Положення про Лозівську централізованну бібліотечну систему

ПОЛОЖЕННЯ

про Лозівську централізовану бібліотечну систему

відділу культури і туризму Лозівської районної державної

адміністрації Харківської області

(нова редакція)
м. Лозова 2016р.

1 ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Дане Положення, розроблене у відповідності до Конституції України, Закону України про внесення змін до Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» (1561-14), Закону України «Про культуру» , наказу Міністерства культури і мистецтва України (зі змінами) від 05.05.99 №275 «Про затвердження типових правил користування бібліотеками в Україні», зареєстрованого Міністерством юстиції України 08.07.99 №449/3742, «Положення про централізовану бібліотечну систему», яке затверджено наказом Міністерства культури і мистецтв України 20.11.01 №709 та зареєстровано Міністерством юстиції України 14.12.01 за №1034/6225 і визначає функціонування Лозівської централізованої бібліотечної системи (далі – Лозівська ЦБС).

1.2. Комунальна організація «Лозівська централізована бібліотечна система» є культурно-просвітницькою установою, яка заснована на спільній власності територіальних громад сіл та селищ Лозівського району( далі Власник).

1.3. Лозівська ЦБС створена на підставі рішення виконавчого комітету Лозівської районної ради від 24 жовтня 1975 року № 90А.

1.4. Засновником Лозівської ЦБС є Лозівська районна державна адміністрація. Повноваження з управління діяльністю Лозівської ЦБС здійснює відділ культури і туризму Лозівської райдержадміністрації у порядку виконання делегованих повноважень.

1.5. Лозівська ЦБС є бюджетним та неприбутковим закладом у галузі культури внесеним до реєстру неприбуткових організацій органом державної фіскальної служби згідно п.133.4.6 Податкового кодексу України, що діє з метою створення умов для бібліотечно-бібліографічного обслуговування населення, формування громадської думки, духовного розвитку, задоволення культурних потреб і організації відпочинку.

1.6 Лозівська ЦБС може надавати користувачам додаткові платні послуги згідно з Постановою Кабінета Міністрів України від 12 грудня 2011 р. N 1271 « Перелік платних послуг, які можуть надаватися закладами культури, заснованими на державній та комунальній формі власності»:

п.24 - Фотокопіювання, репродукування, ксерокопіювання, мікрофільмування, мікрокопіювання з книжок, брошур, газет, журналів, музейних експонатів, документів з фондів бібліотек, музеїв.

Доходи (прибутки) отримані під час діяльності бібліотеки використовуються виключно для фінансування видатків на її утримання, реалізації мети та напрямів діяльності, і не підлягають розподілу між працівниками, членами органів управління та пов’язаних з ними особами у відповідності до п.133.4.2 Податкового кодексу України.

1.7. Лозівська ЦБС належить до “Переліку базової мережі закладів культури місцевого рівня”, який формується на підставі державних соціальних нормативів забезпечення населення закладами культури (Закон України “Про культуру”), є юридичною особою, має штамп з назвою та адресою: вул.Козацька, 3,м.Лозова, Харківської обл, 64602

1.8. Лозівська ЦБС об'єднує бібліотеки за адміністративно-територіальним принципом у єдине структурно-цілісне утворення для найбільш ефективного використання бібліотечних ресурсів . До складу ЦБС входять:

1. Центральна районна бібліотека

2. Районна бібліотека для дітей

Бібліотеки , що розташовані в межах адміністративного району на правах філій:

1. Артільна сільська бібліотека-філія

2. Бунаківська сільська бібліотека-філія

3. Герсеванівська сільська бібліотека-філія

4. Єлизаветівська сільська бібліотека філія

5. Катеринівська сільська бібліотека-філія

6. Кінненська сільська бібліотека-філія

8. Комсомольська сільська бібліотека-філія

10. Краснопавлівська селищна бібліотека-філія №1

11.Краснопавлівська селищна бібліотека-філія №2

12.Мальцівська сільська бібліотека-філія

13.Миколаївська сільська бібліотека-філія

14.Миронівська сільська бібліотека-філія

15.Михайлівська сільська бібліотека-філія

16.Надеждівська сільська бібліотека-філія

17.Новоіванівська сільська бібліотека-філія

18.Орільська селищна бібліотека-філія №1

19.Орільська селищна бібліотека-філія №2

20.Павлівська сільська бібліотека-філія

21.Перемозька сільська бібліотека-філія

22.Петрівська сільська бібліотека-філія

23.Петропільська сільська бібліотека-філія

24.Плисівська сільська бібліотека-філія

25.Полтавська сільська бібліотека-філія

26.Садівська сільська бібліотека-філія

27.Смирнівська сільська бібліотека-філія

28.Тихопільська сільська бібліотека-філія

29.Царедарівська сільська бібліотека-філія

30.Чернігівська сільська бібліотека-філія

31.Шатівська сільська бібліотека-філія

32.Яковлівська сільська бібліотека-філія

1.9. Дане Положення розповсюджується на усі бібліотеки, що об’єднані в ЦБС.

