Підвищення кваліфікації бібліотечних працівників у 2017 році


СЕМІНАР-НАРАДА БІБЛІОТЕЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ Лозівської ЦБС

2017-10-18

/Files/images/2017/4-kvartal/жовтень 18 ЦБС 001.JPG

18 жовтня 2017 року у читальній залі Центральної районної бібліотеки пройшов семінар-нарада з планування роботи сільських бібліотек на 2018 рік.

Відкрила роботу семінару-наради директор ЦБС Макаренко Н.О. Вона зробила аналіз заходів, проведених в рамках огляду-конкурсу «Всім серцем любіть Україну свою», розкрила деякі аспекти роботи бібліотечних працівників і розповіла про основні завдання та планування роботи бібліотек району на 2018 рік, про планування масової роботи сільських бібліотек. Також наголосила на виконанні трудової дисципліни сільськими бібліотекарями.

Провідний методист Горбацевич К.А. провела консультацію з питань пріоритетів у плануванні роботи сільських бібліотек, планування бюджету робочого часу бібліотекаря та нормування робочого часу на основні процесу роботи у публічній бібліотеці. Дуже важливим у роботі бібліотеки є популяризація краєзнавства. Саме про цю роботу були також надані рекомендації.

Завідуюча відділу обслуговування користувачів Центральної районної бібліотеки Мудрак Н.В. розповіла про планування роботи клубів за інтересами сільських бібліотек, основні тематичні заходи для дорослих і юнацтва. Провідний бібліотекар з організації , використання та збереження фонду Євдокименко Н.В. ознайомила присутніх з порядком вилучення зношеної та застарілої за змістом літератури у 2018 році та з графіком проведення перевірок книжкових фондів.

Традиційно закінчився семінар-нарада творчим спілкуванням, під час якого бібліотечні фахівці мали змогу обмінюватися думками, досвідом та обговорити важливі завдання щодо обслуговування користувачів в сільській місцевості.


Проведено проблемно-цільове навчання бібліотекарів

2017-09-25

/Files/images/2017/3-kvartal/вересень 25 ЦБС 001.JPG

/Files/images/2017/3-kvartal/вересень 25 ЦБС 002.JPG /Files/images/2017/3-kvartal/вересень 25 ЦБС 003.JPG

В основу діяльності бібліотек покладено принцип доступності до інформації. В сільській місцевості саме через нестаціонарне обслуговування реалізується принцип доступності «Якщо читач не йде до бібліотеки, то бібліотека йде до читача». Зважаючи на це, методичною службою Лозівської ЦБС було вирішено на базі опорних бібілотек провести навчання сільських бібліотекарів з організації позастаціонарного обслуговування користувачів. 20 вересня -на базі Надеждівської, 22- Краснопавлівської №2, 25 – Орільської №1 бібліотеки-філі.

Новою формою підвищення професійної компетентності сільських бібліотекарів було обрано проблемно-цільове навчання, де теоретичні консультації супроводжувалися демонстрацією цікавих практичних доробок, розглядалися питання подальшого розвитку позастаціонарних форм в сільських бібліотеках, їх можливості щодо задоволення інформаційних та дозвіллєвих інтересів читачів, деякі аспекти сучасної організації і використання бібліотечного фонду. Бібліотекарі мали нагоду ознайомитись з роботою бібліотеки –бази проведення навчання, поставити питання, які їх цікавлять, та коротко розповісти про досвід своєї роботи. Важливу та корисну інформацію надала слухачам провідний методист К.А.Горбацевич. Зокрема, вона детально зупинилася на найбільш поширених формах позастаціонарного обслуговування користувачів, надала рекомендації по складанню документів та веденню обліку читання.


Інформація про проведення семінару працівників бібліотек Лозівської ЦБС

на тему: «Креативність як необхідний принцип роботи сучасного бібліотекаря».

30-08-2017

/Files/images/2017/серпень 30 ЦБС 001.JPG

Захопити людину читанням – завдання непросте. Масова робота – один із шляхів досягнення цієї мети бібліотекою. Тому запорукою успіху є постійний пошук нових, ефективних форм і методів рекомендації книги.

Саме це стало основною темою семінару працівників бібліотек Лозівської ЦБС «Креативність як необхідний принцип роботи сучасного бібліотекаря». Мова йшла про нові нестандартні форми діяльності для популяризації книги та читання, створення сучасного комфортного бібліотечного середовища. Бібліотекарі прийняли активну участь у обміні досвідом «Професійні діалоги».

Працівники Центральної районної бібліотеки провели для учасників семінару показовий захід - краєзнавчу тусовку «Ти в серці вічна і єдина, моя маленька Батьківщина», на якому представили нові інноваційні та креативні форми масової роботи: віртуальна прогулянка містом, краєзнавчі пазли, краєзнавчу імпрезу та краєзнавчий мікс. Директор ЦБС Макаренко Н.О. розповіла про нові, сучасні форми роботи з читачами-дітьми і показала слайдові відео програми – казковий сторітеллінг «Жила-була бібліотека…» та сторі-тайм «Таємниці непрочитаних книжок».

