Сценарії для проведення масових заходів бібліотек 2018 рік

Катеринівська сільська бібліотека-філія Лозівської ЦБС
КАЛЕНДАР ВЕСЕЛИХ СВЯТ
Свято читацьких задоволень

До заходу оформлено виставку «Твоє цікаве КНИГОЛІТО»

Доброго дня, дорогі друзі!

Літо – це чудова пора, коли кожен новий день – справжнє свято з яскравими враженнями, цікавими зустрічами та надзвичайними подіями. Щоранку у таборі чи вдома на вас чекають то свято бантика, то день купання у ставку, то пікнік, то екскурсія до музею. А ми сьогодні хочемо вам запропонувати цілий календар веселих свят, які ви зможете відзначати на канікулах хоч кожного дня.

А відкриє наш календар

ДЕНЬ ДРУЖНІХ ПРИВІТАНЬ

Учасники стають в коло. Ведучий пропонує привітатися зі своїми сусідами способом, прийнятим в деяких країнах, при цьому називає країну і форму привітання:

· в Україні заведено тиснути один одному руки.

· в Італії гаряче обніматися.

· в Бразилії плескати один одного по плечу.

· в Зимбабве труться спинами.

· в Македонії вітаються ліктями.

· в Нікарагуа вітають один одного плечима.

· у австралійських аборигенів прийнято потрійне вітання: плеснути по долонях, підстрибнути, штовхнути стегном.

КНИГА АЗБУКА ВВІЧЛИВОСТІ, ЮНИХ ДЖЕНТЛЬМЕНІВ

І не забуваємо привітатися з тим, хто робить наше літо таким яскравим, теплим та веселим. Хто гріє воду у ставку, хто дарує нашим носикам веснянки та фарбує шкіру у колір молочного шоколаду. Про кого чи про що я говорю? Звісно ж, про сонечко. Давайте його привітаємо.

І на честь такої важливої персони я пропоную провести наступний день -

ДЕНЬ СОНЯЧНИХ ПРОМІНЦІВ

А для початку прошу вас відповісти на кілька запитань та загадок.

1. Чи правда, що Сонце - це планета? (Ні, це зірка.)

2. У якій казці головні герої мандрували у Сонячне місто? (Н. Носов «Незнайко в Сонячному місті».)

3. Назва якого дня тижня перекладається з англійської як "день сонця"? (Sunday - неділя.)

4. Про яких людей кажуть, що їх сонечко поцілувало? (Про рудих та веснянкуватих. Нестайко «Країна Сонячних Зайчиків»)

5. Яка рослина - символ України названа на честь Сонця? (Соняшник)

6. Жителі якої держави називають свою батьківщину «Країною сонця, що сходить»? (Японія)

7. Якій казковій героїні було протипоказано перебувати на сонці? (Снігуронька)

8. Хто входить крізь вікно, чи не розбиваючи його? (Сонячний промінь.)

І я пропоную вам пограти у гру, яка називається

«СОНЯЧНИЙ ПРОМІНЬ»

Естафета. Дві команди, два капітани. Капітани, обв’язані поясами, по одному збирають гравців на певну точку. Коли всі «промінці» будуть зібрані, вони стають у коло навколо капітана і, тримаючись однією рукою за його пояс, другою зображають промінці.

Дуже добре. А чи знаєте, що сонячні промінці можуть бути не лише веселими та грайливими, а можуть ще й добряче вдарити вас по голові? Як називається такий стан? Сонячний удар.

При сонячному ударі у людини з'являються слабкість, запаморочення, сильні головні і м'язові болі по всьому тілу. Перед очима пливуть темні кола, а в вухах шумить. Пульс і дихання частішають, тиск падає. Шкіра обличчя і голови стає гарячою і червоною. Температура піднімається до 39-41, пробиває піт. Можуть початися судоми. Свідомість плутається, і настає непритомність.

А що треба робити, щоб сонечко не вдарило вас по голові? (Вдягнути бейсболку, хустинку чи бриль).

А якщо вберегтися все ж не вдалося і сонечко напекло вам голову, що треба робити?

ВІДПОВІДІ ДІТЕЙ

І обов’язково треба прочитати книгу Миколи Коростельова «50 уроків здоров’я».

А ми зараз з вами влаштуємо

ДЕНЬ КАЗКОВОГО ЛІКУВАННЯ.

Скажіть, якого казкового персонажа ми можемо покликати, щоб він допоміг нам зміряти температуру? Звісно ж, це ЛІКАР АЙБОЛИТЬ

ЕСТАФЕТА «ЛІКАР АЙБОЛИТЬ»

Гравці діляться на дві команди, що стають на різних боках галявини. Капітан кожної – «лікар Айболить» стає попереду колони своїх «пацієнтів». В центрі галявини ставлять на столі дві коробки з олівцями-термометрами. Капітан біжить до коробки, забирає її, потім повертається, кожному «пацієнту» «ставить градусник» і стає в хвості колони. Гравці по одному відносять олівці на стіл, а лікар, що біжить останнім, збирає їх, кладе в коробку і піднімає її вгору, сигналізуючи цим закінчення естафети.

