: «Писанка мальована з любов’ю подарована». Відео презентація та книжкова виставка, яку представила завідуюча бібліотеки Бараш С.О. допомогла читачам краще познайомитися з традиціями святкування Великодня на Україні, та дізнатися що таке чистий четвер, та страсна п’ятниця, в який день потрібно пекти великодні куличі, які є види розпису яєць, та ще багато іншої цікавої інформації. Потім діти залюбки виготовляли великодні листівки та смакували солодку запашну паску.

Катеринівська сільська бібліотека-філія провела для юних читачів слайд-вікторину «Великдень всіх нас на гостини просить». Діти охоче відповідали на запитання, обговорювали великодні звичаї та ігри, розповідали про те, як заведено готуватися до цього дня та святкувати у їхніх родинах. Завершився захід відеопереглядом гаївки «Гей, віночку, заплетися» та оглядом літератури. А ще в цей день Діанка Журавель подарувала працівникам бібліотеки власноруч виготовлені писанки.

В Орільській міській бібліотеці-філії № 1 для читачів Орільського НВК напередодні світлого Воскресіння Христового проведено аксіоми духовності «Великодній барвограй». Завідуюча бібліотеки Кравченко Л.В. ознайомила читачів з історією виникнення свята та воскресіння Ісуса Христа. Учні розповідали про традиції та символи українського народу, пов’язані зі святом, такими як: Пасхальний кулич, писанки, обряд розговін, христосування і т.п. Бібліотекар Ніколаєнко Л.В. розповіла про символічне значення писанки та розвиток писанкового мистецтва, в якому наші прадіди втілювали свої прагнення й віру. Діти ознайомилися з відео презентацією «Писанковий калейдоскоп» та книжковою виставкою. На кінець заходу всі учасники взяли участь у творчій роботі по виготовленню та оздобленню писанок.

Напередодні Великодня в Чернігівській сільській бібліотеці-філії пройшла година майстерності «Писанки своїми руками». Бібліотекар Лисенко О.Л. провела з відвідувачами народознавчу бесіду про історію Великодніх свят, про народні звичаї і обряди, які супроводжувалися протягом святкових днів. Після перегляду відео презентації «Диво писанкове», діти із захопленням робили розпис своїх писанок. Наприкінці заходу бібліотекар продемонструвала тематичну викладку літератури «Писанковий всесвіт» та побажала всім: «Хай у ці дні наші душі переповнюються світлими почуттями».

В Петропільській сільській бібліотеці-філії пройшла година народознавства «Благословення сходить із небес: Великдень», в Новоіванівській – година духовності «Великдень всіх нас на гостину просить», в Перемозькій експонувалася книжкова виставка «Христос Воскрес! Святкує Україна», в Єлизаветівській пройшло засідання клубу за інтересами «Гармонія» на тему: «Світле Христове Воскресіння», в Герсеванівській проведено Великоднє свято «Весна йде наповнена чудес – Христо Воскрес» та багато інших.


Заходи

бібліотек Лозівської ЦБС, проведені до Міжнародного дня визволення в'язнів нацистських концтаборів

Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів— пам'ятна дата, що відзначається 11 квітня на честь події, яка мала місце 11 квітня 1945 року, коли в'язні концтабору у Бухенвальді почали інтернаціональне повстання проти гітлерівців.

В Лозівській центральній районній бібліотеці користувачі Інтернет – центру переглянули відео «Якщо на землі є пекло..». Бібліотекарі порадили присутнім познайомитися з переглядом літератури «Не повторися біль душі людської» та не забувати, що біографії цих людей – це справжні уроки мужності для молодого покоління

Катеринівська сільська бібліотека - філія Лозівської ЦБС запросила своїх читачів на слайд-спогад «Нам не забути вас». Гостями заходу були і дорослі люди, з багатим життєвим та читацьким досвідом, і діти, для яких слово «концтабір» практично незнайоме. Розповідаючи про жахіття концентраційних таборів, завідувачка бібліотеки О.С.Зозуля згадала і про Бухенвальд, в’язнем якого був Бруно Апіц – автор роману «Голий серед вовків», і про Освенцім, путівник по якому уклав колишній «номер 1327» Казимеж Смолень, і про Саласпілс, відомий своїми знущаннями над дітьми, і про «притулок» у Макіївці, маленьким жертвам якого встановлено єдиний в Україні пам’ятник. Потім читачі переглянули уривок з телепрограми «Наше місто», учасники якої розповіли про табори, утворені на території Лозової. А завершився захід оглядом краєзнавчих матеріалів.