1.10. Лозівська ЦБС працює у взаємодії з бібліотеками усіх форм власності і

підпорядкування, надає їм консультативно-методичну допомогу.

2. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ І ФУНКЦІЇ ЛОЗІВСЬКОЇ ЦБС

2.1. Лозівська ЦБС забезпечує громадянам району рівні права на бібліотечне обслуговування, незалежно від їх статі, віку, національності, освіти, соціального походження, політичних і релігійних переконань, місця проживання. Бібліотеки, які входять до складу ЦБС, здійснюють свою діяльність, виходячи з особистих, соціальних та інших потреб жителів свого регіону в інформації, спілкуванні, забезпеченні своїх громадянських прав.

2.2. Лозівська ЦБС обслуговує населення адміністративного району через абонементи, читальні зали, інформаційно-бібліографічну службу, може здійснювати дистанційне обслуговування населення засобами телекомунікацій. Центральна бібліотека і бібліотеки-філії організовують обслуговування населення, які не мають стаціонарних бібліотек, за допомогою бібліотечних пунктів і пересувних бібліотек.

2.3. Лозівська ЦБС організовує роботу клубів та літературних об’єднань за інтересами,здійснює керівництво читанням, удосконалює форми і методи бібліотечно –бібліографічного обслуговування і масової роботи.

2.4. . Користувачі Лозівської ЦБС мають доступ до єдиного бібліотечного фонду через центральну бібліотеку, або зручну для них бібліотеку-філію. Бібліотеки ЦБС використовують наявні технічні можливості для здійснення віддаленого пошуку інформації.

3. Організаційна структура і управління Лозівською ЦБС

3.1. Лозівська ЦБС має єдиний штат працівників, єдиний бібліотечний фонд з централізованим комплектуванням, обробкою документів і центральним документосховищем, єдиний довідково-пошуковий апарат зі зведеними каталогами (алфавітним та систематичним). Штатний розклад і структура ЦБС визначаються і встановлюються на основі діючих нормативів та затверджуються відділом культури,розпорядником коштів.

3.2. Лозівська центральна районна бібліотека є головною бібліотекою району. Вона має відповідні відділи, формує, зберігає і організує єдиний фонд документів, визначає його структуру та здійснює розподіл між бібліотеками-філіями та відділами центральної бібліотеки, організовує його циркуляцію і використання. Центральна бібліотека є організаційно-методичним центром для бібліотек-філій Лозівської ЦБС.

3.3. Загальне методичне керівництво Лозівською ЦБС та координацію її роботи здійснює відділ культури і туризму Лозівської районної державної адміністрації.

3.4. Лозівську ЦБС очолює директор, який одночасно є керівником центральної районної бібліотеки. Директор призначається на посаду шляхом укладення з ним контракту на п'ять років за результатами конкурсу, згідно статті 24 Закону України "Про бібліотеки і бібліотечну справу". Завідувач районної бібліотеки для дітей є заступником директора ЦБС з питань обслуговування дітей.

3.5. Директор виступає від імені Лозівської ЦБС на правах особистої відповідальності, видає накази у межах своєї компетенції.

3.6. Директор призначає і звільняє працівників Лозівської централізованої бібліотечної системи на підставі чинного законодавства.

3.7. При директорі можуть створюватися дорадчі органи для прийняття рішень з основних напрямів роботи ЦБС.

3.8. Директор керує господарською та фінансовою діяльністю, персоналом Лозівської ЦБС, складає плани роботи, статистичні та текстові звіти, забезпечує підготовку і вчасне подання до відділу культури і туризму Лозівської районної державної адміністрації належної планово-звітної документації

3.9. Директор забезпечує своєчасне виконання планів роботи, прийняття рішень, наказів, розпоряджень.

3.10. Директор діє від імені Лозівської ЦБС, представляє її інтереси в установах, організаціях, суді.

3.11. Центральна районна бібліотека організовує підвищення кваліфікації кадрів, вивчає, аналізує, узагальнює і поширює передовий досвід системи, запроваджує кращий вітчизняний і світовий досвід у практику роботи своєї ЦБС.

4. Формування і використання єдиного бібліотечного фонду.

4.1. Єдиний бібліотечний фонд перебуває на балансі Лозівської ЦБС, має бути універсального профілю і формується на різних носіях інформації.

4.2. Фонд центральної районної бібліотеки Лозівської ЦБС включає найбільш повний репертуар документів і баз даних. Наукова, спеціальна та особливо цінна література, що надходить в декількох або одному примірнику, найбільш важливі інформаційні і бібліографічні документи зберігаються у центральній бібліотеці.

4.3. Фонд бібліотеки-філії формується з урахуванням інформаційних потреб і особливостей населення свого регіону.