Ну що, зміряли температуру? От і добре. Тому ви тепер напевне скажете мені, хто написав казку про цього чудового лікаря? Корній Іванович Чуковський. Цікаво, що казка про лікаря Айболитя у нього є у двох варіантах – віршованому та прозовому. Віршований – для маленьких, а прозовий – для таких, як ви.

КАЗКИ ЧУКОВСЬКОГО

А тепер давайте пригадаємо, як лікувалися добре відомі нам казкові герої. Наприклад, дядько Федір з відомої казки Едуарда Успенського.

Пам’ятаєте історію, коли дядько Федір застудився і захворів? Чим його лікувала мама? (Малинове варення і чай)

А хто з казкових героїв, коли захотів чогось смачненького, говорив своєму другові: « Я найхворіша людина на світі. І мені нічого не потрібно. Нічого, крім величезного торта, декількох коробок печива, гори шоколаду і великого-превеликого мішка цукерок!» (Карлсон)

Коли Незнайко з товаришами вирушили у подорож на повітряній кулі і потрапили в аварію, лікарі Медуниця і Пілюлькін ледве не посварилися, вирішуючи, чим мазати синці та подряпини постраждалих. Пригадайте, чим пропонувала лікувати малюків лікар Медуниця, а чим – лікар Пілюлькін? (Медуниця пропонувала мазати синяки медом і медом же годувати хворого, а Пілюлькін - мазати йодом, а внутрішньо приймати ложку касторки - касторової олії, яка у минулому столітті була популярним засобом від багатьох хвороб).

До речі, не лише Незнайка та його друзів лікували касторкою. Коли один казковий персонаж всю ніч провисів на дереві вниз головою, дівчинка з блакитним волоссям, яка його знайшла і врятувала, влила хворому в рот ложку касторки і дала заїсти шматочком цукру. Скажіть, як звали героя і як звали дівчинку? (Буратіно і Мальвіна)

Всі ви добре пам’ятаєте, що Мальвіна, коли втекла від Карабаса-Барабаса, оселилася у маленькій хатинці на лісовій галявині. На цій галявині росли велетенські ромашки. Що з ними можна робити? Ворожити.

Тому я пропоную вам записати у наш календар черговий святковий день -

ДЕНЬ ВОРОЖІННЯ НА РОМАШКАХ .

Наша галявина вкрита ромашками. А скільки ж їх тут у нас, давайте порахуємо

КОНКУРС «ПОРАХУЙ РОМАШКИ»

Ми підготували для вас ось такий ромашковий букет. На кожній пелюстці записане якесь гарне побажання, порада або віщування. Але кілька пелюсток буде з сюрпризом. Давайте відірвемо пелюстки і подивимося, що на вас сьогодні чекає.

У наступному навчальному році тобі поставлять 12 з математики.

До осені ти точно виростеш на 2 сантиметри.

Скоро ти закохаєшся

Скоро ти спіймаєш удачу за хвіст

Будеш багато читати – будеш багато знати.

Подивися в дзеркало і побачиш там симпатюлю.

Обміняй цю пелюстку на бублик і розгадай таємницю

Обміняй цю пелюстку на бублик і розгадай таємницю

Обміняй цю пелюстку на бублик і розгадай таємницю

Посміхнися – і світ стане кращим.

На тебе чекає щасливе життя

У тебе будуть просто фантастичні канікули

На тебе чекають нові цікаві знайомства

Цього літа на тебе чекають надзвичайні пригоди

У тебе будуть просто фантастичні канікули

Ти – супер!

Ти – супер!

Дехто з вас обміняв свою пелюстку на бублик, щоб розгадати найбільшу таємницю людства: що найцікавіше в бублику? Дірка. І наступне наше свято –

ДЕНЬ ДІРКИ ВІД БУБЛИКА

Не одне покоління людей задавалося питанням - куди дівається дірка від бублика, який ви щойно з'їли. Є кілька версій: наукова - нікуди, вона залишилася тут, її просто не видно; фантастична – дірка від бублика йде в інший вимір; А у вас є якісь версії?

ВІДПОВІДІ ДІТЕЙ

Але поки бублик цілий і дірка ще при ньому, як здорово буває поглянути на світ через неї. Давайте поглянемо крізь неї (роздає всім бублики) і, може бути, саме сьогодні загадка дірок від бублика перестане бути для нас таємницею.

А скажіть, на яку цифру схожий бублик? На цифру 0.

Нуль без інших цифр – нічого,

Дірка з бублика смачного.

Пам’ятать потрібно:

Він на нуль подібний.

До речі, чи знаєте ви, що за допомогою дірки від бублика можна розкрити ще одну таємницю: чому цифри, які ми вивчаємо у першому класі, мають саме такий вигляд.

МАЛЮНКИ: СКІЛЬКИ КУТІВ – ТАКА І ЦИФРА

КНИГИ ПРО ТАБЛИЧКУ МНОЖЕННЯ І ЦІКАВУ МАТЕМАТИКУ

«Ми по секрету скажем всім, що тричі дев’ять – 27»

А скажіть мені, будь ласка, що спільного між бубликами і пацієнтами казкового лікаря Айболитя? Не знаєте? То я вам скажу. Поміркуйте, хто у нього пацієнти? Правильно, тварини. А у деяких тварин, і особливо собак , хвіст закручений, наче бублик. Особливо цим відзначаються собаки таких порід як хаскі, бассенджі, мопс, чау-чау та інші.