«Уроки пам”яті людської» - під такою в Орільській бібліотеці-філії №2 пройшов бібліо-дайджест. Завідуюча бібліотеки Провозіна С.М. запропонувала відвідувачам книжкову викладку на тему «Уроки пам”яті людської» та перегляд відеофільмів про концтабори часів Другої світової війни. Влада Терехова,учениця Орільської ЗОШ, дуже проникливо прочитала вірш Муси Джаліля «Варварство».

Викладка літератури «Ешелони в пекло» оформлена в Орільській міській бібліотеці-філії №1 розповідає про минуле, яке не можна ніколи забувати, про важкий шлях,який пройшло «покоління війни» - голод, тяжка, виснажлива праця та багато інших випробувань. Ті, що залишилися в живих, сьогодні згадують усі ті роки з болем. Скупа сльоза навертається на очі, коли читаєш біографії цих людей в книгах, представлених на тематичній викладці - це справжні уроки мужності для молодого покоління. «...Люди не повинні забувати скорботні сторінки історії людства» - написала колишній в'язень фашистських концтаборів Малі Фрітцу в книзі «Да здравствует жизнь!». Головне, щоб це більше не повторилося. Пам`ятаймо!


Інформація
про патріотичне виховання в бібліотеках Лозівської ЦБС

з 31 березня по 6 квітня 2017 р.

Користувачі юнацького віку Центральної районної бібліотеки та бібліотек-філій залучені до участі у Всеукраїнському соціологічному дослідженні, ініційованому Державною бібліотекою для юнацтва на тему: «Патріотичний настрій молоді». Серед питань анкети, на які пропонується дати відповідь, такі: «Що таке, на вашу думку, патріотизм? », «Чи вважаєте Ви себе патріотом своєї країни?», «Які почуття Ви переживаєте у відношенні до України?», «З яким настроєм Ви дивитесь у майбутнє?» і т.д. ще 20 питань.

В бібліотеках Лозівської ЦБС закінчена робота по створенню «Календаря знаменних дат села», який вміщує довідки про знаменні і пам’ятні дати суспільно-політичного, культурно-мистецького, спортивного життя села за всі роки його існування та ювілейні дати визначних людей, що пов’язані з селом.

Журі конкурсу «Книга, що народжує мрію» визначило переможців у двох номінаціях: «Книга-натхнення» та «Україною натхненні». Ними стали: Орлова Юлія та Кобиш Валерія Із Герсеванівської, Лисакова Аліна із Смирнівської, Вєсєлкова Дарина із Краснопавлівської №1, Твердохліб Поліна із Перемозької, Жовтенко Ксенія із Краснопавлівської №2, Кізіма Дар’я із Орільської №1, Каденко Діана із Єлизаветівської бібліотеки-філії. Роботи цих учасників виставлені для перегляду в читальному залі Центральної районної бібліотеки.


Життя, мов спалах…

Національно-патріотичне виховання в бібліотеках Лозівського району на прикладі Героїв АТО

/Files/images/2017/березень 27 патріотичне 001.jpg

Для патріотичного виховання на прикладі Героїв АТО у бібліотеках району організовуються різні заходи – години пам’яті, зустрічі з рідними загиблих, обговорення та презентації книг, які нещодавно отримали всі бібліотеки: С.Лойко «Аеропорт»; З.Миронова «Люди Донбасса. Жизнь сначала»; Б.Гуменюк «Блокпост»; Є.Положій «Іловайськ»; О.Забужко «І знов я влізаю в танк…» та інші. У ЦРБ та бібліотеках-філіях району оформлені куточки патріота та викладки літератури, на яких представлені не лише книги, а і найсвіжіші матеріали з періодичних видань на теми: «Я-українець»(Районна бібліотека для дітей), «Життя присвячене Батьківщині»(Новоіванівська бібліотека-філія), «Сила нескорених»(Надеждівська та Катеринівська бібліотеки-філії), «Подвигу солдата вклонімося»(Чернігівська бібліотека-філія), «Герої сьогодення» (Краснопавлівська №2 бібліотека-філія) і т.д.

Працівники Центральної районної бібліотеки створили альбом «Життя, мов спалах», в якому зібрали біографічні відомості, фотодокументи, записали спогади рідних, що доповнюють інформацію про загиблих Героїв – учасників АТО, які проживали в місті Лозова та Лозівському районі: Бричук О.В., Верховодов Д.І., Гуров С.В., Житніков Я.В., Козороз Л.Е., Лавренко О.М.,

Ладік А.М., Лобов С.М., Михайлюк М.Л., Петріщев С.М., Савченко В.І., Твердохліб М.М., Шаповалов О.Г. В альбомі поміщено також витяги із Указів Президента України про присвоєння їм нагород. Альбом «Життя, мов спалах» постійно експонується у бібліотеці, а також пропонується для ознайомлення всім читачам та учасникам бібліотечних заходів.