4.4. Центральна районна бібліотека Лозівської ЦБС забезпечує: централізоване комплектування і обробку бібліотечного фонду ЦБС; оперативність надходження нових документів у всі підрозділи системи; вивчення потреб користувачів централізованої бібліотечної системи.

4.5. Центральна районна бібліотека Лозівської ЦБС здійснює сумарний та індивідуальний облік документів, що надходять до ЦБС. Бібліотеки-філії ведуть сумарний та індивідуальний облік свого фонду.

4.6. Центральна районна бібліотека Лозівської ЦБС регулярно інформує бібліотеки-філії про нові надходження, створює довідково-пошуковий апарат фонду ЦБС, у тому числі зведені каталоги. Бібліотеки-філії ведуть каталоги і картотеки на свої фонди.

4.7. Облік документів, що вибувають з єдиного бібліотечного фонду ЦБС (складання акту, виключення з форм обліку, довідково-бібліографічного апарату), здійснює Центральна районна бібліотека ЦБС за поданням актів бібліотеками-філіями; зняття з балансового рахунку здійснюється централізованою бухгалтерією відділу культури і туризму Лозівської райдержадміністрації.

5. Фінансово-господарська діяльність Лозівської ЦБС

5.1. Лозівська ЦБС фінансується з районного та місцевого бюджету в межах асигнувань, передбачених на утримання бібліотечної мережі району.

5.2. Додаткове фінансування здійснюється за рахунок коштів, одержаних бібліотеками від господарської діяльності, надання платних послуг, пожертвувань та інших джерел, не заборонених законодавством. Розмір коштів, що надходять з додаткових джерел фінансування не підлягають обмеженню і не можуть бути вилучені на кінець бюджетного року, не враховуються при визначенні обсягів бюджетного фінансування на наступний рік і використовуються на здійснення діяльності Лозівської ЦБС (придбання літератури, технічних засобів, розвиток бібліотек).

5.3. Джерелом доходів Лозівської ЦБС є також спонсорська допомога на розвиток, комплектування фондів, підписку періодичних видань.

5.4. Бібліотечний фонд, майно, обладнання усіх бібліотек-філій Лозівської ЦБС знаходяться на балансі відділу культури і туризму Лозівської районної державної адміністрації.

6. ОРГАНІЗАЦІЯ І ОХОРОНА ПРАЦІ.

6.1. Лозівська ЦБС здійснює і удосконалює організацію і нормування праці,створює найбільш сприятливі умови для творчості і кращого обслуговування відвідувачів, в інтересах підвищення виробництва праці, забезпечує додержання законодавства про працю, правил і норм охорони праці, техніки безпеки, протипожежної безпеки, виробничої санітарії, державного і

соціального страхування, проводить оздоровчі заходи, забезпечує додержання

трудової дисципліни. Укладає колективні угоди і узгодження по охороні праці.

Кожен член колективу Лозівської ЦБС повинен суворо дотримуватись

правил внутрішнього трудового розпорядку.

6.2. Всі об’єкти Лозівської ЦБС , споруди, будинки споруджуються тільки за

узгодженням адміністрації з органами виконавчої влади. Забороняється

будівництво на території ЦБС об’єктів, будинків і споруд, які не мають прямого відношення до його діяльності.

6.3. Працівники Лозівської ЦБС зобов’язані бережливо ставитись до майна,

отриманого в оперативне управління, здійснювати правильну експлуатацію

будинків, споруджень і обладнання, додержуватись суворої економії у

витраченні матеріальних і грошових коштів. Особи, що винні у псуванні

державного майна і заподіянні матеріальної шкоди державі, несуть

відповідальність в установленому порядку.

7. ВНЕСЕННЯ ЗМІН (ДОПОВНЕНЬ) В УСТАНОВЧІ ДОКУМЕНТИ

7.1. Зміни у положення вносяться рішенням Засновника.

7.2. Зміни, внесені в положення рішенням Засновника, підлягають

реєстрації і вступають в силу з дати їх державної реєстрації.

7.3. У випадку внесення в установчі документи змін, Засновник в 3-денний

строк з дня прийняття рішення про внесення цих змін зобов'язаний подати

по одному екземпляру завірених у встановленому порядку копій документів,

в орган державної реєстрації та внести їх в свою реєстраційну картку.

8. РЕОРГАНІЗАЦІЯ ЧИ ЛІКВАДАЦІЯ ЦБС:

8.1. Реорганізація та ліквідація установи проводиться за рішенням Засновника,

за погодженням Власника та Міністерства Культури України.

8.2. При реорганізації і ліквідації працівникам, що звільняються, гарантується

додержання їх прав та інтересів відповідно до чинного законодавства України.

8.3. Установа вважається реорганізованою або ліквідованою з моменту

скасування її реєстрації та виключення з державного реєстру України.

8.4. Ліквідація установи здійснюється в суворій відповідності до вимог чинного

законодавства України.


Кiлькiсть переглядiв: 0