А ви любите собак? Канікули – якраз та пора, коли ви можете приділити найбільше уваги своїм хвостатим улюбленцям, а з друзями влаштувати

ДЕНЬ ПУХНАСТОГО ХВОСТА

І для початку пропоную вам

ХВОСТАТУ ПЛУТАНИНУ

А починається вона, як у відомій казці. Мишка бігла, хвостиком махнула... і переплутала склади у назвах порід собак. Давайте їх розплутаємо.

ЄРТЕР’БУЛЬ – бультер’єр

ГОД – дог

ЕЛЬНІСПА – спаніель

САТАК – такса

ОНКАБОЛ – болонка

СЕРБОК – боксер

ЛЕРВЕЙРОТ – ротвейлер

КАЧАРВІВ – вівчарка

КНИГИ ПРО СОБАК

А тепер до вашої уваги

ХВОСТАТА ВІКТОРИНА

1. Її пухнастий рудий хвостик весело миготить між зелених гілок і служить своїй хазяйці парашутом під час стрибків. (Білка)

2. Він ловив хвостом рибу в ополонці. (Вовк)

3. Її довгий пухнастий хвіст добре замітає сліди своєї хитрої господині, особливо на снігу. (Лисиця)

4. Для цього річкового будівельника його хвіст є і кермом, і веслом, в ньому ж він накопичує жир на зиму. (Бобер)

5. Хвіст цих гризунів є відмінним засобом для видобутку їжі з малодоступних місць: хвіст просовується в дірку в мішку або кришці від банки з варенням, занурюється в солодке, а потім обсмоктується. (Миші і щурі.)

6. Ця колюча тварина починає трясти хвостом при зустрічі з ворогом. Довгі голки при цьому відриваються і летять на всі боки. (Дикобраз)

7. Хвіст цього красеня дав назву жіночій зачісці. А його хвіст розчісують, підстригають, заплітають у коси. (Кінь, зачіска - кінський хвіст.)

8. Голос у цього птаха жахливий, зате хвіст найкрасивіший. (Павич)

9. Цей птах на своєму хвості розносить новини. (Сорока)

10. Пір'я з хвоста цього птаха індіанці носять на голові. (Орел)

11. Хвіст у цієї пташки роздвоєний на кінці, як фрак. (Ластівка)

12. Цей пернатий лікар в момент звалився б з дерева, якби не тримався за стовбур кігтями і, звичайно ж, хвостом, який служить йому підпорою. (Дятел)

КНИГИ ПРО ТВАРИН та птахів

Бачу, ви добре розумієтеся на хвостах. Тоді вам буде зовсім просто упоратися з грою, яка називається

«ХВОСТИ І ХВОСТИКИ»

Ви добре знаєте, що у тварин бувають хвости довгі і короткі, наприклад, у зайця - хвіст короткий, а у лисиці - довгий. Давайте домовимося: якщо я називаю тварину, у якої хвіст довгий, - всі піднімають руки вгору і махають долонями, якщо ж хвіст короткий або його зовсім нема - плескають у долоні.

Заєць, павич, крокодил, лисиця, білка, кролик, вовк, олень, ведмідь, тигр, мавпа, морська свинка, корова, коза, ящірка, жаба, кобра, жираф – хвіст до 2,5 метрів.

СЛАЙД-ПРЕЗЕНТАЦІЯ «НАЙКРУТІШІ ХВОСТИ»

А скажіть, як ви думаєте, у людини є хвіст чи нема?

Це дуже хитре запитання, і відповідь на нього ви знайдете у бібліотеці, у книгах або на одному з сайтів, на які можна зайти в нашому інтернет-куточку.

А я пропоную вам додати до нашого календаря ще один день –

ДЕНЬ ПІЗНАННЯ СЕБЕ

А для початку – кілька цікавинок. Я називаю цифру, а ви вгадуєте, як вона стосується людини і людського організму. Домовились? Починаємо!

1. 5 – пальців на руці чи нозі

2. 32 – зуба у дорослої людини

3. 4... терабайти – місткість людського мозку

4. 725... км – загальна довжина волосся, яке виростає на людині протягом життя

5. 1000... разів за життя змінюється шкіра

6. 206... кісток в тілі дорослої людини. У тілі новонародженого – 300, які потім зростаються.

7. 17... м’язів використовує людина, коли посміхається, а коли хмуриться – 43

8. 10 мільйонів... відтінків кольору розрізняє людське око.

9. 780... – термінів вживається для частин людського організму – його кісток, органів і так далі. Багато, чи не так? То давайте пригадаємо хоч основні з них

ГРА «АНАТОМІЯ І Я»

У грі беруть участь дві пари гравців. На стікерах написані назви частин людського організму: печінка, серце, ніс, права брова тощо. За сигналом ведучого гравці №1 прикріплюють стікери на гравців №2 у відповідних місцях Перемагає пара, яка швидше і правильніше виконає завдання.

ДАВИДОВ «ПРО ТЕБЕ»

Молодці, ви дуже уважні! (неуважні). Тому сміливо можете (вам просто необхідно) присвятити вдосконаленню своїх здібностей цілий

ДЕНЬ УВАЖНОСТІ.