Аналогічні матеріали зібрано у Орільських №1 та №2, Перемозькій, Яковлівській, Плисівській бібліотеках-філіях, де оформлено Куточки пам’яті, присвячені Героям АТО - односельчанам, які загинули у боях на Сході України.


Інформація
про заходи з патріотичного виховання проведені в бібліотеках Лозівської ЦБС з 10 по 16 березня 2017 року

Організація роботи з патріотичного виховання молоді передбачає комбінування різних форм роботи та наочності. Так, значну увагу саме патріотичний тематиці відводить в організації виставкової роботи юнацький абонемент ЦРБ. На сьогоднішній день діє виставка-вікторина «Лозова: історія, люди». Читачам бібліотеки запропоновано 10 запитань, на які вони неодмінно знайдуть відповіді в книгах та періодичних виданнях які розташовані на цій книжковій виставці. Користувачів, які дадуть найбільше правильних відповідей, а також обґрунтують їх - чекає приз.

Заходи з патріотичного виховання проведено в бібліотеках-філіях:

11 березня 2017 року маленькі читачі Надеждівської сільської бібліотеки-філії завітали на відео показ «Чим багата українська хата». Діти з цікавістю переглянули народознавчу web-скарбничку з якої дізналися з чого починається українська хата, яке місце займає в хаті піч, що таке покуть, що і для чого потрібно складати в скриню дівчині та ще багато цікавого про традиції і звичаї українського народу. Завідуюча бібліотеки І.В.Сухомлин провела огляд книг «Моя люба Україна», прочитавши які, діти ще більше дізнаються цікавого про Україну, звичаї, обряди, вірування, культуру наших предків, про її героїчне минуле та головні здобутки й перемоги сьогодення.

«Разом ми сила, бо живемо в Україні» -- під такою назвою 11 березня 2017 року в Перемозькій сільській бібліотеці-філії пройшов патріотичний брейн ринг. Читачі, які об’єдналися в команди «Магніт» та «Number one», змагалися в ерудиції з патріотичних питань, а саме: що є символом України? Хто є видатними постатями України? Які найкрасивіші місця України? Яка роль України в світі?.. Переможцем брейн рингу стала команда «Number one». Найактивнішими стали Мащенко Д., Резніков Д., Марчук В., Чернишов Д., Твердюк Д. Спонсором свята виступила читач-активіст Мащенко М.


Ми вшановуємо пам’ять Т.Г.Шевченка.

/Files/images/2017/березень 09 патріотичне 001.jpg

Вже традиційно 9-10 березня українці вшановують пам’ять Великого Кобзаря, надзвичайно талановитого українського поета, художника, прозаїка й етнографа Тараса Григоровича Шевченка.

Поет сповна наситився стражданнями, але він жадав того, до чого прагнемо всі ми – життя і свободи, самореалізації і благополуччя, мира і поваги, простих людських цінностей. Його творчість – це його душа, в ньому він був чесний і добрий, ярий і нескінченно багатий. Саме про це йшла мова на заходах, присвячених дню народження Кобзаря, які пройшли в бібліотеках нашого району.

«І ОЖИВЕ ДОБРА СЛАВА, СЛАВА КОБЗАРЯ» - під такою назвою в Перемозькій сільській бібліотеці-філії пройшла година поезії, присвячена Дню народження Т. Шевченка. Читачі– познайомилися з тематичним досьє, присвяченим творчості поета, прослухали поезії Т. Шевченка, поспілкувалися на тему: «Тарас Шевченко в житті України».

В Краснопавлівській міській бібліотеці - філії №2 протягом дня проходила акція "Слухайте голос безсмертний Тараса" під час якої читачі бібліотеки, дорослі і діти, залюбки читали вірші Т.Г.Шевченка та знайомилися з книжковою виставкою "Великий Кобзар України" , на якій було представлено поетичні твори автора та книги, що розкривають художній талант Кобзаря.

«Тарасові слова - то правда одна» - так називався літературний акорд, на який запросила своїх читачів завідуюча Орільської бібліотеки –філії №2 Провозіна С.М у день народження Т. Г. Шевченка. Відвідувачам бібліотеки був запропонований огляд літератури про життя та творчість Великого українця, а також виставка літератури і, звичайно, звучали вірші у виконанні Каті Рудої,Віки Дорошенко, Наталки Тищенко, Даші Рудої та Влади Терехової.