В кінці було проведено анкетування серед бібліотекарів району. Про те, що семінар був вдалим і корисним, свідчать позитивні відгуки учасників та їх натхненні обличчя.


Виробнича нарада

18-05-2017

/Files/images/2017/2-kvartal/травень 18 ЦБС 001 (виробнича нарада).JPG

18 травня в Центральній районній бібліотеці відбулася чергова виробнича нарада бібліотечних працівників району. Серед розглянутих питань:

- нагородження грамотами за участь у обласному конкурсі на кращу краєзнавчу роботу «Ваш гід – бібліотека» / Смирнівська, Перемозька, Яковлівська, Краснопавлівська №2 бібліотеки/;

- інформація про обласний конкурс дитячої творчості «Ця дивовижна Японія» ;

- презентація відео-матеріалів для проведення заходів в пришкільних таборах відпочинку;

- заповнення листа-опитування «Методисти, допоможіть» ;

- святкова відео-програма до Дня української вишиванки «Україна вишивана» ;

- участь у флеш-мобі до Дня вишиванки;


Заняття школи молодого бібліотекаря

2017-04-26

/Files/images/2017/2-kvartal/квітень 26 Надеждівська 002.jpg

На базі Надеждівської бібліотеки-філії відбулось заняття школи молодого бібліотекаря, яка створена і не один рік діє в Лозівській ЦБС.

З основними принципи роботи сучасного бібліотечного працівника слухачів ознайомила провідний методист К.А.Горбацевич. Також, учасники навчання дізнались про роль наочного оформлення бібліотеки для комфортного обслуговування користувачів, ведення регламентуючих документів, анкетування, як засіб моніторингу громадської думки та інші важливі в роботі бібліотекаря нюанси. Завідуюча Надеждівської бібліотеки-філії І.В.Сухомлин розповіла колегам про роботу клубів за інтересами в бібліотеці та про підготовку, проведення і в подальшому оформлення культурно-просвітницької роботи та продемонструвала деякі зразки оригінального оформлення книжкових експозицій, чим викликала неабияке зацікавлення молодих колег. Також всі учасники заняття прийняли участь у заході «Чорнобиль не має минулого часу», організованому спільними зусиллями бібліотеки, СБК, школи та сільської ради.

Бібліотекарі-початківці активно обговорювали питання стосовно теми заняття та отримали необхідні знання і розуміння суті і нюансів бібліотечної роботи. Сподіваємось, що заняття, проведені у «Школі молодого бібліотекаря», стануть корисним досвідом для молодих фахівців бібліотечної справи, допоможуть розкрити прихований потенціал, надихнуть до нових звершень в улюбленій професії.


Основи бібліотечної професії

2017-04-20

/Files/images/2017/2-kvartal/квітень 20 ЦБС 001.JPG

В Лозівській центральній районній бібліотеці проведено 1 урок у школі бібліотекаря-початківця «Основи бібліотечної професії» по темі: «Формування, використання і зберігання бібліотечних фондів. Бібліотечно-інформаційні пошукові системи». На занятті були присутні бібліотекарі-початківці Бережна К.А. (Садівська бібліотека-філія), Гайдар Л.М. (Тихопільська), Хандога О.П. (Бунаківська), Семитоцька С.Л (Михайлівська). За підсумками навчання проведена співбесіда, яка показала рівень отриманих знань.


Виробнича нарада

2017-04-05

/Files/images/2017/2-kvartal/квітень 05 ЦРБ 001.JPG

В Лозівській центральній районній бібліотеці для сільських бібліотекарів проведено виробничу нараду, на якій було розглянуто питання охорони праці і пожежної безпеки, проаналізовано виконання показників роботи за 1квартал і визначено кращих та тих, хто безвідповідально відноситься до роботи. Інформацію про районний огляд-конкурс та про проведення свята вишиванки в бібліотеках надала директор ЦБС Макаренко Н.О. Провідний методист Горбацевич К.А. підвела підсумки участі в обласному конкурсі «Книга, що народжує мрію» та дала рекомендації по анкетуванню молоді та юнацтва на тему «Патріотичний настрій молоді». На нараді з бесідою «Про надання первинної безоплатної правової допомоги» виступив Катеринник М.С. – начальник відділу правопросвітництва Первомайського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги.