І задавати своїм друзям най-най-най-несподіваніші запитання. Наприклад.

Скільки поверхів у вашій школі? Три.

Скільки вікон у актовому залі? (Три)

Якого кольору очі у Дениса? А у Ані?

А оскільки я працюю у бібліотеці, мені дуже хочеться перевірити, як уважно ви читаєте свої улюблені книги.

ВІКТОРИНА «ЧИ УВАЖНИЙ ТИ ЧИТАЧ?»

1. Якої породи був пес у Мальвіни? (Пудель Артемон)

2. Скільки років було Мауглі, коли він потрапив у Джунглі? (два роки)

3. Скільки перин та матраців постелили на ніч принцесі на горошині? (двадцять матраців і двадцять перин з гагачого пуху)

4. Скільки людей тягнули ріпку? Троє, інші тварини.

5. У колобка на шиї був бантик чи краватка? (Нічого не було, так як у нього немає шиї)

6. Скільки козенят з'їв вовк у казці «Вовк і семеро козенят»? (Шість, а сьомий сховався і все розповів мамі).

7. З якого приводу Муха-Цокотуха зібрала гостей: іменини чи весілля? (Іменини. Весілля теж відбулося, але пізніше).

8. Мальвіна - брюнетка чи блондинка? (Мальвіна - дівчинка з блакитним волоссям).

9. Що просив старий у Золотої рибки, коли виловив її в перший раз? (У перший раз – нічого).

10. Червона Шапочка носила вінок з ромашок або кульбабок? (Вона носила тільки червону шапочку).

11. Повітряна кулька, яку подарував П'ятачок Осликові Іа, була схожа на м'ячик чи сонечко? (Вона була схожа на зелену ганчірку).

12. Скільки зерняток в день їла Дюймовочка, коли жила у Крота? (Жодного: вона зовсім не стала у нього жити, а полетіла з ластівкою).

13. Навіщо Бармалей намагався відібрати у Буратіно золотий ключик? (За ключиком полював не Бармалей, а Карабас-Барабас).

14. Черевичок Попелюшки простий чи золотий? (Не простий і не золотий, а кришталевий).

15. Якого кольору була кулька, на якій Вінні-Пух літав за медом? (Синього. Вінні-Пух вважав, що бджоли сприймуть її за шматочок блакитного неба).

Давайте і ми поглянемо в небо. Що ви там бачите? Хмарки, сонце, птахів, бджіл, літаки...

А хочете теж злетіти в небо? Тож запрошую вас на

ДЕНЬ ПАПЕРОВОГО ЛІТАЧКА

Як його зробити, розкаже вам книга з японського мистецтва орігамі.

КОНКУРС «ЧИЙ ЛІТАЧОК ПРОЛЕТИТЬ НАЙДАЛІ»

КНИГА КОСМОС АВІАЦІЯ, ОРІГАМІ

Якщо захід проходить у приміщенні, замість конкурсу проводиться гра

«Вінні-Пух та бджоли».

Вінні-Пуху зав’язують очі та дають в руки синю кульку. «Бджоли» по черзі підкрадаються до нього та голосно дзижчать. «Вінні-Пух» з трьох спроб має впізнати «бджолу» за голосом. Якщо відгадує, «бджола» стає «Вінні-Пухом».

НОВИНКИ ДИТЯЧОЇ ЛІТЕРАТУРИ

АЗБУКА ДИТЯЧОГО ДОЗВІЛЛЯ

Завдяки цікавій книзі ми з вами можемо, не відриваючись від землі, побувати на інших планетах чи уявити себе казковим героєм. Тому на канікулах вам обов’язково потрібно записати у свій календар

ДЕНЬ ЗНАЙОМСТВА З НОВОЮ КНИГОЮ,

ДЕНЬ ПОДОРОЖІ У КАЗКОВЕ КОРОЛІВСТВО,

ДЕНЬ ПЛАВАННЯ НА ПІРАТСЬКОМУ КОРАБЛІ,

ДЕНЬ ПОЛЬОТІВ НА ПОВІТРЯНІЙ КУЛІ,

ДЕНЬ НЕЙМОВІРНИХ ПРИГОД У ТАЄМНИЧИХ ДЖУНГЛЯХ

.. і ще багато-багато днів, які стануть цікавими і неповторними завдяки книгам, які пропонує вам на канікулах наша бібліотека. Приходьте до нас, читайте, пізнавайте світ, і хай ваше літо стане найкращим, найцікавішим і найнезабутнішим. Дякую вам за увагу і до наступних зустрічей.

Краснопавлівська міська бібліотека - філія №2

Відповідь шукай – часу не гай.

(бібліоквест)

Вед.Доброгоднявсім! Сьогодні ми зібралися в бібліотеці, щоб провести захоплюючий бібліотечний квест «Відповідь шукай – часу не гай». Квест –церозважальна і інтелектуально-командна гра, під часякоїкоманди змагаються одиназ одноюза перемогу та головний приз.Це гра–випробуванняучасників наерудованість, начитаністьта уміння змагатися у команді!
В історії ми черпаємо мудрість, в поезії – політ думки і дотепність, у математики –точність, у філософії – мораль і серйозність, у логіки і риторики – вміння сперечатися. І всі ці знання об’єднує одне прекрасне поняття, ім’я якому – Книга.