Читачі Орільської міської бібліотеки-філії №1 мандрували літературними стежинами «Живуть, Тарасе любий, і голос твій, і пензель твій, і слово!» Їх познайомили з «Деревом життя і творчості» великого Кобзаря, з його провідними збірками кожного життєвого періоду, які були представлені на тематичній виставці. Діти переглянули відеофільм «Майстер слова та пензля», «Художник з душею поета», взяли участь у літературній вікторині «Життя і творчість Т.Г.Шевченка» , із захопленням слухали пісні на слова поета, декламували вірші.

До 203-ї річниці Тараса Шевченка Катеринівська сільська бібліотека-філія підготувала викладку літератури «Талан і талант великого Кобзаря», а 9 березня провела фактографічну хвилинку для дорослих та юнацтва «Шевченківська криниця». Читачам цікаво було дізнатися про те, що на честь цього видатного українця було названо 164 населені пункти на території нашої країни, по всьому світу встановлено 1384 пам‘ятники, його ім’я отримав один із 300 кратерів Меркурія. А український майстер Микола Сядристий створив найменшу у світі книжку "Кобзар", сторінки якої можна перегортати лише кінчиком загостреного волоска.


Заходи

проведені в бібліотеках Лозівської ЦБС до Міжнародного дня рідної мови

Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат еволюції кожного етносу.

Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях.Районна бібліотека для дітей запросила своїх читачів на хвилинку мовної ерудиціі «Ти стара і вічно нова, велична рідна мова». І як завжди запропонувала безліч мовних розваг: літературна вікторина «Мамина сорочка», мовний перекладач, змагання хто найшвидше вимовить скоромовку. З відео-презентації «Рідна наша мова в житті для нас основа» діти дізналися, що наш народ не одне століття боровся за рідну мову, за те, щоб сьогодні вона стала державною, що українська мова не зникла, бо люди берегли її, як перлину, щоб колись заговорити нею у повний голос. На закінчення бібліотекар Щеглова О.І. прочитала декілька гуморесок Павла Глазового, які всі з задоволенням прослухали і посміялися.

В читальному залі Лозівської центральної районної бібліотеки відбувся мовознавчий турнір «Мова – душа голосна України». Девізом мовного змагання учні 8 – Б класу ЛНВК № 10 «ЗНЗ – ДНЗ» обрали слова «Хто любить, знає рідну мову, тому вона всміхнеться. Солодке слово перемога нелегко всім дається». Провідний бібліотекар читального залу Куряча Л.В. проінформувала присутність про витоки рідної мови та її значення в житті людини та познайомила із літературою на книжковій виставці «Наша мова – калинова». Потім всі разом обирали кращого знавця рідної мови, взявши участь в конкурсах «Зоряна година!, «Бездонність мудрості народної», вікторинах «Літературна», «Знай, папери в житті не химери», зацікавлено працювали з тлумачними словниками і розгадували кросворди. Дуже активними були: Юля Сорока, Катя Тарасова, Рита Олексенко, Аня Захарова, а кращим знавцем рідної мови визнали Віталія Людвинського він і одержав грамоту від бібліотеки.

В Орільській міській бібліотеці-філії №1 відбулося засідання клубу за інтересами «Друзі бібліотеки» на тему: «Слово наше рідне – слово українське!».Члени клубу здійснили подорож в історію слова «Слово наше рідне – слово українське!». Бібліотекар Ніколаєнко Л.В. познайомила їх з історією розвитку рідної мови, потім переглянули відео - кліпи, слухали вірші поетів та пісні про співочу, солов’їну, милозвучну українську мову. Прийняли участь у вікторині «Знавці рідної мови».

Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. В Чернігівській сільській бібліотеці-філії відбулася подорож в історію слова « Рідна мова-життя духовного основа» до Міжнародного дня рідної мови. Бібліотекар Лисенко О.Л. запропонувала дітям загадки, прислів'я та приказки про рідну мову. Учениці 4 класу Лисенко Діана і Вісич Оксана читали вірші Д. Павличка та І. Багряного «Рідна мова». В кінці заходу всі присутні переглянули тематичну викладку літератури по темі заходу.

Бібліотекар Бунаківської сільської бібліотеки-філії Хандога О.П., разом з педагогом-організатором Бунаківського НВК, до Міжнародного дня рідної мови провели розважально-пізнавальну годину «Мовний вернісаж». Дітям розповіли про нашу мелодійну, неповторну українську мову, запропонували дати відповіді на питання вікторини «Країна мовник цікавинок», розгадати загадки та пограти у цікаві мовні ігри.