Зелений туризм як інноваційна діяльність бібліотеки

2017-03-03

В Центральній районній бібліотеці відбувся семінар працівників бібліотек району на тему «Зелений туризм як інноваційна діяльність бібліотеки». Під час семінару бібліотекарі вивчали можливості розкриття туристичної привабливості краю. Повідомлення «Шляхи та перспективи розвитку сільського зеленого туризму» зробила Тиха С.Ф. – директор районного Будинку дитячої та юнацької творчості. Консультацію «Активний туризм як інноваційна діяльність бібліотек» надала Горбацевич К.А. – провідний методист ЦБС. З методичними рекомендаціями «Бібліотечний краєзнавчий туризм» познайомила присутніх Куряча Л.В. – провідний бібліотекар відділу обслуговування ЦРБ. Потім бібліотекарі обмінялися досвідом на тему «Бібліотека – центр туристичної інформації». А під час творчої дискусії дійшли висновку, що процес взаємодії туризму і бібліотек набуває широкого значення для місцевої громади. Інтеграція бібліотек як закладів культури, у сферу туризму є перспективним напрямком роботи.

/Files/images/2017/1-kvartal/березень 03 ЦБС 001.JPG

/Files/images/2017/1-kvartal/березень 03 ЦБС 002.JPG

/Files/images/2017/1-kvartal/березень 03 ЦБС 003.JPG

/Files/images/2017/1-kvartal/березень 03 ЦБС 004.JPG

/Files/images/2017/1-kvartal/березень 03 ЦБС 005.JPG


Заняття по використанню мультимедійних технологій в роботі бібліотек

Безперервна професійна освіта працівників є запорукою високого рівня бібліотечного обслуговування, підвищення ролі бібліотеки в освітній і виховній соціокультурній діяльності .

Бібліотекарі Лозівської ЦБС вчаться професійно працювати з комп'ютером та використовувати Інтернет і мультимедійні ресурси для проведення цікавих масових заходів, креативного оформлення бібліотечного простору. Заняття проводять директор ЦБС Макаренко Н.О. та інженер-програміст Торський І.В. 8 лютого пройшла навчання зав.Смирнівською сільською бібліотекою –філією Мороз А.О.

/Files/images/2017/1-kvartal/лютий 08 ЦРБ 001.JPG


Нарада-семінар в Лозівській ЦБС

Питання підвищення кваліфікації є одним із важливих елементів діяльності Лозівської центральної районної бібліотеки. Система підвищення кваліфікації, що створена раніше, продовжує існувати і зараз. На сьогодні вона удосконалюється з урахуванням змін у нашому суспільстві.

Нарада-семінар – одна з форм підвищення кваліфікації бібліотечних працівників. Вона складається з двох частин: наради, на якій обговорюються назрілі питання та завдання бібліотечної роботи, і семінару, під час якого учасники прослуховують ряд повідомлень, одержують консультації, тематично пов’язані з питаннями, що розглядались на нараді.

Із злободенними проблемамизакладів культури, зокрема бібліотек, виступила заступник начальника відділу культури і туризму Лозівської РДА Кривогуз А.В.

Директор ЦБС Макаренко Н.О. зробила аналіз проведених у січні масових заходів, використання кращих форм популяризації літератури, розповіла про методику застосування мультимедійних технологій в роботі бібліотек, вручила Грамоти від Національної бібліотеки України для дітей переможцям Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Мрії про Україну: дитячий погляд».

Провідний методист Горбацевич К.А. проаналізувала ефективність роботи в 2016 році, провела огляд спеціальної періодики та методичних матеріалів. Присутні прослухали повідомлення про «Нове в оформленні документів на вилучення» (провідний бібліотекар Шелавіна В.Г.), консультацію «Зв'язок між направленістю і тематикою заходів в клубах за інтересами» (завідуюча відділу обслуговування ЦРБ Мудрак Н.В.), інформацію про графік перевірок бібліотечного фонду(провідний бібліотекар Євдокименко Н.В.), та інше. Бібліотекарі обмінялися досвідом роботи по практиці використання найбільш ефективних форм і методів масової і індивідуальної роботи серед різних категорій читачів.

Підводячи підсумки наради, директор відзначила, що на сьогодні сільська бібліотека – це не лише інформаційний центр, а й центр патріотичного, культурного й інтелектуального розвитку. Однак не всі жителі сіл можуть його відвідати, тому бібліотекарі повинні йти до людей, нести їм свіжу пресу, цікаві книги та актуальні новини про життя країни.

/Files/images/2017/1-kvartal/лютий 03 ЦБС 001.jpg

/Files/images/2017/1-kvartal/лютий 03 ЦБС 002.jpg

/Files/images/2017/1-kvartal/лютий 03 ЦБС 003.jpg /Files/images/2017/1-kvartal/лютий 03 ЦБС 004.jpg

/Files/images/2017/1-kvartal/лютий 03 ЦБС 005.jpg /Files/images/2017/1-kvartal/лютий 03 ЦБС 006.jpg

/Files/images/2017/1-kvartal/лютий 03 ЦБС 007.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 0