У книги люди, наче бджоли в соти,

Знесли духовний, чародійний мед.

Сліпцеві очі ним потри, і вмить

Побачить сонце й голубі висоти,

Відчує мислі найстрімкіший лет,

Збагне людські страждання і турботи,

Поможе іншим темряву збороти,

Рвучи з очей пов’язки чорних лент!

Благословенна та ясна година,

Коли Буквар бере до рук дитина

Коли читає „Кобзаря” юнак,

Коли Франка „огромнії сонети”

Підносять дух, коли говорять Ґете,

Шекспір, Міцкевич, Лєрмонтов, Бальзак.

( Д.Павличко)

Вед. І як Ви уже здогадалисяприсвячений наш квест, звичайно, книзі і бібліотеці. Ми хочемо, щоб сьогодні Ви дізналися більше і про бібліотеку, і про книги, що в ній живуть.

Правила квесту

1. команди обирають командира, девіз, назву.

Кожну команду супроводжує координатор.

1 - команда – сині

2 - команда - червоні

2. Разом з координаторами команди вирушають на старт, отримують мапуквестової зони із відміченими пунктами-зупинками.

Примітка.Обидві команди проходять ті ж самі пункти, але йдутьдо них різними маршрутами, зустрічаючись лише настарті та на фініші.

3. На «зупинках» учасників чекають агенти (авторитетні фахівці ).

4. Щоб потрапити на іншу зупинку тапочати виконувати завдання команда маєвідгадати ключове слово.Якщо у вас немає відповіді на це запитання пропонуємо пригадатиукраїнський алфавіт. Скористайтеся нашим шифром:кожна літера стоїть під визначеним порядковим номеромалфавіту.

5. Якщо ви відповіли без підказок отримуєте смайлик .

6.Переможцем стає та команда, учасники якої першими пройдуть усі «зупинки»,виконаютьзавдання агентів,якомога швидше дістанутьсяфінішу.

Звернення до команд

Вед.Запам’ятайте: сила кожного – в команді, сила команди – в кожному. Сподіваємося, що сьогоднішнє свято принесе вам багато задоволення та позитивних емоцій.

А зараз я запрошую команди разом з координаторами на старт квесту. І ваше перше завдання знана виставці "Абетка мудрої сови"

1 ком. Завдання у книзі____________

2.ком. Ваше завдання у книзі_________

Ключове слово для команди № 1 (Сині)

У древньому Єгипті це називали «Аптека душі», «Будинок життя» (Бібліотека)скористайтеся алфавітом.

Б-2; І-12;Б-2; Л-16; І-12; О-19; Т-23; Е-7; К-15; А-1

Ключове слово для команди № 2:(Червоні)

Це слово означає весь навколишній світ, що нас оточує, крім того, що зроблено людиною.

Природа – 20 21 11 21 19 6 1

Зупинка – Бібліотека

розминка

1. Бібліотека, яка розташована в школі і видає книги учням і вчителям називається - шкільною

2. Де починається життя книги – у лісі

3. Картка в якій записують дані читача, і взяті книги називається - формуляр

4. Про яку книгу можна сказати : Вона все знає - енциклопедія

5. На чому розташовані книги в бібліотеці – на стелажах

6. Як називаються письменники, що пишуть для дітей – дитячими

7. У школі ти школяр, а хто ти в бібліотеці – читач

8. Як називається книга, за якою навчається учень – підручник

9. Головний обов’язок читача – вчасно повернути книги

10. Чого боїться книга – бруду…

11.Що знаходиться в скринці?

У чорній скринц іодин із найвживаніших предметів побуту, на який ми рідко коли звертаємо свою увагу. Ми сприймаємо його як щось звичайне, адже використовуємо його кожен день.Він присутній скрізь і в усьому.Його є більше 400 видів.Вінбув винайдений китайцем, якого звали Цай Лунь.Його виробництво – дуже складний процес. Вінне товщий за бритвене лезо – всього 100 мікроміліметрів, тому порізатисяним дуже просто.

Координатор: Якщо ви не знаєте відповіді можете скористатись запропонованим шифром.(алфавіт)
(відповідь – папір)

20 1 20 12 21

2. Що знаходиться в скринці?

У чорній скриньці предмет, назва якого походить із перської мови і означає «скарб». Проте в італійській мові це слово, яке називає цей предмет - означає дрібну монету( тому, що за користування цим предметом брали платню – дрібну монету). Історію виникнення цього предмета пов’язують із зменшеною формою італійського слова, що означає назву птаха (як символа поширення новин). Той, хто купував цей предмет міг дізнатися про все.

Кожен із присутніх досить часто тримає цей предмет у руках.

Координатор: Щоб виконати це завдання ви можете скористатись запропонованим шифром.