В Павлівській сільській бібліотеці-філії на черговому засіданні клубу за інтересами «Допитливі чомусики» школярів чекали мовні цікавинки «Мов джерельна вода, рідна мова моя». Бібліотекар Гончарова Т.Ф. розповіла дітям про історію виникнення Міжнародного дня рідної мови, познайомила з книгами, представленими на виставці «Рідна мова-пісня солов’їна». Потім всі з великим задоволенням приймали участь у вікторині «Найкращий знавець рідної мови», конкурсіах «Знайди приховані слова» та «Весела наша мова».

Краснопавлівська міська бібліотека - філія №2 провела для учнів початкових класів ліцею мовознавчий калейдоскоп "Це України мова барвиста". Юні читачі з цікавістю слухали старовинну легенду про українську мову, дізналися цікаві факти про мову, розповідали вірші та прислівя, грали в мовознавчі ігри "Закінчи рифму", "Алфавіт", "Імена" , переглянули мультфльм та весело провели музичний флешмоб.

У Катеринівській сільській бібліотеці-філії пройшла пізнавальна мозаїка «До рідного слова торкаюсь душею», присвячена Міжнародному дню рідної мови. Сподобалися юним читачам і криптограма «Відомі філологи», і вікторини «Мандруємо рідною країною» та «Смачного!», і хвилинка роздумів «Гостре словечко ранить сердечко», і бліц-ребуси «SMS-мова». Найактивнішими учасниками мозаїки стали Кладченко Ольга, Гретченко Софійка та Дьордяй Едуард. На завершення заходу читачі познайомилися з матеріалами полички «Народ без мови – не народ».

Учні 5-6 класів Надеждівського НВК завітали до Надеждівської сільської бібліотеки на інтелектуальну вікторину «Хто ясно думає, той ясно і говорить». Юні мовознавці із задоволенням взяли участь у конкурсах «Відповіді в словах» та «Хвилинка», у грі «Крученики» змагалися на краще читання скоромовок. Переглянули і відповіли на питання мовної вікторини «Мовознавство для допитливих» та гроно мовних цікавинок «Співуча, ніжна і близька». Всі разом заспівали пісню Н.Май «Мамина сорочка». Завідуюча бібліотекою Сухомлин І.В. познайомила учасників заходу з викладкою книг « Плекатимеш мову – цвістимуть слова».


Інформація

про заходи проведені в бібліотеках Лозівської ЦБС до Дня вшанування подвигу
учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні

На шляху до незалежності український народ завжди приносив у жертву своїх найкращих синів і дочок. У цьому довгому списку є і Герої Небесної Сотні. Саме вони зуміли рішуче стати до боротьби із злом, заплативши за перемогу надвисоку ціну – власне життя. Їх вшановує Україна. Їхній приклад має зупинити й тих, хто нині розпалює вже нове, інше протистояння. Пройшло три роки від трагічних подій на Майдані. 20 лютого по всій Україні відбуваються заходи щодо вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

В сільських бібліотеках ще мало інформації про цю страшну сторінку нашої історії. Проте бібліотечні фахівці проводять різні заходи з метою виховання патріотичних почуттів у своїх читачів, розповідають про мужність і героїзм наших співвітчизників. Цим подіям були приурочені масові заходи:

в Центральній районній бібліотеці завідуюча відділом обслуговування Мудрак Н.В. провела патріотичну хвилину «На варті наших душ Небесна Сотня», під час якої зробила інформаційне повідомлення «Герої не вмирають». Всі разом подивилися відео «Пам'ять Небесній Сотні», а потім познайомилися із книгами про цю історичну подію, які бібліотека одержала напередодні.

18 лютого в Надеждівці вшанували пам'ять Небесної Сотні, відзначили третю річницю подій на Майдані Незалежності. На годині пам`яті «А Сотню вже зустріли небеса» були присутні Вольвач М.М., учасник антитерористичної операції та секретар Надеждівської сільської ради Козлова О.М.

19 лютого в Перемозькій сільській бібліотеці-філії пройшла вахта пам’яті присвячена, під час якої Твердохліб М.Т., син якого загинув в зоні АТО в період виконання свого військового обов’язку, поділився спогадами про сина, місцева поетеса В. Чуркіна декламувала власні вірші про Україну.