• Енциклопедія сучасної України[Текст]. в 12 томах. – т.1. – К.: 2006. – С. 39. - 1-ша колонка., 1-й рядок, 1-ше слово, 1-ша буква;

• Енциклопедія сучасної України[Текст]. в 12 томах. – т.3. – К.: 2006. – С. 145. - 2-га колонка., 1-й рядок, 1-ше слово, 2-га буква;

• Енциклопедія сучасної України[Текст]. в 12 томах. – т.9 . – К.: 2006. – С. 367. - 2-га колонка., 2-й рядок, 3-тє слово, 1-ша буква;

• Енциклопедія сучасної України[Текст]. в 12 томах. – т.10 . – К.: 2006. – С.146. - 1-ша колонка., 8-й рядок, 1-ше слово, 2-га буква;

• Енциклопедія сучасної України[Текст]. в 12 томах. – т.11 . – К.: 2006. – С. 455. - 2-га колонка., 6-й рядок, 1-ше слово, 4-та буква;

• Енциклопедія сучасної України[Текст]. в 12 томах. – т.12 . – К.: 2006. – С. 68. - 3-тя колонка., 1-й рядок, 2-ге слово, 7-ма буква;

(Відповідь – газета. В італлійськй мові словоgadzetta– назва дрібної монети. І коли 1563 року у Венеції з’явилася перша газета, за право прочитати її(вона була написана від руки) брали платню – дрібну монету. Згодом так почали називати і саме періодичне видання.

Історію виникнення цієї назви пояснюють і по-іншому. Вона походить від зменшеної форми італійського словаgaza, що означає «сорока». Перші газети взяли собі за емблему сороку – символ поширення новин.

3.На столі – карта зоряного неба та іграшковий собачка. Назвіть слово, якеоб’єднує ці предмети.

Дві підказки : 1. Це слово латинського походження.

2 . Те, що воно означає, дуже люблять учні й студенти.

Координатор: Якщо ви не знаєте відповіді можете скористатись запропонованим шифром.
15 1 18 12 15 24 16 11

(Відповідь - канікули. Період з 22 липня до 23 серпня у стародавніх римлян називався канікулами, тобто часом, коли сонце перебуває у сузір’ї Пса («собака» по-латиніcanis, зірка Сіріус із сузір’я Пса називалася Canicula). Цей період відзначався настанням великої спеки, і з цієї причини робилася перерва в засіданнях римського сенату.

Назва наступної зупинки знаходиться в книзі, яка знає все про нашу країну (енцикл. "Україна")

Ключове слово для команди № 1 (сині)

Цей специфічний різновид діяльності людей захоплює, бере в полон своєю чарівністю, сильно впливає на душу людини, є вічним, невичерпним джерелом для кожного з нас.

Музика – 17 24 10 11 15 1

Ключове слово для команди № 2: (червоні)

Іх у нашому Всесвіті сотні мільярдів , назва походить від грецької мови і означає «молочне кільце» їх називали раніше «острівними всесвітами» або «зоряними островами» «галактика» -

4 1 16 1 15 23 11 15 1

Зупинка «Музична»

Агент. Ви потрапили на музичну зупинку. Всі завдання будуть стосуватися музики.

А ви знаєте що в Німеччині, німецькі фермери, цілеспрямовано використовують музику Моцарта на своїх фермах для підвищення удоїв молока, корови дають молока в 2 рази більше.

А в Японії зробили спостереження, що коли музика Моцарта звучить у пекарні, дріжджове тісто піднімається в 10 разів швидше

Вольфганг Амадей Моцарт почав складати музику в 3 роки.

Павуки, якщо заграєш перед ними на скрипці, виповзають зі своїх укриттів.

У середні віки пацюків виводили з міст сопілочкою, як у казці Лагерлєфа «Пригоди Нільса. Існувала навіть спеціальна професія: сопілкар-щуролов. До речі, коли недавно в одному стародавньому англійському замку відбувся рок-концерт, пацюки із замка теж начисто зникли.

Ну що ж, а тепер перевіримо., що ви знаєте про музичний світ.

Я стою на трьох ногах, ноги в чорних чоботях.

Зуби білі, педаль. Як мене звуть? … (Рояль)

Що за гість прийшов у дім?

Скільки ґудзиків на нім!

А почнеш їх натискати, -

Починає гість співати!

(БАЯН)

Сім доріжок в неї є

Кожна голос подає,

Як гравець торкне всі сім,

Стане весело усім.

(ГІТАРА)

Україну прославляє,

Хоч не знає слів,

Тугу людям розганяє

Многострунний спів.

У похід її з собою

Брав козак Мамай,

Мов ясну леліяв зброю.

Хто вона: вгадай?

(БАНДУРА)

У лісі родилася,

В майстерні робилася,

А на руках плаче.

(СКРИПКА)

Він пише музику для нас,

Мелодії грає,

Вірші покладе він на вальс.

Хто пісні складає? (Композитор)

Потрібен музиці не тільки «автор»,

Потрібен той, хто буде співати. Він... (виконавець)

Нущо ж а тепер перевіримо як у вас зі слухом.

Муз.вікторина.

Треба відгадати музичний уривок з муьтфіьму чи кіно, та віднайти відповідну книгу на виставці "Чарівний світ казок"

Наступне ключове слово знаходиться в книзі П. Треверс "Мері Поппінс "

Ключове слово для команди № 1(сині)

Цє різновид мистецтва, власне, мистецтвослова, що відображаєдійсністьу художніх образах, є результатом творчого процесуавтора, зафіксований утекстіза допомогоюлітер.