. 18 лютого в Мальцівській сільській бібліотеці –філії пройшла також вахта пам’яті під назвою «Майдан - це стан душі і поклик серця». На заході звучали пісні та вірші присвячені цій події. Захід закінчився хвилиною мовчання і запалюванням свічок «Пам’яті», «Єдності», «Надії», «Миру».

Чернігівська сільська бібліотека-філія провела годину пізнання історії «У нашій пам'яті вони назавжди залишились». Присутні переглянули документальний фільм «Рейд. Сила нескорених», під час якого учні дізнались про реальні події, які відбувалися на Майдані і мали змогу більш детальніше дізнатися про початок Революції Гідності та її героїв, також було показано відеоматеріали про жертовність та героїзм українського народу, відданість волонтерів та підтримку усього населення.

Для читачів-підлітків бібліотекарями Орільської міської бібліотеки-філії №1 проведено інформаційну хвилинку «Я з небесної сотні». Присутніх ознайомлено з героїчними подвигами патріотів, котрі заради торжества справедливості пожертвували собою для зміцнення власної держави в лютому 2014 року. До уваги користувачів була представлена виставка «Я з небесної сотні» та література на патріотичну тематику.

В Краснопавлівській міській бібліотеці-філії № 1 пройшла ретроспектива подвигу «А сотню вже зустріли небеса ...». Під такою ж назвою пройшла години пам’яті в Артільній бібліотеці-філії та Краснопавлівській №2.

Проведення заходів триває.


Інформація

про заходи, проведені в бібліотеках Лозівської ЦБС,

до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Афганістан… У нашій свідомості це слово стало синонімом справжнього людського лиха, справжнього пекла. Афганська війна безжально перекреслила тисячі молодих життів, понівечила долі. Уже 28 років в ці пам’ятні лютневі дні в бібліотеках Лозівщини вшановують пам’ять кожного зі своїх земляків, воїнів, які не повернулися додому.

15 лютого працівниками закладів культури Орільської селищної ради: БК «Оріль», Орільськими бібліотеками-філіями №1 та №2 проведено традиційну героїко - патріотичну годину «Вже стільки років проминуло, а біль у серці б’є і б’є». На захід, сповнений почуття патріотизму та гордості за земляків – героїв, були запрошені учні старших класів Орільської ЗОШ та Орільського НВК. Присутні згадали події страшної війни в Афганістані, в якій полягли і наші земляки та вшанували їх пам'ять хвилиною мовчання. Переглянули відео - кліпи та прослухали пісні про роки афганської війни. До уваги присутніх була представлена виставка літератури.

В Катеринівській сільській бібліотеці-філії пройшов історичний інформ-дайджест для дітей та юнацтва «Війна у пам’яті – біль у серці», присвячений Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Учасники заходу уважно прослухали розповідь завідувачки бібліотеки О.С.Зозулі про події тих років, обговорили матеріали слайд-презентації «Молодість, обпалена війною» та ознайомилися з літературою з книжкової викладки «Чужиною забрані долі».

В Полтавській сільській бібліотеці-філії пройшла зустріч–спомин «Була у їхньому житті війна». Бібліотекар Терещенко А.М. разом з читачами згадали воїнів-інтернаціоналістів, які пройшли війну в Афганістані. Переглянули викладку літератури «Ціна чужої війни», на якій були представлені фотодокументи та газетні статті.

«Згадай, Афганістан, синів полеглих України!» - під такою назвою в Перемозькій сільській бібліотеці-філії пройшов інформаційний дайджест. Під час заходу читачі згадали про історичні події афганської війни; вшанували пам'ять воїнів-інтернаціоналістів та матерів, сини яких загинули в Афганістані; ознайомилися зі спогадами учасників бойових дій Перемозької сільської ради Басова А.В., Куштима А.В., Мірошника В.М., Труфанова О.М., зібраними в тематичному досьє «Афганістан в долі наших земляків»; прослухали поезії В. Пасько, М. Старікова, І. Астапкіна, О.Стовби та інших.

В Миронівській сільській бібліотеці-філії пройшла година патріота «Воїнів-інтернаціоналістів пам’ятаємо!». «Війна…, яке холодне слово… Понівечені долі і сльози матерів», - такими словами бібліотекар Євдокименко І.І. розпочала захід, під час якого ознайомила присутніх з біографіями місцевих воїнів-афганців та запропонувала переглянути документи з тематичного досьє «Історія села», де зібрані матеріали про цих мужніх людей. Свічку пам’яті було запалено на згадку про Самусевича В.М., який трагічно загинув 17 грудня 1987року в далекому Афганістані та був посмертно нагороджений орденом Червоної Зірки .