Література – 16 12 23 8 21 1 23 24 21 1

Ключове слово для команди № 2

У древньому Єгипті це називали «Аптека душі», «Будинок життя» (Бібліотека)скористайтеся алфавітом.

2 12 2 16 12 19 23 7 15 1

Зупинка «Літературна»

1. Коли годинник б’є дванадцять разів, багатство перетворюється на бідність і можна загубити те, що потім принесе щастя. Хто і що загубив? (Попелюшка – Черевичок)

2. Красень-чоловік у повному розквіті сил. Високо літає, але низько ніколи не падає. Полюбляє варення, одночасно він – нянька, друг, привид та джентльмен. (Карлсон)

3. Неперевершений шибеник, представник сімейства овочів. Скоїв правопорушення і сидів за гратами. (Чиполіно) .

4. Зріст приблизно 2 см 54 мм , ліжко – горіхова шкарлупа, покривало –т трояндова пелюстка. Хто це?(Дюймовочка)

8. Ви вірите в дитяче кохання? А воно може подолати багато перешкод. Власне, перешкоди долала вона, а він ніяк не міг скласти одне слово із льоду. Назвіть головних героїв.(Снігова королева)

9. Ви знаєте казки Пушкіна. Тож скажіть яким було робоче місце Кота вченого - -дуб

10. Сидів у бочці і тремтів за своє життя. А потім, дякуючи тому, що було в цій бочці, став повелителем, бо відрізнявся від усіх, хто він і з якої казки? (Лис, „Фарбований лис”)

2. На листочках надруковані: обєднати назву твору з прізвищем автора.

На уважність: виконує капітан: запам’ятати найбільше назв книг , що знаходяться на столі.

Назва наступної зупинки знаходиться в книзі, що допомагає дізнатися значення слова. – тлум. словник

Ключове слово для команди № 1(сині)

Іх у нашому Всесвіті сотні мільярдів , назва походить від грецької мови і означає «молочне кільце» їх називали раніше «острівними всесвітами» або «зоряними островами»«галактика» -

4 1 16 1 15 23 11 15 1

Ключове слово для команди № 2:

Цей вид діяльності походить від давньофранцузьського

«дозвілля»,«розвага», організована за певними правилами. Часто служить розвагою для глядачів.

Спорт - 22 20 19 21 23

Зупинка «Галактика»

Агент. Ви знаходитеся на зупинці «Галактика» , і тому ми з вами поринемо у безкрайній Всесвіт.

Та спочатку зверніть увагу на книжкову виставку, тут знаходяться книги, що розкажуть вам все про космос, про галактики, планети, зірки і комети - і ці книги є в нашій бібліотеці і якщо ви будете уважні то виставка допоможе відповісти на питання космічної вікторини.

А ви знаєте що найбільша планетаСонячної системи –Юпітер, і всі планети Сонячної системи могли б поміститися усередині цієї планети. Найгарячіша планета Сонячної системи –Венера.

Показати книгу

ПланетуУранвидно із Землі неозброєним оком.Уран — перша планета, яка була відкрита за допомогою телескопу.

А кожну добу на Землю падає близько 200 тисяч метеоритів

І все це вам розкажуть книги про космос.

Ну а тепер вікторина.

• Коли відзначається день космонавтики – 12 квітня

• На чому літають космонавти? (ракета)

• Як називається місце, звідки стартує ракета?(космодром)

• Як звали людину, яка вперше полетів у космос і благополучно повернувся? (Юрій Олексійович Гагарін)

• А як люди знаходяться в космосі, в якому стані? (в невагомості)

• Як вони приймають їжу? (з допомогою тюбиків)

• Як називається спорядження космонавтів? (Скафандр)

• Які планети ви знаєте? (Юпітер, Сатурн, Венера, Марс, Уран, Меркурій, Земля, Нептун)

А ви любите складати вірші? Зараз ми з вами поблукаємо віршованим космосом, а вам треба назвати останнє слово куплету.

Чтобы глаз вооружить и со звездами дружить,

Млечный путь увидеть чтоб, Нужен мощный….

Телескопом сотни лет изучают жизнь планет.

Нам расскажет обо всем, умный дядя …..

Астроном – он звездочет знает все наперечет,

Только лучше всех видна в небе полная ….

До луны не может птица долететь и прилунится,

но зато умеет это делать быстрая ….

У ракеты есть водитель, невесомости любитель.

По – английски астронавт, а по нашему ….

Космонавт сидит в ракете, проклиная все на свете –

на орбите как назло появилось…

НЛО летит к соседу из созвездья Андромеды,

В нем от скуки волком воет, злой зеленый …

Гуманоид с курса сбился в трех планетах заблудился,

Если звездной карты нету не поможет скорость ….

Свет быстрее всех летает, километры не считает,

Дарит Солнце жизнь планетам, нам тепло, хвосты ….

Все комета облетела, все на небе осмотрела.

Видит в космосе нора, это черная ….

В черных дырах темнота, чем-то черным занята

Там окончил свой полет межпланетный ….

Звездолет стальная птица, он быстрее света мчится,

Познает на практике звездные….