В Петропільській бібліотеці-філії під час години мужності для юнацтва «Назавжди воїни і патріоти» завідуюча бібліотеки Оксаченко П.А. розповіла як молоді воїни-афганці виконували свій обов’язок та про односельчанина Литвиновського Сергія Івановича, який загинув 18 квітня 1980 року на півночі від Кабулу в містечку Пулі – Хумарі.

В Яковлівській сільській бібліотеці-філії пройшла хвилина героїчної памяті «Читаємо дітям про війн. Бібліотекар Сидорова С.О. представила книги і тематичні досьє про події в Афганістані, про воїнів-їнтернаціоналістів, зокрема, своїх односельців Бахмута Ф.В. та Пугачова О.І.

В Царедарівській сільській бібліотеці-філії відбувся урок мужності «Афганістан – моя кривава рана» під час якого бібліотекар Колесник М.В. познайомила учнів з наслідками війни в Афганістані, розповіла про односельчан, які не по своїй волі воювали в цій далекій країні. Урок мужності супроводжувався відео показом фільму «9 рота» та піснями, що написані в ті криваві роки.

В Артільній сільській бібліотеці-філії проведено годину вшанування «Солдат війни не вибирає». Бібліотекар Піскунова І.В. нагадала читачам про події в Афганістані, розповіла про книги, в яких висвітлюється цей період історії, вшанували воїнів-інтернаціоналістів. Присутній на заході воїн-інтернаціоналіст Олександренко В.А. поділився своїми спогадами.

Більше інформації про заходи читайте на сайті Лозівської ЦБС.


Інформація
про патріотичне виховання в бібліотеках Лозівської ЦБС

з 3 по 9 лютого 2017 р.

Почуття патріотизму, любові до народу, України формується не тільки під час масових заходів, що проводить бібліотека. Завідуюча Перемозької сільської бібліотеки-філії Полякова О.М. 7 лютого запропонувала активу своєї бібліотеки провести акцію під назвою «До тебе звертається Україна». Умови акції слідуючі: прийняти участь у зборі предметів першої необхідності (продукти харчування, одяг, взуття, книги, листи, тощо) для учасників АТО. Це буде допомога солдатам, які сьогодні захищають територію та кордони на сході держави, а також сприятиме вихованню у користувачів бібліотеки поваги до мужності та самовідданості сучасних борців за незалежність і цілісність держави. Уже відгукнулися на заклик читачі: Сахневич Н., Козлова Н., Шелепова Т., Найдьонова Р., Мащенко М., Шелепов В., Фарфутдінов О. Бібліотека чекає і інших прийняти активну участь в акції.

8 лютого в Орільській міській бібліотеці –філії №2, на знак поваги та шани до бійців в зоні АТО, відбулася презентація стенда «Обпалений цвіт України» присвяченого орільчанам, що стали на захист нашої матері-України і сумлінно виконали свій синівський обов’язок. На ньому представлені світлини та розповідь про Василя Савченка – воїна, який загинув в 2014 році в боях під Іловайськом. Розміщені тут і матеріали про наших земляків, учасників АТО, які довгі місяці захищали нас від зовнішньої агресії. В рамках презентації завідуюча бібліотеки Провозіна С.М. ознайомила читачів з новим журналом «Військо України», який з початку року отримує бібліотека.

У Краснопавлівській міській бібліотеці - філії №2 оформлено виставку «Відлуння героїчної слави» присвячену Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав, де представлено літературу та тематичне досьє, що розповідають про подвиги воїнів, які воювали в Афганістані. Цікавість до виставки проявили як дорослі так і юні читачі.

В Краснопавлівській міській бібліотеці –філії № 1 завідуюча бібліотеки Веселкова провела презентацію книжкової виставки «Україна - єдина країна», яка має три розділи.В розділі «Україна в полум'ї війни» викладені книги присвячені Дню Героїв Небесної Сотні та Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав.В розділі «Україна - земля, талантів та геніїв» містяться книги про людей , які зробили значний внесок в розбудову нашої країни.В розділі «Європейська класика українською» - книги європейських письменників перекладені сучасними видавництвами українською мовою.


Заходи бібліотек Лозівської ЦБС до Дня Соборності України

День Соборності – нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.

Соборність України - основа державності! Саме про це йшла мова на заходах до цього свята, які пройшли в бібліотеках системи.