А галлактики летят, В рассыпную как хотят,

Очень здоровенная, эта вся вселенная.

Молодці. Отримайте ваше слово.

Ключове слово для команди № 1 (сині)

Виникнення цього виду мистецтва відбулося у зв’язку з ритуальними дійствами і означає « місце видовища»

Театр – 23 8 1 23 21

Ключове слово для команди № 2(червоні)

Це різновид мистецтва, власне, мистецтвослова, що відображаєдійсністьу художніх образах, є результатом творчого процесуавтора, зафіксований утекстіза допомогоюлітер.

Література – 16 12 23 8 21 1 23 24 21 1

Зупинка «Театральна»

Агент. Театр зʼявився у Стародавній Греції як релігійна церемонія , в якій чоловіки були одягнені у козячі шкури.

А в Японії жіночі ролі в театрі грали виключно чоловіки.

Давньогрецька аудиторія висловлювала захоплення, тупаючи ногами, а не аплодуючи, як сьогодні.

Ми сьогодні з вами будемо акторами.

Перше завдання

Вам необхідно зобразити:

сумного пінгвіна;

розлючене порося;

похмурого орла;

чайник, що кипить;

пискуна комара;

ледачого кота;

злу собаку;

веселу мавпу;

зацікавлене цуценя;

дресированого дельфіна

конкурс “Ораторів”.

Прочитати вірш

• Не вимовляючи букву «Р»

• Ображено.

• Ви - підлабузник

• Ви – маленький хлопчик, який тільки – що почав говорити;

• Весело, щасливо

• Сумно.

У лісочку, по деревах

Білочка стрибає

Для маленьких білченят

Ласощі збирає…

Принесе вона малечі

Гарні подарунки

А до них іще додасть

Ніжні поцілунки

Отримайте ваше слово.

Ключове слово для команди № 1:

Це слово означає весь навколишній світ, що нас оточує, крім того, що зроблено людиною.

Природа – 20 21 11 21 19 6 1

Ключове слово для команди № 2

Цей специфічний різновид діяльності людей захоплює, бере в полон своєю чарівністю, сильно впливає на душу людини, є вічним, невичерпним джерелом для кожного з нас.

Музика – 17 24 10 11 15 1

Зупинка «Природа»

Агент. Рідна природа… Неосяжний, розмаїтий, чарівний світ… Але кожний спроможний бачити його красу, ось подивіться навкруги – яка краса.

Чи знаєте ви , що найбільше озеро на Землі - Каспійське море, а
найглибше і найповноводніше озеро на планеті - Байкал.

А глибина нашого Азовського моря всього 14,4 метра

А який цікавий світ фауни - от Мурашка тягне жука у 10 разів важчого від себе.

• Комар за секунду 594 рази махає крильцями.

• Щоб бджолі зібрати 1 кг меду, їй треба облетіти 10 млн. квітів, а це 50 тис. вильотів.

І все це ми не бережемо викидаючи відходи просто на землю.

От наприклад - Папір гниє в лісі 2-3 роки, консервна банка – 50 років, поліетиленовий пакет – 200 років, скло – більше 1000 років.

Тому перш ніж викинути сміття в невстановленому місці подумайте, що ваші діти і онуки будуть топтатися по цьому сміттю.

А що ви знаєте про природу давайте зясуємо .

Вікторина

У якому лісі не має листя? (У хвойному)

Де будує свої нірки кріт ? (Під землею)

Які птахи не вміють літати ? (Пінгвіни, страуси)

У кого серце важить 1 тонну?(У синього кита)

Отруту якої комахи використовують як ліки? (Бджоли)

Який із оленів України – найбільший ? (Лось

Що взимку робить їжак? (Спить.)

Які дерева називають «Патріархами» наших лісів? (Дуби)

Якого птаха і за що називають лісовою кішкою? (Сову, вона ловить мишей.)

До речі багато птахів є символами. Відгадайте…

Який птах є символом…

• …вірності і любові? (Лебідь)

• …мудрості? (Сова)

• …сили? (Орел)

• …щастя? (Лелека)

Як людина охороняє природу?(створює заповідники, заказники, зникаючі види рослин заносять до Червоної книги, поповнює зелені насадження)

Дізнатися про всі таємниці природного світу вам допоможуть книги з нашої бібліотеки.

Щоб отримати ключове слово, треба знати назви дерев, і пройти шлях відгадавши загадки, що знаходяться на певних деревах.

Восени не в’яне, а взимку не вмирає. –ялинка

На дереві я родився в кожурі, кожух розірвався, а я на землі зостався. – каштан

Медове дерево- липа

Я дерево – символ. Зі мною в руках

Великдень стрічають у наших краях- верба

Що за дерево таке? Серед літа, не зими

Білим пухом все вкриває, Коли всюди він літає.

тополя

Ключове слово для команди № 1: (сині)

Цей вид діяльності походить від давньофранцузьського

«дозвілля»,«розвага», організована за певними правилами. Часто служить розвагою для глядачів.

Спорт - 22 20 19 21 23

Ключове слово для команди № 2(червоні)

Виникнення цього виду мистецтва відбулося у зв’язку з ритуальними дійствами і означає «місце видовища»

Театр – 23 8 1 23 21

Кiлькiсть переглядiв: 0