В Єлизаветівській сільській бібліотеці-філії завідуюча бібліотеки Чередниченко В.О. провела патріотичну годину «Незалежна. Соборна. Вільна». Віршем В.Сосюри «Любіть Україну» розпочав захід голова ветеранської організації Нагорній Д.Г. Завідуюча бібліотеки нагадала історію проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР. Потім переглянули відеофільм «Мальовничі куточки України» та прослухали пісні, що запали в душу кожного: «Україно – це ти», «Я - України син», «Україно, Україно …», «Молитва за Україну» та вірші українських поетів-класиків.

Члени клубу за інтересами «Contemporary» Перемозької сільської бібліотеки-філії стали учасниками інформаційного кола «Україна єдина». Вони дізналися про історичні події, які відбувались майже сто років тому, а саме: 22 сiчня 1919 р. у Києвi на площi святої Софiї. Кожен із учасників розповів про свої подорожі Україною. Більш пізнати Україну допомогли, як завжди, книги з історії України.

В Краснопавлівській міській бібліотеці - філії №2 пройшла історична мініатюра "Майбутня доля мислилась соборно", присвячена Дню Соборності України. Читачі дізналися, щоідея соборності, сягає у глибину століть і її відстоювали київські князі, козацькі ватажки, заклик до єдності лунав у "Слові о полку Ігоревім", у творах Т.Г.Шевченка та І.Я.Франка, і тільки Акт злуки став втіленням української мрії.

Завідувачка Катеринівської сільської бібліотеки-філії О.С.Зозуля провела огляд інформаційної викладки «Україна – соборна, Україна - єдина!», на якій були представлені книги, матеріали періодичних видань та тематичне досьє «Свято єднання», в Кінненській сільській бібліотеці-філії пройшов історико- пізнавальний урок «Україна соборна, вільна, єдина», Орільська міська бібліотека-філія №1 розкрила для своїх читачів історичне віконце «Соборна Україна: від ідеї до життя». В Царедарівській сільській бібліотеці-філії проведено історичний хроноскоп до «Дня Соборності України».


Інформація

про заходи, проведені в бібліотеках Лозівської ЦБС до Дня пам’яті Героїв Крут

29 січня - річниця бою під Крутами - подія, яка набула для українського народу символічного значення. Крути стали легендою, символом героїзму та жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.

26 січня, до річниці бою під Крутами, в Центральній районній бібліотеці патріотичною хвилиною «П’янила ниву кров їх чиста» відзначили День пам’яті Героїв Крут. Присутні на заході подивились відео «Недооцінений урок історії Героїв Крут». Завідуюча відділом обслуговування Мудрак Н.В. доповнила його інформаційною довідкою «Бій під Крутами». Викладка літератури «Юні оборонці Батьківщини» дала змогу всім бажаючим ознайомитися з літературою, яка є в бібліотеці про героїчний подвиг нашої молоді.

З 23 по 29 січня перед читачами Районної бібліотеки для дітей експонується ілюстративно-документальна викладка літератури «Немеркнучі Крути». В ній розповідається про ті жахливі часи, які відбулися у січні 1918 року на залізничній станції Крути, про подію, яка набула для українського народу символічного значення, про те, що Крути стали легендою, символом героїзму та жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.

25 січня Орільська міська бібліотека –філія №2 запросила учнів 9-10 класів Орільської ЗОШ в історичний віраж. Подорож була присвячена подіям, які відбувалися майже сто років тому. А саме: дню пам’яті бою під Крутами. Завідуюча бібліотеки Провозіна С.М. за допомогою книг «Героїка трагедії Крут», «Події, що змінили Україну», «Історія українського війська» та ін. розповіла юнакам та дівчатам по те, як Україна ставала Незалежною та суверенною державою. Жвава дискусія зав’язалася між Богданом Кутею, Іваном Пилипенком та Вікою Дорошенко, коли вини розглядали події минулого та почали спів ставляти їх із сучасністю.

25 січня в Плисівській сільській бібліотеці-філії проведено вахту пам’яті «Вічна пам'ять в кетягах калини», під час якої бібліотекар Карнаушенко В.В. розкрила суть і причини трагедії під Крутами, зробила огляд літератури про подвиг юних героїв.

27 січня в Павлівській бібліотеці-філії проведена патріотична година «Під Крутами пішли в безсмертя». Лейтмотивом заходу було проведення паралелі між подвигом героїв Крут та героями АТО. Під час заходу говорилося про необхідність згуртованості народу України та підкреслювалося, що саме це дозволить сьогодні перемогти агресора. Учасники заходу читали патріотичні твори, присвячені героям Крут та героям АТО. Під час заходу пам’ять полеглих Героїв вшанували хвилиною мовчання.

Більше інформації про заходи читайте на сторінках сайту ЦБС

Кiлькiсть переглядiв: 0